Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
14°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 91
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 77
Clouds
20°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 79
Clouds
22°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.03.2020, 16:00 | czytano: 6273

Akcja GOPR w Gorcach

Fot. GP GOPR / Facebook

Do Stacji Centralnej Grupy Podhalańskiej GOPR dotarło zgłoszenie od turystki, że na szlaku czerwonym pomiędzy Turbaczem a Przełęczą Knurowską jej współtowarzysz stracił przytomność i ma problemy z oddychaniem.

Zdarzenie miało miejsce przed weekendem. Na miejsce wypadku od razu skuterem śnieżnym ruszyli ratownicy ze schroniska na Turbaczu, oraz, z uwagi na bardzo trudy dostęp do miejsca wypadku, została podjęta decyzja o użyciu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dodatkowo ruszył zespół ratowników ze Szczawnicy.

Tuż po godzinie 15 na miejsce dotarli ratownicy z Turbacza, którzy zabezpieczyli osobę poszkodowaną medycznie i termicznie. Chwilę później ze śmigłowca na miejsce wypadku zjechał na linie ratownik medyczny LPR i po zapakowaniu poszkodowanego do noszy został on przetransportowany na przygodne lądowisko przy schronisku na Turbaczu. Tam umieszczono turystę w śmigłowcu i przetransportowano go nowotarskiego szpitala. Cała akcja zakończyła się przed 18.

oprac. r/ źródło: GP GOPR
najnowsze informacje
komentarze
Jacuś01:06, 8 marca 2020
A kto za to zapłaci ? Po kiego grzyba idzie ? towarzysz podr?ży? w góry z ?towarzyszka chodzenia? ???? Coś mi tu nieładnie pachnie, a teraz się ktoś dowie i ???
Mi- 422:21, 7 marca 2020
@marco.Znam Mi -2 (,,czajnik,,) nawet jeszcze Sm -1. .Ty jesteś super,udawało Ci się ,żyjesz.Teraz współczesne ,,śmigła,, po wciśnięciu parunastu przycisków prawie same lecą.Ale mimo tego piloci LPR to SUPERMENI !!!
marco17:57, 7 marca 2020
Jesteście super dziś jestem emerytem kiedyś latałem na mi2 zeby posadzic go z dokładnością do 4 metrów było wyczynem
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij