Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 24.48 km/h Wilgotność: 42 %
Rain
10°
Wiatr: 25.02 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
10°
Wiatr: 24.336 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
11°
Wiatr: 23.976 km/h Wilgotność: 49 %
Rain
18°
Wiatr: 21.924 km/h Wilgotność: 40 %
Rain
16°
Wiatr: 23.256 km/h Wilgotność: 46 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
10.04.2020, 12:52 | czytano: 2620

"Liczymy się w gminie Jabłonka" - próba generalna przed Narodowym Spisem Powszechnym

Do końca kwietnia br. w 16 wytypowanych gminach w Polsce odbywa się spis próbny przed zaplanowanym na 2021 r. Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Województwo małopolskie w tym sprawdzianie reprezentują mieszkańcy gminy Jabłonka.

arch. Podhale24
Spis próbny jest bezpieczny dla mieszkańców, ponieważ nie wymaga konieczności bezpośrednich spotkań rachmistrzów z mieszkańcami, a z uwagi na pandemię koronawirusa odbywa się wyłącznie w formie samospisu internetowego lub spisu telefonicznego.

Na stronie spis.gov.pl działa specjalna aplikacja internetowa służąca do samospisu. Logowanie do aplikacji jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego posiadającego połączenie z Internetem. Do aplikacji spisowej można się zalogować na trzy sposoby: z wykorzystaniem Profilu Zaufanego i systemów informatycznych niektórych banków, za pomocą numeru PESEL lub za pomocą kodu mieszkania, który mieszkańcy gminy Jabłonka otrzymali w Liście Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w kwietniu.

- Spisowi podlegają wszystkie osoby stale i czasowo zamieszkałe na terenie gminy Jabłonka. Zliczane są również mieszkania, budynki i inne zamieszkane pomieszczenia. Jedna osoba może spisać wszystkie osoby w mieszkaniu. Osoby dorosłe muszą spisać dzieci i młodzież. Mieszkańcy podają dane według stanu na dzień 31 marca 2020 r. na godzinę 24:00. - przypomina Ewa Klimowska z Urzędu statystycznego w Krakowie.

Uzupełniającą metodą udziału w spisie jest wywiad telefoniczny, który rozpoczął się 8 kwietnia br. Jeśli ktoś z mieszkańców gminy Jabłonka nie ma dostępu do Internetu lub też ze względu na zaawansowany wiek lub stan zdrowia nie może wypełnić samodzielnie formularza internetowego pomagają mu w tym rachmistrzowie telefoniczni – pracownicy Urzędu Statystycznego w Krakowie. Tożsamość rachmistrzów telefonicznych można potwierdzić za pośrednictwem infolinii spisowej dostępnej pod numerem telefonu: 22 279 99 99 wew. 8.

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie zebrane przez respondentów dane są objęte tajemnicą statystyczną, będą należycie i starannie zabezpieczone i nie zostaną nikomu ujawnione.

Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie, Wójt Gminy Jabłonka, pracownicy Wojewódzkiego Biura Spisowego oraz Gminnego Biura Spisowego proszą wszystkich mieszkańców gminy Jabłonka o zrozumienie obowiązku ustawowego, solidarność, zaangażowanie i udział w spisie próbnym oraz o upowszechnianie informacji o spisie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
olo09:09, 16 kwietnia 2020
@niedoczekanie
A może większość ludzi jest uczciwych, bo niby po co mieli by podawać nieprawdę. Nie zazdroszczę twoim klientom, znajomym czy najbliższym , bo jaką mają gwarancję że ich nie oszukujesz?
A spis jak to spisy już od ponad 2000 lat się robi, inteligentni ludzie później mogą z tych danych skorzystać i np dobrze zainwestować , a inni mniej inteligentni też skorzystają bo np ktoś w gminie czy ministerstwie może coś zrobić dobrego dla mieszkańców naszej gminy.
niedoczekanie14:10, 14 kwietnia 2020
już pędzę się spisać
niedoczekanie13:53, 14 kwietnia 2020
już się spiszę haha, a nawet jak to jakie mają gwarancję że podam prawdę
a17:06, 13 kwietnia 2020
Gminna ewidencja zginęła trzeba przyjąć jeszcze ze stu inspektorów by ją odtworzyli
oszukany17:46, 10 kwietnia 2020
To po co ta Gmina jak nie ma podstawowych informacji o mieszkańcach ?
wszystkowiedzący17:10, 10 kwietnia 2020
Pani z Podhala myśli ,że wszyscy na Orawie maja darmowy internet , zaufane konto lub bankowość internetową i obowiązkowo telefon . Inteligencja to coś co się ma lub nie ma tak samo możliwości intelektualne .Zdrówka życzę.
jestem za17:00, 10 kwietnia 2020
a pani z podhala nie zrozumiała że to jest bunt przeciw tej aroganckiej władzy
Pani z Podhala15:55, 10 kwietnia 2020
Czy robienie spisu w Jabłonce to dobry pomysł. Po komentarzu "Pana z Jabłonki" widać jasno, że nawet przeczytanie tekstu i zrozumienie co znaczy "Spis próbny jest bezpieczny dla mieszkańców, ponieważ nie wymaga konieczności bezpośrednich spotkań rachmistrzów z mieszkańcami, a z uwagi na pandemię koronawirusa odbywa się wyłącznie w formie samospisu internetowego lub spisu telefonicznego" - przerasta jego możliwości intelektualne.
pan z Jablonki15:25, 10 kwietnia 2020
Chyba zglupieli ze ich wpuszcze do domu!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas