Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Zakopane i okolice
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 80
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 80
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 93
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 80
Snow
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
24.01.2020, 13:23 | czytano: 2018

Uwaga na fałszywe bilety na konkursy Pucharu Świata

zdj. Piotr Korczak

Zakopiańska policja ostrzega przed kupowaniem biletów na skoki narciarskie z drugiej ręki. Pod Giewontem pojawiły się bowiem podrobione wejściówki na Wielką Krokiew.

O sytuacji poinformowali na konferencji prasowej z polską kadrą Rafał Kot, wiceprezes TZN oraz Piotr Dziekanowski, komendant KPP w Zakopanem.

Tatrzański Związek Narciarski przypomina, że sprzedaż biletów nabytych przez osoby prywatne po zawyżonych cenach jest niezgodna z prawem i regulaminem sprzedaży. Jak się okazuje, jest również ryzykowna - system od razu wychwyci podrobiony bilet i nie wpuści jego właściciela na teren skoczni.

Jak wyjaśnia Wojciech Gumny, Tatrzański Związek Narciarski pracuje nad zmianą systemu sprzedaży biletów tak, aby uniemożliwić ich podrabianie oraz odsprzedawanie przez tzw. koników. Nowy system zostanie zastosowany prawdopodobnie już w przyszłym roku.

- W dzisiejszych czasach podrabia się banknoty, znajdą się również ludzie, którzy będą w stanie podrobić również nawet najlepiej zabezpieczone bilety. Staramy się temu przeciwdziałać - zamieniliśmy bilety papierowe na plastikowe, teraz zastanawiamy się nad ich wersją elektroniczną. Najważniejsze jest jednak to, żeby kupować je wyłącznie u autoryzowanych sprzedawców. Bo to jest jedyna gwarancja - podkreśla Gumny.

pk/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij