Poniedziałek, 06 kwiecień 2020, Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady
Jabłonka i okolice
Clear
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 28
Clear
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 28
Clear
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 28
Clear
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 33
Clear
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 28
Clear
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 28
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.01.2020, 13:00 | czytano: 4842

Foto-pułapki na ulicach Zakopanego. Tak miasto walczy z procederem podrzucania śmieci

ZAKOPANE. Kamery monitoringu nagrały mężczyznę, który regularnie podrzuca odpady komunalne do kosza ulicznego przy ul. ks. Stolarczyka. Pomóc w walce z procederem porzucania śmieci mają pomóc foto-pułapki.

W ramach akcji zwalczania nielegalnych podrzutów odpadów do koszy ulicznych i dzikich wysypisk śmieci, Zakopane montuje zakupione w tym celu foto-pułapki. Są to urządzenia mobilne z funkcją zdalnego przesyłu danych, wyposażone w czujniki ruchu. Dzięki temu służby miejskie z mogą ścigać i ustalać sprawców tych procederów.

- Miejsca, gdzie powtarzają się przypadki podrzucania odpadów, będą na bieżąco obejmowane monitoringiem, a za stwierdzone przewinienia wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje prawne - zapowiadają urzędnicy.

W załączniku fotografia z nagrania foto-pułapki zamontowanej na ul. Ks. Józefa Stolarczyka w Zakopanem, która w nocy z 23 na 24 stycznia zarejestrowała osobę, która porzucała śmieci. Obecnie trwa ustalanie tożsamości osoby, która od pewnego czasu stale podrzuca odpady komunalne do kosza ulicznego.

oprac. r/ UM Zakopane
najnowsze informacje
komentarze
Zielony20:15, 30 stycznia 2020
Takie foto pułapki powinni montować wzdłuż brzegów rzek od Białki w stronę jeziora wtedy by zobaczyli jak się zatruwa środowisko naturalne!A O jeden worek wielkie chalo!Kiedy będa oczyszczalnie dla tych trucicieli!!
Real11:43, 30 stycznia 2020
Dlaczego podrzucają śmieci ?
Odpowiedz jest prosta.
Każdy musi zgłosić ile jest ludzi w domu, większość zgłosi jedną lub dwie osoby , a na chacie naprawdę mieszka 6-8 osób ,
Nawet na mojej ulicy w NT , ludzie idą z domu z reklamówkami i wrzucają do miejskich koszy.
Takich cwaniaków jest od groma , powinno się w jakiś sposób weryfikować czy ludzie podają prawdziwe dane , względem ilości śmieci od osoby.
kataryna10:27, 30 stycznia 2020
dla wszystkich popierających tego pana kilka informacji. Wcale nie musi nie mieć umowy o odbiór odpadów, tylko zgłoszoną mniejszą liczbę osób za które pobierana jest opłata. Na każdego mieszkańca jest wyliczona liczba odpadów którą można oddać a jeżeli jest ich zbyt wiele można narazić się na kontrolę. I może dlatego ten pan jak i wiele osób z centrum NT min. pani obok UM wyrzucają śmieci do publicznych koszy. Czy to jest fair wobec innych mieszkańców którzy płacą normalnie i segregują odpady??
max22:04, 29 stycznia 2020
Czy ci ludzie w ogóle myślą.
Przecież wywóz i tak opłacony zostanie z pieniędzy nas wszystkich, więc co daje podrzucanie śmieci.
sprawdzic czy wszyscy mają umowy20:55, 29 stycznia 2020
Miasto i ci rzekomi detektywi śmieciowi powinni być zadowoleni ,że wrzucają do koszy, kosze od tego są. To lepiej byłoby gdyby wrzucali do rowów, do potoków, burmistrzowi koło magistratu? Zastanówcie się ciemniacy . tak już było,że wyrzucano byle gdzie . Od czego są strażnicy miejscy , chyba nie od tego by jezdzili samochodami i rozwozili urzędników i vip- y po imprezach do domów , a po to by skontrolowali czy wszyscy mieszkańcy mają spisane umowy na odbiór odpadów .Jak burmistrz nie ma władzy nad tą grupą ... , to niech zleci to firmie zewnętrznej , a ta za niewielkie pieniądze zrobi szybko remanent z takimi cwaniakami co jak kukułki podrzucają odpady do koszów .
majki majk18:40, 29 stycznia 2020
W Nowym Targu koło bloków nieraz się zatrzymują nocami jakieś samochody i wyrzucają. Nie tylko z N. Targu, bo też na rejestracjach KRK, albo KTT na przykład. Zamykanie śmietników raczej nic nie da, bo polożą worek z boku śmietnika i cześć. Już tak robią. Trzeba by pomyśleć o instalacji kamer na śmietnikach. Nagrają sie numery rejestracyjne, to będzie potem dość łatwo znaleźć te osoby i sprawdzić, czy są uprawnione żeby tam wyrzucać.
takitam.18:34, 29 stycznia 2020
taaa, jezeli ja mam segregowac smieci, tak jak sobie magistrackei kcom, to ja sobie je zawioze do punktu skupu surowcow wtornych i tam kasiorke jeszcze za to dostane. podobno mamy z miastem podpisana umowe o odbiorze nieczystosci, wiec watycha miotla, lopata w lape i do roboty!!! moze przegialem, ale place za to!!! duzo place.
p17:33, 29 stycznia 2020
i śmieciowego wandala zdemaskuje pies z którym to idzie na zrzut śmieciowy
Gazda17:16, 29 stycznia 2020
Dobrze robi bo po to są kosze by wyrzucać do nich śmieci .
Lepiej zrobi jak zostawi na przystanku kom.Miejskiej .
B.17:01, 29 stycznia 2020
Teraz będzie więcej odpadów w rzekach i lasach .Zamiast wywozić od ludzi wszystko to wydaję się coraz większe bzdurne przepisy o segregacji i straszy karami za nie oddzielenie korka od butelki czy pomyleniu kosza zielonego z niebieskim :) Oczywiście tego czy owego nie można wrzucać do żadnego kosza czyli ... wylądują w rowach czy lasach bo tak jest łatwiej.Taka "akcja" jak ta powyżej to zwykła propaganda i bezsens. Jak zwykle ławiej i taniej można napisać dobre przepisy niż egzekwować idiotyczne pisane na kolanie bez przemyślenia czegokolwiek.
jaga215:36, 29 stycznia 2020
Dziadyga swoje śmieci podrzuca innym , a właściwie gdzie mieszka , pod mostem. Przecież z kazdego zamieszkałego domu śmieci zabierają
Jacek14:24, 29 stycznia 2020
W Nowym Targu w Rynku jest bardzo dużo sklepów i firm, które regularnie wrzucają śmieci do kosza ulicznego, ponieważ nie maja podpisanych umów na odbiór śmieci. w związku z tym nie płacą za śmieci Gzie jest kontrola firm, czy mają podpisane umowy na odbiór śmieci ?
Ja tylko przejazdem14:07, 29 stycznia 2020
i teraz ten mężczyzna będzi3e wyrzucał śmieci do potoku czy innego rowu.. Warto?
Czytelniczka13:47, 29 stycznia 2020
Jestem zaskoczona treścią tego artykułu.
Od jakiegoś czasu wszyscy muszą płacić wysokie stawki za śmieci i niezależnie, czy mają tych śmieci dużo czy mało.
Służby komunalne sczytują kody kreskowe. W jakim celu, nie mam pojęcia.
Jaki interes ma ktoś, by podrzucać śmieci do publicznego kosza?
Z drugiej strony to chyba lepiej, że trafiają do kosza a nie do rowu albo lasu.
Koszty montażu kamer, dochodzenia i procedury związane z ujęciem sprawcy z pewnością przełozą się na wysokość kary. Więc lokalizacja podrzucania śmieći zmieni miejsce, tam gdzie brak kamer.
K.13:40, 29 stycznia 2020
Nowy Targ, śmietnik między blokami ul Podhalańska a gen. Maczka - notorycznie podjeżdżają tam osoby obcymi samochodami i wywalają jak leci - odpady budowlane, okrajki skór, śmieci domowe.. W DUŻYCH ILOŚCIACH!! Nieraz cały bagażnik worków. Monitoring - jest, tuż po drugiej stronie ulicy.
Chyba dla picu :-)
Smieciara13:19, 29 stycznia 2020
W nt rowniez jest taka pani. Mieszka kolo um i co chwile wieczorami widuje ja jak podrzuca smieci. Wstyd
:/13:16, 29 stycznia 2020
nie popieram zachowania tego pana, ale teraz pewnie bedzie ladowal do pieca albo wynosil do lasu..
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij