Czwartek, 24 wrzesień 2020, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Jabłonka i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 99
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.02.2020, 21:43 | czytano: 7522

Jeden adres dla kilkunastu firm i instytucji. Sąd apeluje o rozwiązanie "koszmaru listonosza" na ul. Ludźmierskiej

arch. Podhale24

NOWY TARG. To nie tylko koszmar listonosza, ale przede wszystkim problem dla petentów, klientów i samych przedsiębiorców. Adres "Ludźmierska 29" należy do kilkunastu podmiotów. Wśród nich jest Sąd Rejonowy i to właśnie wiceprezes SR poprosił Urząd Miasta o uporządkowanie chaosu adresowego. Zaproponował zmianę numeracji, albo nadanie uliczkom innych nazw.

"Ludźmierska 29" to adres odnoszący się do całego terenu będącego kiedyś kompleksem budynków Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego "Podhale". Kombinat już nie istnieje, a w pozostałych nieruchomościach powstały nowe firmy. I chociaż teren pocięty jest traktami komunikacyjnymi - to każdy z budynków ma jeden adres.

W piśmie do burmistrza Nowego Targu, dr Przemysław Mościcki prosi o "rozważenie możliwości zmiany numeracji porządkowej budynków położonych pod tym adresem, a w szczególności Sądu Rejonowego w Nowym Targu". Wiceprezes Sądu Rejonowego argumentuje, iż taka sytuacja "jest sprzeczna z przepisami rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji, ale przede wszystkim niesie ze sobę wiele niedogodności dla osób niebędących mieszkańcami Nowego Targu. O ile samo dotarcie do sądu nie stwarza większych problemów, o tyle wiele osób ma kłopot z ustaleniem siedziby danej firmy i traci czas na jej poszukiwanie. Istnienie tego samego adresu nie licuje także z powagą sądu jako instytucji państwowej. Co więcej, zdarzało się, że osoby spoza Nowego Targu, zarzucały w sprawach toczących się przed tutejszym sądem, iż funkcjonowanie sądu i prywatnych firm pod tym samym adresem, może wskazywać na powiązania sądu i firmy, która była stroną w sprawie. Nie sprzyja to budowaniu wizerunku sądu jako instytucji dbającej w sposób bezstronny o interesy obywateli”

Podniesiony został jeszcze jeden powód do wprowadzenia zmian. Adres "Ludźmierska 29" dotyczy budynków mieszczących się nie tyle przy samej Ludźmierskiej, co przy jednej z ulic bocznych, dlatego wiceprezes sądu "poddaje pod rozwagę podjęcie działań mających na celu zmianę nazwy - jeśli nie wszystkich ulic znajdujących się na terenie dawnego kombinatu, to przynajmniej - aby ulica biegnąca od Ludźmierskiej przy budynkach sądu nosiła nazwę "Sądowa", albo "Temidy", a mając na względzie otoczenie - ul. Leśna. W W każdym razie proszę o zmianę numeracji budynków Sądu Rejonowego w Nowym Targu - podsumowuje dr Przemysław Mościcki.

Wspomniana droga jest własnością Miasta, dlatego burmistrz Grzegorz Watycha zwrócił się do radnych o opinię w sprawie propozycji nadania nazwy dla dróg znajdującej się na terenie byłych NZPS Podhale. Przy okazji radni mają rozważyć zmianę numeracji poszczególnych nieruchomości bez nadawania ulicom nowych nazw.

s/
najnowsze informacje
komentarze
doskonały lemingu18:43, 5 lutego 2020
Naśmiewacie się z konieczności nadania nazw - a to jest bezpieczeństwo.
Obowiązkiemn burmistrza jest prowadzenie sensownej numeracji porządkowej. W tym przypadku to jest absurd
lemingu doskonały18:37, 5 lutego 2020
Tak się da ,że koło nr 29 jest nr 111 - koszmar listonosza trwa dalej !
Propozyt18:39, 3 lutego 2020
A ulica Do Kasty
basen14:57, 3 lutego 2020
do pikuś a może budowniczych MOK bo ludzie z kombinatu składali się na budowę tego co inni burzą
/../14:45, 3 lutego 2020
Ludżmierska 29 A.B,C, D itd
pikuś11:31, 3 lutego 2020
Samochwały, Wstążkowa, Barania, Samowolobudowlana, Balowa, Leśnia, Geotermalna
Stefek Burczymucha10:31, 3 lutego 2020
A już się bałem że zaproponuje "Prawa i Sprawiedliwa" ewentualnie od nazwiska jakiegoś męczennika z obozu rządzącego
PasterzPPP09:17, 3 lutego 2020
Proponuję ul. Sondowa na cześć polskich osiągnięć kosmicznych
pietrek08:42, 3 lutego 2020
a może dla sądu nazwa ulicy nie Sądowa albo Temidy tylko ,,Sprawiedliwa" albo ,,Procesowa"?
Mecenas07:32, 3 lutego 2020
To nie takie proste w praktyce. Trzeba zmieniać wpis do CEIDG adres w US , bankach, nowe pieczątki, druki, strony internetowe, umowy z operatorami telekomunikacyjnymi, prąd, gaz, woda ,wywóz śmieci.....Można to było robić stopniowo i nowe firmy powinny mieć już nowe adresy. Dobrze to oznaczyć i każdy trafi. A jak nasze sądy zmienią adresy to dawne wyroki będą anulowane ?? Bo u nas prawo jest bardzo niedoskonałe. I dzięki temu mecenasi mają dużo pracy
88806:26, 3 lutego 2020
W Zakopanem podobnie,ul.Krupowki 40 jest galeria handlowa i hotel Litwor...
Truty22:53, 2 lutego 2020
Będzie liberum veto i tyle sąd nie ma nic do gadania :)
leming doskonały22:45, 2 lutego 2020
Proszę brać przykład z Dowództwa Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, która również mieści się w dawnym kompleksie po NZPS a która jest pod adresem LUDŹMIERSKA 111 - jak się chce, to się da.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij