Niedziela, 12 lipiec 2020, Imieniny: Jana, Pameli, Weroniki
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clear
10°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 88
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
04.02.2020, 21:29 | czytano: 21358

Ul. Kolejowa i Ludźmierska zamknięte na trzy tygodnie. Burmistrz Miasta szuka rozwiązań komunikacyjnych

zdj. Podhale24

NOWY TARG. Wizja zamknięcia na kilka tygodni ulicy Ludźmierskiej - do przyjemnych nie należy. A stanie się tak, bowiem PKP PLK ma zamiar na czas wymiany torowiska zamknąć przejazd na trzy tygodnie. Jak mówi Grzegorz Watycha - "Miasto domaga się od wykonawcy wykonania tymczasowego objazdu dla samochodów osobowych".

W połowie stycznia odbyło się robocze spotkanie z przedstawicielami wykonawcy robót, inwestora i Zarządu Dróg Wojewódzkich, podczas którego omawiano liczne uwagi do złożonego przez Biuro Projektowe Droginwest wniosku w sprawie zaopiniowania projektu czasowej zmiany organizacji ruchu, związanego z wykonaniem przebudowy przejazdu kolejowego na drodze wojewódzkiej nr 957 (czyli na ul. Ludźmierskiej w Nowym Targu).

- Przedstawiciele Urzędu Miasta po raz kolejny dobitnie apelowali do wykonawcy i domagali się od inwestora, czyli PKP PLK - by podczas modernizacji linii kolejowej, przy wymianie torowiska na ul. Ludźmierskiej zapewniony został tymczasowy objazd dla samochodów osobowych. Zarząd Dróg poparł nasze stanowisko, żeby to wykonawca remontu zrobił czasowy objazd, by ul. Ludźmierska na czas wymiany torów nie została całkowicie wyłączona z ruchu - tłumaczy burmistrz.

- Apelujemy do wykonawcy, by tymczasowy objazd poprowadzić gdzieś bokiem, żeby przejazd nie był zablokowany. Wiemy co by znaczyło to dla miasta. PKP modernizuje swoje linie, będzie więcej pociągów, a każde zamknięcie rogatek powoduje momentalnie korki i zator na ulicy - mówi Grzegorz Watycha i przypomina, że "chce zacząć projektowanie , zupełnie nowej drogi wzdłuż potoku Czarny Dunajec". - Ta inicjatywa nie spotkała się niestety z uznaniem i wsparciem finansowym. Marszałek zaproponował, by miasto pokryło 25 procent koszów inwestycji, a powiat nowotarski drugie 25 procent. Ale powiat się wycofał. Marszałek temat zarzucił, a to może być jedyna alternatywa, jeżeli rozmowy marszałka z PKP nie będą się posuwały do przodu - ostrzega samorządowiec.

Pytany o przebudowę ul. Ludźmierskiej, burmistrz wyjaśnia: - Cały czas jesteśmy w kontakcie z Zarządem Dróg Wojewódzkich. Trwa wymiana korespondencji między województwem, a PKP i tu cały czas monitorujemy, czy zostanie opracowana koncepcja na rozwiązanie tego problematycznego skrzyżowania linii kolejowej z drogą wojewódzką, bo PKP w ogóle nie przewidziało przebudowy tego skrzyżowania. Na szczęście ZDW i województwo zabrało się do pracy. 27 stycznia gościł tu wicemarszałek Łukasz Smółka z radnym wojewódzkim Janem Piczurą i na miejscu zapoznawali się z problemem. Ja kolejny raz napisałem do marszałka zapewnienie, że Miasto jest gotowe partycypować w kosztach tej inwestycji - podsumowuje burmistrz Watycha.

s/
najnowsze informacje
komentarze
mors11:32, 8 lutego 2020
Nic tylko potrzeba dodatkowe busy i autobusy.do torów i za torami.
Dopiero będzie cyrk jak zaczną budowac węzeł przy Żaneksie gdzie teraz wycinają las.Spóźniony czas by myślec o budowie obwodnicy Nowego Targu ale trzeba skoro kolejne 800 tys samochodów rejestrowane jest w Polsce co roku
Baranie19:28, 7 lutego 2020
Zbyszku ...
Nie trzeba być inżynierem aby widzieć korek przecież
A jak może to być rozwiązany problem na tej drodze kierowcy tez dobrze wiedza bo widza rozwiązania w innych miastach .
Wiec nie popisuj się tyko do roboty
Piotr17:23, 7 lutego 2020
Próby projektu nowej drogi wzdłuż czarnego dunajca to są jakieś paranoje. Póki co teren ten jest wykorzystywany w celach rekreacyjnych i niech tak zostanie !!!!!!!!!
Zbyszek16:42, 7 lutego 2020
Ale ubaw. Ilu "komentatorów' tyle genialnych pomysłów. Sami inżynierowie hahahaha. Tunel, estakada....buhuhuhaha.... i to jeszcze w 10 dni. Nie wiem co palicie lub pijecie ale ja tego nie znam. A, faktycznie, najlepiej komentować i pyszczyć na temat o którym nie ma sie bladego pjęcia.
ygrek11:32, 7 lutego 2020
5 lat Watychy przeminęło z wiatrem i powiewającymi wstążkami na drzewie. Za 5 lat można wiele zrobić. Watycha wybrał wariant robienia imprez i zmieniania dachu na kawiarenkach co dwa lata. Ludźmierska codziennie jest zakorkowana a jak jedzie pociąg to masakra. Wiadomo o tym od dawna i co? Kocha i szanuje?
Radek11:07, 7 lutego 2020
Hahah ,,tymczasowy objazd gdzieś bokiem ,, hhehe Tam trzeba zrobić porządna estakadę jak w Myślenicach albo tunel panie burmistrzu a nie tymczasowe prowizorki bo problem z korkami na ludźmierskiego w czasie zamkniętych szlabanów jest nie od dziś i nie tylko podczas remontu ....
Monika11:01, 7 lutego 2020
Jaki kura Tymczasowy objazd ....tam już dawno powinna być estakada i jak teraz będą remontować torowisko to przy okazji powinni zrobić w końcu ta estakadę a nie ono utrudnienia i utrudniena.
f1623:56, 6 lutego 2020
Stary Miescon
i można było wydać te 10 mln żeby rozwiązać największy problem komunikacyjny miasta ale lepiej na MOK dać 35 mln to właśnie jest myślenie tej wstążkowo-imprezowej ekipy.
wg22:22, 6 lutego 2020
Chińczycy postawili w 10 dni szpital na 1000 osób. Maksymalnie 20 metrów torów (tyle szerokość jezdni z chodnikami) będą przekładali przez trzy tygodnie. Może trzeba sprowadzić Chińczyków?
StaryMiescon20:40, 6 lutego 2020
Wystarczy zrobić przejazd na Ludźmierskiej pod torami.10 milionów złotych powinno wystarczyć.Zacząć obniżać drogę od stadionu a z drugiej strony od Ceramicznej.Zejść 4 metry poniżej torów.Zrobić studzienki,chodniki, utwardzić i wylać asfalt.Dach nad tunelem nieważny- niech się martwi PKP- bo to ich tory i ich ziemia...I szlabanu już nie trzeba będzie- ruch będzie zawsze płynny- a zamknięte rogatki to jest teraz największy mankament tego miejsca...Tak się robi w innych krajach- trzeba tylko troszeczkę pomyśleć...
o15:10, 6 lutego 2020
Tylkoza co ten Gapciu co moesiąc bierze 18 tys zl
rekin15:04, 6 lutego 2020
Jeszcze zostanie objazd przez Szaflary i Zaskale, niestety.
Wata06:09, 6 lutego 2020
Watycha znowu przysnął. Gapciu jak mówili nasi dziadowie.
he he18:24, 5 lutego 2020
Ale to wizja poczekamy na to co będzie.
Jol15:14, 5 lutego 2020
Za granicą pracują po nocach a tu rozpie***pół miasta na 3 tygodnie w godzinach szczyty
takitam.14:38, 5 lutego 2020
"komuna padla" w 1989, czyli jakies 31 lat temu. od tego czasu zaczelo gwaltownie przybywac samochodow, wiec i ruch na drogach stal sie wiekszy. nie chce nikogo oceniac, ale jakie magistrackie medrki rzadzily w naszym miescie przez te lata??? nikt tego do teraz nie widzial, czy mial to poprostu w glebokim "powazaniu"? oj, bedzie ciekawie!!! dwie szyny powiedzmy dwudziestometrowe trzy tygodnie zmieniac, ekspresowe tempo.
Bingo12:29, 5 lutego 2020
No to się Watycha wysilił. Znowu został zaskoczony. Żeby się chłopina nie przemęczył bo bal burmistrza go czeka a potem targi wielkanocne.
Wizja bez konsekwencji12:18, 5 lutego 2020
Ma ten Watycha refleks. Po pięciu latach się przebudził i coś napisał. Skandal. Tylko bale i imprezki.
lolokop12:06, 5 lutego 2020
Zamiast bezsensownej ścieżki rowerowej przez bór trzeba było zrobić południową obwodnicę miasta. Ale ważniejsze w tym bantustanie są inwestycje na pokaz.
straszak12:04, 5 lutego 2020
A ciekawe jak i którędy będzie jeżdzić straż pożarna ciężkimi samochodami do ewentualnych pożarów w mieście . ( i karetki pogotowia w tamte rejony , będą nadplanowe zgony bo nie dojadą na czas ). Amen
wera11:56, 5 lutego 2020
@adam
Pierniczysz jak typowy urzędnik. Nic się nie da zrobić bo to droga wojewódzka. Kpina!!! Burmistrz jest od dbania o miasto i jego mieszkańców. Skoro burmistrzowi zwisa, że miasto stanie w korkach (Ludźmierska i tak już stoi, ale to pikuś przy tym co nas czeka) to wojewoda w Krakowie lub zarząd PKP w Warszawie ma się przejmować?? Burmistrz już pół roku temu, przy pierwszym sygnale o tej inwestycji, powinien był zaprosić PKP i przedstawicieli wojewody na spotkanie i czuwać nad sprawą. Jakby mówili, że się nie da nic zrobić to miał wszczynać raban, że nie wolno zablokować na miesiąc jedynej drogi przelotowej wschód zachód na Podhalu. Od tego jest prawdziwy gospodarz, a nie urzędas myślący tylko o swojej comiesięcznej pensji.
adam11:06, 5 lutego 2020
Pomyślcie odrobinę, to droga wojewódzka więc burmistrz może tylko chodzić, prosić, kusić że dopłaci do modernizacje z miejskich pieniędzy. Nic więcej nie może bo to nie jego kompetencje.
Aisza11:06, 5 lutego 2020
Znów coś spadło na burmistrza nagle i niespodziewanie.Burmistrzowanie to ciężki kawałek chleba....hmmm
spoko spoko10:55, 5 lutego 2020
ciekawe czy z klapkiem to uzgodnili hahaha
TOR KOLEJOWY10:19, 5 lutego 2020
Jak wam nie pasuje to zmienic prace na chalpnicza.Wtedy zakazy nie beda wam przeszkadzac.
GIT10:16, 5 lutego 2020
Jak wam nie pasuje to na nogach chodzic lub rower.Lenie.
STAŚ10:07, 5 lutego 2020
Pootwierać wszystkie "ślepe " drogi wyjazdowe z Miasta !!!
Tadek09:39, 5 lutego 2020
Ale ubaw z Waszymi komentarzami o przejazd Ludżmierską
Przecież to takie proste - wybudować tunel pod torami 500m , dali radę w Poroninie czy pod Luboniem , dadzą radę w Nowym Targu a że będą kopać 20 lat - trudno .
Leśnik09:20, 5 lutego 2020
Pan Watycha po 5 latach bycia burmistrzem chce zacząć projektowanie?. Brawo panie burmistrzu! Pięć lat wieszania wstążek i imprezowania i nagle taki zapał do pracy? Jakoś w to niewierzę.
P.09:08, 5 lutego 2020
To tylko w Polsce możliwe, żeby jedyny! przejazd przez to miasto średniowiecza rządzone przez ludzi bez jakiejkolwiek wizji, został zamknięty, bo PKP musi turystów do Zakopanego wozić.
Szymek08:36, 5 lutego 2020
Watycha funduje nam kolejny Armagedon komunikacyjny. Pięć lat temu mówił, że rozwiąże problem komunikacyjny na Ludźmierskiej... a potem zaczął wieszać wstążki
Jaś Fasola08:28, 5 lutego 2020
Rychło w czas się zajął burmistrz Watycha problemem ulicy Ludźmierskiej. A gdzie był od czterech lat, jak PKP ogłosiła program modernizacji trakcji i już wtedy było wiadomo, że taki scenariusz jest bardzo realny? Dlaczego nie skorzystał z najlepszej chwili, by stawiać konkretne warunki umożliwiające drożność Ludźmierskiej nad lub pod obecnym śladem i co najważniejsze za pieniądze rządowe, wojewódzkie czy inne zewnętrzne? Ręce opadają jak się patrzy na opieszałość i nieporadność tej władzy, której najlepiej wychodzi utyskiwanie na sesji i bajdurzenie, że chcieliśmy, ale złe moce i poprzednicy nam to, czy tamto zablokowali. Kabaret, tylko my wszyscy będziemy na tym cierpieć, a usprawiedliwiona władza wieszać wstążki na drzewach. Proponuję w tym roku wzdłuż ulicy Ludźmierskiej. Będzie nam od razu weselej, bo to wesoła mieścina, jak słynny pan Romek z "Misia".
Hi08:09, 5 lutego 2020
Brawo stanie cala wies razem z turystami
Pospiech07:55, 5 lutego 2020
W ramach modernizacji torów niech obniża torowisko i wybuduje tunel. Zrobięa tory teraz a później znów kombinować? Niech miasto powiat koleje się dołożą czy też nawet województwo i pójdzie. Jest miejsce na obniżenie torów i wiadukt. Burmistrzu trochę szybsze myślenie. Wiedziałeś że kiedyś to nastąpi. Zwłaszcza zwiększenie częstotliwości pociągów. A teraz szał i panika?
TYLKO ścieżka ROWEROWA06:10, 5 lutego 2020
Linie kolejową przerobić na ścieżkę rowerową a co z tranzytem na Chyżne
Podatnik04:28, 5 lutego 2020
Wyrocznia, bo chiny nie mają tyle urzędasów Co w Polsce. U nas się korespondencja wymieniają 3 lata,hehe zlikwidować Zus, Pup, Nfz i inn, i Milion urzędasów , to tylko tyle
Tomek01:34, 5 lutego 2020
@z tąd Chłopie o czym Ty mówisz?! Droga na Grelu jest tak wąska, że ledwo samochody się mijają, nie mówiąc o wyjeździe/wjeździe do garażu. Teraz w okresie ferii, cepry rajdują ile fabryka dała. Dzisiaj np zjeżdżali z góry ulicy Św Anny, skręcając ostro prawo. Dramat, a władza może łaskawie się zainteresuje jak dojdzie do tragedii.
sie pytam01:09, 5 lutego 2020
Zachodnią jedyną drogę do Nowego Targu chcą zamknąć. Co wyście brali przed wyborami Nowotarżanie?
ciężarowy00:26, 5 lutego 2020
Chyba sobie kpią. Jakim grelem jakim zaskalem przecież to wąskie drogi są. Niech zbudują przejazd nad torami tak jak było kiedyś w planach.
kris23:00, 4 lutego 2020
I przebudują tak jak w Szaflarach...http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/68002/Szaflary_autobus_utknal_na_przejezdzie_kolejowym_zdjecia.html
PasterzPPP22:34, 4 lutego 2020
Prędzej Wam te tory nowotarżanie wyrwą niż pozwolą zamknąć choćby na godzinę ulicę Ludźmierską
Wyrocznia22:28, 4 lutego 2020
Chińczycy w kilka dni potrafią szpital wybudować, albo most w dwa dni, czy też stację kolejową w 9 godzin, a tu kawałek torów chcą przez 3 tygodnie robić.
z tąd22:27, 4 lutego 2020
Grelem tam nowa droga, objazd Grelem!!!!
Dociekliwy22:18, 4 lutego 2020
Widzę to tak.
Torowisko podnieść na wiadukcie o 1,5 metr.
Przejazd pod torami obniżyć o 3 metry i po problemie
abc22:15, 4 lutego 2020
PARALIŻ totalny.
najlepiej niech jeszcze zaczną końcem czerwca i robią cale wakacje.
będzie więcej pociągów - to miasto się zacznie dusić.
zima dodatkowe spaliny, a to SMOG.
reax22:06, 4 lutego 2020
Sześćdziesiąt lat temu projekt wiaduktu i decyzja o budowie była zatwierdzona.Tylko był problem,NZPS i PZPR (się wypowiedzą emerytowani ,,szefowie,, działów w kombinacie,pan od butów teraz firma Woj.... też).Budowa za peerelu by utrudniała pracę ,,kombinatu,,(dowóz pracowników)A teraz? Co Wy na to obywatele, ,,władzo,, ?
korek22:05, 4 lutego 2020
a może by tak wybudować RONDO, tak modne ostatnio w Nowym Targu, bo wiadukt jest za drogi dla GDDKiA i PKP oraz włodarzy m. NT
fk21:59, 4 lutego 2020
Powiat ma swoją siec dróg za które odpowiada i wiele ma na nich jeszcze do zrobienia- zwłaszcza chodników. Nie powinien dokładać bogatemu marszałkowi do remontu jego drogi (ul.Ludźmierska jest wojewódzka).
Pkp21:50, 4 lutego 2020
A kto pozasypuje wyrwy w brzegu po ciężkim sprzęcie przejeżdżającym przez koryto Czarnego Dunajca podczas remontu mostu kolejowego ? Firma się zmyła a dziury pozostały. Przydzie wysoka woda na wiosnę i podmyje ścieżkę rowerową.
antismok21:49, 4 lutego 2020
żadnych inwestycji, najpierw smog :-/
Loko21:46, 4 lutego 2020
Kiedy w koncu radni jak i poslowie z Podhala zrozumieja ze przejazd kolejowy przez Ludzmierska musi byc przebudowany albo zlikwidowany. Nie moze PKP paralizowac miasta kiedy im sie podoba.
D.hu21:44, 4 lutego 2020
Ino niech nie spartola przejazdu jak w lasku bo przed zmiana się tam lepiej przejezdzalo.
pociag21:41, 4 lutego 2020
Szpital na 1000 osob w Chinach wybudowali w 10 dni a tu kawałek torów beda wymieniac 3 tygodnie .....+ opóźnienia w pracach jak to w Polsce bywa
Miejscowy21:37, 4 lutego 2020
Hahahaha oj,będzie sie działo......do chałupy szybko to raczej nie dojadę :-(
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij