Wtorek, 01 grudzień 2020, Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clear
-6°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 95
Clouds
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Clear
-2°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 63
Clear
-3°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.01.2020, 15:17 | czytano: 8007

Zielone światło dla oddziału onkologii w nowotarskim szpitalu. Na "chemię" do Nowego Targu zamiast do Krakowa

Arch. Podhale24.pl

Szpital w Nowym Targu rozpoczął rozmowy ze szpitalem płucnym w Zakopanem na temat uruchomienia na oddziału onkologii na terenie Podhala. Gdyby taki oddział powstał w Nowym Targu, chorzy na raka nie musieliby jeździć na leczenie chemią m.in. do Krakowa.

Z wnioskiem w tej sprawie zwrócił się do władz powiatu na czwartkowej sesji radny Robert Furca (na zdjęciu). Jak mówił, wielu mieszkańców Podhala jeździ na "chemię" do Krakowa, Suchej Beskidzkiej, czy Nowego Sącza, więc z myślą o nich należałoby zastanowić nad otwarciem takiego oddziału w Nowym Targu. - Ktokolwiek z nas miał do czynienia z osobami chorymi, wie ile zdrowia ich to kosztuje - mówił. - Wiem, że w naszym szpitalu jest poradnia, ale pracuje tu tylko dwóch lekarzy przez dwa dni. Jest to za mało. Nie mówimy tutaj o radiologii, ale zacznijmy od początku, od oddziału onkologicznego, żeby można było leczyć chemią.

Wicestarosta powiatu Bogusław Waksmundzki poinformował, że dyrektor nowotarskiego szpitala Marek Wierzba przedstawił tydzień temu plany rozszerzenia działalności Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu właśnie o oddział onkologiczny. - Dyrektor poinformował zarząd powiatu, że jest po wstępnych ustaleniach w tej sprawie ze Szpitalem Specjalistycznym Chorób Płuc w Zakopanem w zakresie objęcia leczeniem onkologicznym - mówił.

Porozumienie między nowotarskim, a zakopiańskim szpitalem ma polegać na dostępie do lekarzy specjalistów. Oddział mieściłby się w pomieszczeniach, które zajmuje obecnie Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Targu, w budynku szpitala. Dlatego dyrektor Wierzba zwrócił się do władz powiatu o znalezienie nowej siedziby PUP. Powiat planuje przenieść urząd pracy do dawnej siedziby starostwa przy Alejach Tysiąclecia. - Działania podejmujemy, ale co one przyniosą, pokaże czas. Dyrektor ma nasze wsparcie dla uruchomienia onkologii. Jest duża szansa, żeby tę działalność rozwijać - dodał.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Małomiasteczkowa13:12, 4 lutego 2020
Brawo, panie radny!
ted10:19, 3 lutego 2020
UM pozwala na tucie naszych dzieci na rynkowym lodowisku to i oddział się przyda
Typ702:08, 2 lutego 2020
Jeżeli ten odział będzie świadczył usługi na takim poziomie jak świadczy je szpital to bodej ta bodej..... Niestety nasz region nie ma szczęścia ani do dobrych lekarzy ani do mądrych zarządców.... Im większe miasto tym wyższy poziom leczenia, smutne ale prawdziwe.
wku******y!!!12:58, 1 lutego 2020
a może by tak pomyśleć nad tym, żeby skończyć z rakiem, z tą depopulacją ludzi w Polsce? Rak to gorsza choroba niż ten śmieszny koronowirus i nikt z nim nic nie robi! Jest cisza, bo nie ma nagonki w tv a rocznie na raka umiera kilkadziesiąt tysięcy ludzi w samej Polsce!
Obserwator15:01, 31 stycznia 2020
Nareszcie coś co daje nadzieje, że nie będę musiał jeździć na chemioterapię tzw. wlewki do Sącza. Nie powiem. Personel miły ale jazda w nocy bo najczęściej już o 7 rano trzeba by zrobić badania przed i czekać a później wlewka i leżenie do następnego dnia i jazda co dwa tygodnie...kto tego nie przeżył to nie zrozumie. Taki oddział powinien być tu już dawno. Kto nie siedział na schodach przy Garncarskiej w Krakowie i nie dostał numeru 150 to niech się cieszy, że zdrowy
stasek09:12, 31 stycznia 2020
Przy takim zanieczyszczeniu powietrza w NT, skażeniu żywności, technologii 5G gdzie ochoczo samorząd pewnie poprze to trzeba będzie otworzyć Szpital Onkologiczny a nie oddział.
Baca07:00, 31 stycznia 2020
Do "sasiadka" na podlaczenie do gazu czekam dopiero szesc lat zniesc akcyze na gaz iolej opalowy tego nikt nie poruszy tylko smog smiechu warte kto sie przejmuje smogiem..
...21:31, 30 stycznia 2020
PiK26... idź już spać w tej masce....
Nikita19:31, 30 stycznia 2020
Do gazy , ja tez nie potrzebuję urzędu tylko niech płacą za mnie składkę zdrowotną i mnie nie wzywają do pracy bo nie mam czasu .Pracuje za granicą , a jak mam potrzebę to przyjeżdżam na SOR .
qazy18:01, 30 stycznia 2020
Brawo! Róbcie szybko oddział. A PUP się nie przejmujcie,, to najbardziej niepotrzebna instytucja w Polsce. Kto chce ten pracę ma. Proponuję referendum o zmianę prawa i likwidację urzędów pracy. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczmy na służbę zdrowia;-)
nie łosotany16:47, 30 stycznia 2020
oby sie nie udało .Ja serdecznie dziękuje za ten lazaret , już wolę Kraków
PiK2616:29, 30 stycznia 2020
Sąsiadka napisała pierwsza to co wszystkim się OD RAZU nasuwa.
Dziś powietrze super, ale to przez halny...

Więc korzystając z okazji po raz n-ty apeluję : noście MASKI jak jest ponad 200% PM2,5 naszej bardzo liberalnej normy.

Przypominam, że lodowisko w rynku działało przy 1544% PM 2,5 i 1209 % PM 10 16 stycznia o 20:48.

Zgroza.
Swój16:01, 30 stycznia 2020
Oby się udało byłoby dyzo bliżej. Zróbcie wszystko. POWODZENIA. Będziemy czekać.
Sąsiadka15:59, 30 stycznia 2020
Brawa dla radnych! Ta straszna choroba daje się we znaki dużej liczbie ludzi z Podhala i Nowego Targu. Walka ze smogiem powinna być jednak na pierwszym miejscu bo oddychamy rakotwórczym powietrzem, dzięki kochanym sąsiadom, którym jak to sami mówią ,, nikt im nie będzie mówił co mają wkładać do własnego pieca....Za to na chemię będą mieli całkiem blisko.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij