Środa, 12 sierpień 2020, Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Jabłonka i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 44
Clouds
27°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 44
Clouds
26°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 44
Clear
27°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 36
Clouds
26°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 44
Clouds
25°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 44
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.02.2020, 19:58 | czytano: 6917

Nad zakopianką w Chabówce powstanie kładka taka jak w Mogilanach czy w Gaju

Fot. GDDKiA

Na mocy porozumienia zawartego z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił postępowanie na wybór firmy, która zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budowy zatok autobusowych i kładki dla pieszych na drodze krajowej nr 47 Chabówce.

Przypomnijmy, iż pod koniec ub. r. gmina Rabka-Zdrój stanęła przed widmem wykluczenia komunikacyjnego w związku z budową trasy S7. Wynikiem jej budowy była bowiem likwidacja przystanków przy starej zakopiance, na wiadukcie w Chabówce. Ich brak odciął mieszkańców naszej gminy i okolicznych miejscowości od dostępu od komunikacji na trasie Kraków - Zakopane, pozbawiając wielu z nich możliwości swobodnego i wygodnego dojazdu do pracy czy na studia. Na szczęście, w wyniku wielu rozmów, negocjacji i dzięki szerokiemu poparciu, udało się to zmienić. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła w grudniu deklarację w sprawie budowy przystanków autobusowych przy drodze krajowej nr 47 (os. Możdzeniówka) w Chabówce. Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder wyraził wówczas gotowość zawarcia porozumienia i przygotowania dokumentacji projektowej na lokalizację zatok, a GDDKiA zobowiązała się wystąpić do centrali GDDKiA o wprowadzenie zadania do planu finansowego na rok 2020. Ogłoszenie przetargu jest elementem wdrożenia w życie zawartych wówczas ustaleń.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
jo16:49, 16 lutego 2020
wystarczyło zagospodarować plac-droge koło stacji PKP w Chabówce - zrobić mini dworzec, przystanek i gotowe bez pierdzielenia.
autobus zjeżdża to 400- 500 metrów z zakopianki i jest to mi sie wydaje bezpieczniejsze wyjście i tańsze.
starzyk10:39, 15 lutego 2020
Zróbcie kładkę dla pociągów na Ludźmierskiej...
rabcio21:23, 14 lutego 2020
Nie chcemy takiej jak w Mogilanach ,Gaju. ŻÓŁTĄ !!!
Zmora17:01, 14 lutego 2020
Ratunkiem dla Chabówki i Rabki jest uruchomienie komunikacji kolejowej. Bez korków, bez łaski busiarzy, z czytelnymi rozkladami jazdy, ze zniżkami za bilety okresowe, dla uczniów, seniorów. Z braku połączeń autobusowych, ale nie busowych ludzie przemieszczają się prywatnymi autami tworząc korki i smog. Prawie wszędzie płatne parkingi, benzyna droga, naprawy, ubezpieczenia komunikacyjne również bardzo drogie. Ratunek w komunikacji masowej typu kolej, autobusy byle nie busy, które mają standardy z zacofanych regionów Afryki. Jazda bez trzymanki, bez wydrukowanych biletów, w ekstremalnie przepelnionym busie. Brawo burmistrz Rabki.
Takitam14:23, 14 lutego 2020
Inwestycja za kilka milinów a co będzie jak przewoźnicy nie będą chcieli się tam zatrzymywać? Jak ich samorząd zmusi? Może będzie płacił za to żeby się autobusy tam zatrzymywały? Tak to każdy potrafi rządzić.
Na Rdzawce już była taka sytuacja i co? I nic!
Rdzawian12:54, 14 lutego 2020
Świder kiedy będzie chodnik w chabowce no kiedy ja się pytam i nie zapomnij ze wypłatę masz z moich podatków
wyjaśnione ?12:13, 14 lutego 2020
Halo ! Halo ! Ani nie braki w dokumentacji, ani nie Dyrekcja Generalna, czy też Urząd Marszałkowski. Trzeba w końcu powiedzieć prawdę. To WYŁĄCZNA WINA poprzednich, super, jak się określali, włodarzy Rabki-Zdroju. Oni to nie dopatrzyli i nie dopilnowali by był przystanek, by ludzie mieli lepiej dojechać do pracy i by w ogóle wszystkim się lepiej żyło. Tu jest całe zamieszanie w tym temacie. (wiecie o kogo chodzi !)
Takitam07:46, 14 lutego 2020
Chwalą się tą kładką jakby to była atrakcja, która przyciągnie do Rabki tysiące turystów.
A to powinien być pewien standard żeby mieszkańcy mieli możliwość bezproblemowego komunikowania się.
Kierowca04:51, 14 lutego 2020
W urzedzie marszalkowski zlozonecsa juz. Nowe rozklady jazdy szawgropola i bedzie on jezdzil stara droga wiec przystanek bedzie na zaborni;)
do Loko21:47, 13 lutego 2020
Było trochę braków w dokumentacji. Prawdopodobnie początkiem roku dopiero wszystko zostało złożone...
Chabówce jest szansa, że ludzie będą chodzić po kładce, a nie jak na tych przed Krakowem...
dyrekcja bogata i minister Adamczyk płaci też bog21:35, 13 lutego 2020
Co kładka to nowe koszty projektowania kładki jakby nie można było zastosować jednego zunifikowanego projektu i zaadoptować go tylko do warunków terenowych . Tak się nabija koszty i po darmo , bo o tyle byłoby taniej . Ale oczywiście Dyrekcja Generalna bogata !
zły21:18, 13 lutego 2020
Znowu będą korki w trakcie budowy kładki na NOWEJ drodze.Czy tego nie można było uwzględnić w projekcie nowej ,,zakopianki,,? Inżynierowie pewnie myśleli że zanim skończą nową ,,zakopiankę,, ludzie z Chabówki nauczą się latać.Chore!!!
Loko20:40, 13 lutego 2020
A wie ktos co ze ZRID dla Rdzawka - Nowy Targ? Wojewoda juz 5 miesiac sprawdza dokumentacje. Troche dlugo.
fbb120:17, 13 lutego 2020
Jak mawiał śp. Stefan Kisielewski, założyciel UPR ( kilkukrotnie wspominany przez komentujących na Podhale24.pl): "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!"
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij