Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 87
Clouds
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 84
Clouds
13°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.04.2020, 22:27 | czytano: 6690

Dyrektor nowotarskiego szpitala dziękuje darczyńcom. "Obserwujemy zjawisko, które określę jako gesty solidarności i wsparcia"

zdj. PSP im. Jana Pawła II

"Ostatnie tygodnie stanu pandemii to trudny czas dla całego społeczeństwa, a w szczególności dla placówek medycznych. Jako skutek uboczny pojawiły się spore problemy z zaopatrzeniem szpitali m.in. w środki dezynfekcji jak i ochrony osobistej. Ale okazało się, że lokalna społeczność nie zawiodła - zewsząd płyną oferty pomocy dla szpitala" - czytamy na stronie Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

Szpital opublikował podziękowania dyrektora Marka Wierzby, który pisze: "Obserwujemy zjawisko, które określę jako gesty solidarności i wsparcia. Oczywiście dotyczy to wszystkich szpitali nie tylko naszego, ale chciałbym tą drogą podziękować każdemu z darczyńców, którzy dostarczają nam różnego rodzaju sprzęt, środki ochrony osobistej, maski szyte przez prywatne osoby - mamy tego duży zapas i korzystamy z tych masek. Mamy darowizny w postaci środków dezynfekcyjnych, darowizny w postaci usług jak chociażby ozonowanie karetek (sprzęt który warsztaty samochodowe wykorzystują do np. serwisowania instalacji klimatyzacji w pojazdach po jakichś modyfikacjach można również używać jako sprzęt do ozonowania wnętrz) – za to również bardzo dziękujemy.

Ostatnio zgłosiło się do mnie dwóch biznesmenów, znanych szeroko na terenie powiatu nowotarskiego, pan Stanisław Potoczak z firmy która w tej chwili przebudowuje Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu oraz pan Kazimierz Wolski, którego działalność jest powszechnie znana – panowie wspólnie zadeklarowali kwotę 100 tys. zł na potrzeby szpitala. Jesteśmy po rozmowach i wspólnie ustaliliśmy sprzęt, który zostanie za te pieniądze zakupiony – jest to dla nas bardzo istotne wsparcie. Podziękowania należą się również Castoramie, która przekazała nam cztery myjki ciśnieniowe i parownice dla potrzeb zespołu wyjazdowego. Mam informację, że podobny sprzęt chce nam przekazać firma Bosh.

Jestem ogromnie wdzięczny firmie Amica, która w ostatnich dniach na potrzeby wyposażenia zespołów wyjazdowych – mówię o siedzibach, gdzie stacjonują ratownicy – przekazała nieodpłatnie pralki i suszarki, a takich miejsc stacjonowania mamy 8 więc po 8 sztuk tego sprzętu. Dostaliśmy również samochód, który jest z kolei darowizną ze strony Fundacji PKO Leasing. Jest to samochód poleasingowy, w dobrym stanie o wartości sięgającej 70 tys. zł. Przy tej okazji bardzo dziękuję panu Mariuszowy Jelonkowi, który pośredniczył w tej sprawie. Również PKP zdecydowała się nas wesprzeć poprzez nieodpłatne użyczenie samochodu dostawczego na potrzeby szpitala. Do 15 maja będziemy ten samochód użytkować.

Doświadczamy wiele takich bezinteresownych gestów i jeszcze raz bardzo za to wszystko dziękuję - jest to dla nas istotne wsparcie. Dzięki temu, że nie musimy wydawać środków na różnego rodzaju zakupy, które mamy dostarczane w postaci darowizn, to te fundusze możemy wykorzystać na inne cele."

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
Do takitam16:22, 13 kwietnia 2020
za zwolnieniem pracownicy podobno stał jeden z fundatorów, tak ludziska gadają... a dyrektor to podobno jego kolega
takitam.12:15, 13 kwietnia 2020
a jak to sie potoczylo z ta pracownica, ktora na poczatku pandemii mowila glosno i wyraznie o brakach podstawowych zabezpieczen? rozumiem, ze zostala przez dyrektora publicznie przeproszona i wrocila na poprzednie stanowisko oczywiscie z pelnym uposazeniem za dni w ktorych byla na "dyscyplinarce". przepraszam ze pytam, ale nie sledzilem tego...
Byle do soboty13:59, 12 kwietnia 2020
...to te fundusze możemy wykorzystać na inne cele." - proste. Na premię dla kiero. dobry bajer
Sąsiad19:19, 11 kwietnia 2020
Moja pomoc też by była gdyby nie była praca w tym szpitalu????
takatam18:54, 11 kwietnia 2020
Podziękowania dla wszystkich wspierających SOR .Wielkie Bóg Zapłać dla Was, DO SZPITALOWEGO - do tej pory była możliwość prania odzieży ochronnej przez pralnie która obsługiwała szpital , nikt nie musiał prać w domu.
pp13:12, 11 kwietnia 2020
Cięte. ostre komentarze zawistne uderzajace w dyrektora bądź ludzi personel obsługa szpitala Wstyd wstyd porownywanie do tvp i inne epitety jestem pewien to wyborcy POKO zawistni mali ludzie msciwi nakreceni przez tvn !żenada Dziekuje całej Służbie. Zdrowia JESTESCIE BOHATERAMI w tych trudnych czasach!dziekuje!
Ojej13:09, 11 kwietnia 2020
Dramat!ile jeszcze ludzie będą wspierać to wszystko!od tego jest Państwo do cholery !to ono powinno pomagać a nie ciągle zrzutki,szycie maseczek itd! W jakim ja kraju żyje!?a ten Pan w ogóle nie powinien tam się znajdować jako dyrektor szpitala!nonsens
zagrożony12:11, 11 kwietnia 2020
Odpowiadam szpitalowemu. Czy szanowny Pan nie widzi czyim i jakim kosztem rodzą się jak grzyby po deszczu miijonerzy? Czy nie widzi Pan tych niebotycznych premii dla kolesi przyznawanych sobie wzajemnie? Czy nie widzi Pan afer typu PZD? Czy zdaje Pan sobie sprawe ile kosztują klakierzy polityczni i poplecznicy władzy, biura posłów ich obsługa? Itd itp.Czy zdaje Pan sobie sprawę ile kosztuje utrzymanie ośrodków wczasowych oraz szpitali przeznaczonych tylko dla wybrańców narodu? Czy zdaje Pan sobie sprawę z tego że czym więcej umrze w wyniku tej pandemii ludzi starszych przewlekle chorych to dla rządzących czysty dochód bo nasze wypracowane mozolnie renty emerytury i inne świadczenia zostają im do podziału. To jest polityka prowadzona bez żadnej odpowiedzialności i konsekwencji.Ale do kogo można mieć pretensje tylko do siebie daliśmy się ubezwłasnowolnić oraz otumanić i mamy to co mamy.Lepiej już nie będzie, lepiej już było szanowny Panie.Wybory 10 maja emeryci oraz chorzy obowiązkowo do głosowania po którym będzie nas znacząco mniej zostanie kasiorka, będzie łatwiej rządzić.Czy będzie rządzić PIS czy opozycja nic to nie zmieni jedni i drudzy to ta sama maść.
widz11:42, 11 kwietnia 2020
Szkoda tylko,że nikt nie potrafi dostrzec tych którzy na co dzień pilnują porządku,by wirus się nie rozprzestrzeniał.setki kontroli na drogach,sprawdzeń tych co na kwarantannach i wiele innych.
jag2710:14, 11 kwietnia 2020
ten szpital nie jest szpitalem zakaznym i na razie nie pracuje prawie wogole a wy jeszcze robcie mu prezenty prosze im jeszcze dowozic darmowe jedzenie bo leniuszki sa glodne
Tt10:05, 11 kwietnia 2020
Takie wystąpienie mógł przeprowadzić w TVP
miastowy09:55, 11 kwietnia 2020
Po co nam Ci darczyńcy, jak przecież wszystko jest i to z nadmiarem. Wiem, bo oglądałem wczoraj TVP1.
Koron09:54, 11 kwietnia 2020
Darowizny.Ma się czym chwalić.
Niech sam wygospodaruje śródki.
Za chwilę będzie biedził że nie ma pielęgniarek a sam je zwalnia.Żenada...
Pozdrawiam wszystkich lekarzy i pielęgniarki.
Gorce09:21, 11 kwietnia 2020
No tak dyrektor będzie brał premie 40 tyś a społeczeństwo będzie się składać na datki dla szpitala.To jest paranoja i szczyt bezczelności.
Pawel08:40, 11 kwietnia 2020
Też gość okazał się solidarny i udzielił wsparcia wy___ pielęgniarkę z roboty w momencie kiedy brakuje rąk do pracy w służbie zdrowia. Ja p___
lolkop08:39, 11 kwietnia 2020
A z czym tych dwóch poniżej ma problem ? Czy ktoś na siłę te dary od darczyńców wymusił ? Sami darowali, od "szpitalowego" i "takich" nie brali.
tak na marginesie08:31, 11 kwietnia 2020
@szpitalowy
Popieram Cie całkowicie !!!

Nie rozumiem dlaczego rząd przeznacza na premie dla SIEBIE niebotyczne kwoty Z NASZYCH PIENIĘDZY ?!?!?!
A do tego leją na prawo, które sami ustanawiają !!! (np.10 kwietnie 2020 - gdzie odległość, gdzie rękawiczki, jaka ilość????)
Czy to w porządku wobec POLAKÓW ?!?!
jpd08:29, 11 kwietnia 2020
Takich,szpitalowy...wy w jaskini mieszkacie? Na całym świecie dzbany szpitale nie były przygotowane na taki rozwój wydarzeń...ale najlepiej przypierdzielać się do Polski....nie pasuje to jedźcie leczyć się do Włoch czy Hiszpanii...
Wyrocznia08:00, 11 kwietnia 2020
Szpitalowy, bo ludzie są zaślepieni propagandą telewizyjną i notorycznie wybierają bandę okrągłego stołu. Oni nas łupią w podatkach żeby dofinansować obce firmy, dać eskimosom na ich uroszczenia, muzea i cmentarze, na tel-avizję też pokaźna sumka się znajdzie, a my we własnym kraju musimy dymać cały czas na obcych. Ale jak już wielokrotnie wspominałem - takie są uroki demokracji.
karolina07:37, 11 kwietnia 2020
" pan Stanisław Potoczak z firmy która w tej chwili przebudowuje Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu" - jego działalność też jest powszechnie znana... A może szerzej bedzie po wybudowaniu MOKu
fred07:33, 11 kwietnia 2020
Do takich;Masz rację na wxszystko składają się obywatele,a takiego mamy
dyrektora że nie umie rządzić placówkom tylko dobrych i co mówią prawdę zwolnić.
Ktoś07:10, 11 kwietnia 2020
Teraz dopiero wychodzi jak wielki bubel ten dyrektor. Nie ma przypadków COVID w szpitalu a brakuje wszystkiego? Na pandemii chce Pan wyposażyć szpital? na co szły pieniądze? Nowe oddziały chce Pan robić? czemu pan nie powie ze nie ma sprzętu już od dawna i nie ma ludzi tylko pan nas oszukuje. Z biznesmenami spotkał sie Pan na urodzinach i dobrze Pan wie, nie potrzeba tego ogrywać medialnie w dobie pandemii. ograł się Pan juz dość
Wierzba nie chcemy Cię07:04, 11 kwietnia 2020
Ten facet powinien dawno odejścia nie robić tutaj prywatę
Klej07:02, 11 kwietnia 2020
Pan Potoczak ma za co Panu dziękować. Niech się Pan dyrektorze zastanowi nad tym co Pan teraz napisał. Szykuje się gruba afera
ta ruda06:21, 11 kwietnia 2020
Fundusze wykorzystane na inne cele? brzmi smakowicie jakas premijka sie szykuje???
Jasiek06:09, 11 kwietnia 2020
@szpitalowy:Sz.Panie/ni/ szpital nie posiada własnej profesjonalnej pralni,usługi pralnicze świadczy firma wyłoniona w przetargu.
piotr06:07, 11 kwietnia 2020
Ale z ciebie gościu jest faryzeusz , niedawno zwolniłeś pielęgniarkę że nagłośniła że są braki w środkach medycznych a dzisiaj dziękujesz że ci się społeczeństwo zrzuciło i są - obłuda pis nie zna granic ...
Feliks02:08, 11 kwietnia 2020
Naród się zrzuci, a Starosta Dyrektorowi da nagrodę za walke z pandemią. Wszak Dyrektor załatwił niezbędny sprzęt....
takich00:00, 11 kwietnia 2020
Najlepiej żeby na wszystko obywatele się składali a rząd u Rydzyka będzie party urządzał trzymając się za ręce.
szpitalowy22:40, 10 kwietnia 2020
pytanie do znawców a jest ich tu bardzo dużo:

CZY DOŻYJEMY CZASÓW ŻE POLSKA BĘDZIE W KOŃCU DZIAŁAĆ A NIE ŻE CIĄGLE TRZEBA SIĘ NA WSZYSTKO ZRZUCAĆ?

ludzie mamy 2020 rok a w stacjach pogotowia na Podhalu nawet pralek nie było, czy wy nie widzicie do jakiej ruiny Polskę doprowadziły wszystkie ekipy rządzące?
jak22:30, 10 kwietnia 2020
nie ma jeszcze komentarza?Kasują czy jak?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij