Skrzyżowanie św. Anny - Grel nie zostanie przebudowane. Powiat i Miasto nie znalazły płaszczyzny porozumienia - podhale24.pl
Piątek, 19 lipca
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Rabka Zdrój
Clouds
16°
Wiatr: 4.464 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
17°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 82 %
Clear
18°
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
15°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
72 %
Nowy Targ
46 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
08.05.2020, 14:26 | czytano: 10339

Skrzyżowanie św. Anny - Grel nie zostanie przebudowane. Powiat i Miasto nie znalazły płaszczyzny porozumienia

NOWY TARG. Spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta i starostwa nie przyniosło rozwiązania kwestii przebudowy skrzyżowania ulic Św. Anny i Grel. Skutek jest taki, że inwestycja nie zostanie zrealizowana w planowanym zakresie, a co za tym idzie - właściciele nieruchomości nie mają podstaw do żądania od Miasta 6-milionowego odszkodowania.

zdj. Michał Adamowski
zdj. Michał Adamowski
Pod koniec kwietnia br. odbyła się telekonferencja z udziałem przedstawicieli starosty i burmistrza w sprawie porozumienia z właścicielem nieruchomości przy ul. Św. Anny. Jak mówił w rozmowie z Podhale24 burmistrz Grzegorz Watycha był to "powołany przez starostę zespół roboczy do wypracowania koncepcji rozwiązania tego problematycznego skrzyżowania". Reprezentanci samorządów nie doszli do porozumienia. Głównie dlatego, że powiat wprowadził do wcześniejszej treści porozumienia (na mocy którego koszty przygotowania dokumentacji poniosą wspólnie oba samorządy) zastrzeżenie, że to na Urzędzie Miasta spoczywa odpowiedzialność za uzyskanie od właścicieli nieruchomości zgody na wykonanie inwestycji drogowej. W razie niepowodzenia - to Miasto miałoby zapłacić pełne koszty przygotowania dokumentacji, czyli 150 tysięcy zł.

Starosta zapewnia, że "powiat zadeklarował wolę zawarcia z Miastem Nowy Targ porozumienia, na mocy którego zleci przygotowanie dokumentacji projektowej oraz uzyska stosowne pozwolenie administracyjne dla zadania obejmującego przebudowę istniejącego skrzyżowania". Zmianę w treści porozumienia Krzysztof Faber tłumaczy tym, że skoro właściciele działki "mają oczekiwania w zakresie sposobu ustalenia i formy wypłaty odszkodowania za zajęcie terenu niezbędnego dla realizacji inwestycji w obrębie ul. Grel kierowane do burmistrza Nowego Targu, to Powiatowy Zarzad Dróg przesłał do Miasta nową treść umowy ustalającej warunki finansowania".

Ponieważ zmieniony projekt porozumienia między powiatem, a Miastem znacząco zwiększa zobowiązania tego drugiego samorządu, "nie dając gwarancji zakończenia procesu projektowego w sposób umożliwiający rozpoczęcie realizacji robót budowlanych" - porozumienie nie zostało zawarte.

Właściciele nieruchomości sięgnęli po sporo środków walki o swoje roszczenia. Od swoistych happeningów ulicznych, poprzez nagłośnienie sprawy w mediach ogólnopolskich, aż po skargi do Kancelarii Prezydenta, czy Ministerstwa Infrastruktury.

Skoro umowa między samorządami nie została podpisana - do przebudowy skrzyżowania nie dojdzie. - Aktualnie nie jest prowadzone żadne postępowanie administracyjne, nie zostało również zlecone opracowanie dokumentacji projektowej dla omawianej przebudowy, ponieważ do chwili obecnej nie został sprecyzowany zakres inwestycji, a co za tym idzie nie została wybrana procedura uzyskania pozwoleń na realizację zadania - tłumaczy starosta nowotarski. I dodaje, że "Zarząd Powiatu, działając poprzez Powiatowy Zarząd Dróg zleci opracowanie dokumentacji obejmującej uspokojenie ruchu w rejonie istniejącego skrzyżowanie wraz z wykonaniem niezbędnych robót w obrębie ul. Św. Anny, bez ingerencji w ul. Grel."

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Po parkowaniu ją poznacie12:17, 13 maja 2020
Jednokierunkowego Grela chce tylko jedna osoba, która wjeżdżając do garażu blokuje pół ulicy i te komentarze to są jej autorstwa.
0
kibic Podhala14:42, 11 maja 2020
ten Leja myśli,że jest niawiadomo kto, bezorawnie zaparkował dostawcze Iveco przed UM i myśli,że coś wskóra.Powinni wewać lawete i wywieźć na parking policyjny na koszt Lejów
0
haha16:17, 10 maja 2020
Doskonale wiedzieli gdzie sie budują i jakie są plany modernizacji skrzyżowania, państwo L nie są ugodowi i od samego początku odpierniczają jakies cyrki , a to z kładka przejściem a to z wałami i samowolka tam zbudowana a to z chodnikiem i jakimiś urojeniami ze do nich tylko nalezy i nikt nie ma prawa przechodzic ta strona ulicy. ewidetnie widac u nich problem i tylko i wylacznie ich argumeny i zdanie sie liczy a fakty sa nie istotne . wystarczyło być ugodowym zgarnac kwote nawet i 100% wieksza od wartosci. ceny domów i działek to nie jakas tajemnica proszę mi wzkazac nieruchomość za 6 mln
0
spiker08:44, 10 maja 2020
z grela jesteś i chcesz jednokierunkową ???? bo ja NIE
Wracając z rynku mam wyjechać na zakopianke ,skręcić na tą ciasną droge koło Pawlikowskiego i po 2 km wrócić na grel???? może przez Ludżmierz mam jechać do domu???wystarczy że był przejazd pod wiaduktem zamknięty i na skrzyżowaniu z zakopianką był armagedon drogi są od tego żeby dało sie po nich jeżdzić a nie żeby je zamykać
0
Kapelusz z rondem.08:29, 10 maja 2020
Zrobić jedno kierunkową jak mieszkańcy chcą i się domagają .A resztę Tygryską (nie mylić z kandydatem na prezydenta) odebrać temat do zabawy. Bez sensowny spór i wydatkowanie pieniędzy jeśli już dawno mieszkańcy chcą opcji albo ślepej uliczki lub jednokierunkowego ruchu. Chyba że miasto szykuje się do nowego konfliktu sądowego.Gdyż odstępy domów od pasa ruchu nie są zachowane.to albo wyburzanie lub przymus przebudowy.
0
Jo08:27, 10 maja 2020
Jak wy chcecie tam zrobić jednokierunkową drogę. Czy żeście już wszyscy poszaleli?! W sezonie zakopianką dojechać na Grel to tragedia. No ale najlepiej wypowiadać się tym co tam nie mieszkają jub nie korzystają z tego przejazdu.
A tego *** powinni specustawą potraktować. Tyle lat robi sobie jaja ze wszystkich. Tak jak kiedyś blokując rozpoczęcie prac samochodami osób z rodziny stojąc na terenie miasta. Powinni je w tedy lawetami wywieźć na koszt właścicieli plus duża kara za celowe utrudnianie prac.
0
z grela20:32, 9 maja 2020
Jak może miasto tak się dawać naciągać nieudacznikom jedno kierunkowa i koniec .
0
wyjazd z Grela19:00, 9 maja 2020
@ Kapelusz z rondem. Żądać zawsze może i tylko tyle. Na żądaniu się skończy. Obejdzie się bez Leji. A wjazd będzie. Jest nowa koncepcja. Nowe rozwiązanie.
0
Kapelusz z rondem.16:25, 9 maja 2020
Pan Leja ma prawo żądać tyle ile tylko mu się podoba. Jego własność i jego teren. A Ciekawe na ile Swoje własności wycenicie Wy tutaj tak bardzo zgorszeni tą ceną? Może byście oddali na cele miasta za darmo?. Jeśli coś źle w planach jest jego zabudową to powinny posypać się kary? A sypią Się? NIE. A więc nie lądować na temat kogoś własności. A jak komuś nie podoba się wjazd na Grel to nie jeździć tędy gdyż macie wjazď również od Starokrakowskiej. I nowy odcinek łączący Niwe z Grelem.
0
Kraus14:43, 9 maja 2020
Do Rafała. Widać że mieścina zabita dechami nie bez kozery symbolem są dwa radzące się barany
0
Rafał08:28, 9 maja 2020
Do Chińczyk!!! Komentatorzy piszą jak jest. Wstyd miastu przynoszą państwo Leja a nie mieszkańcy. Jak można żądać 6 mln za coś co nie ma tyle wartości. Kolosalna suma, i kto tu się wygłupia?
0
Chuligan przez H08:02, 9 maja 2020
Jakby tam ta drewniana tablica na dwóch, nóżkach nie stała byłoby wiecej miejsca
0
...07:31, 9 maja 2020
no z a6mln to daje dom i 5ha niech biorą..
0
Użytkownik drogi02:25, 9 maja 2020
Zrobić jednokierunkowa i po kłopocie, obojętnie czy z Grela , czy do Grela
0
Tere23:58, 8 maja 2020
Co to ma być?proszę zrobić ślepą uliczkę i zamknąć przejazd pod mostem gdzie często robią młodzi przegazuwe swojego sprzętu. Przecież te żule nie mogą spać na tej budowie koło wiaduktu na dwupasmówce..wciąż są niepokojeni przez hałas dobiegający z ulicy.potem cały dzień z niewyspania słaniają się na nogach.albo narysować im linie chociaż ciągłą by mieli odniesienie prawidłowego prostego kierunku bez prób wciąż nastawienia na tor drogi. W końcu któremuś czacha zadymi i strzeli kapcie z ciśnienia.
0
Do roboty lenie22:46, 8 maja 2020
Starosta wytypował zespół z Garbaczem, czyli opozycją do Burmistrza. Czyli co ten zespół mógł ustalić, nic. Przecież dyrektor Moskalik to do końca nie wie o co w tym wszystkim chodzi. Najgorsze jest to że mali ludzie na wysokich stanowiskach rozgrywają się nawzajem a roboty zero, a cierpią ludzie zwykli.
0
skotniczan21:11, 8 maja 2020
Hej dobrze poinformowany. ,przeciez potok Skotnica jest przebudowany. Idź zobacz. Bądź pewny, że nie wyleje.
0
Zając21:00, 8 maja 2020
Bardzo dobrze. Pan L będzie musiał sobie wygrać w Totka taką kaskę.
0
dziadek20:50, 8 maja 2020
Uważam, że dla mieszkańców nie byłoby to bardzo duże utrudnienie, gdyby był ruch jednokierunkowy i byłoby bezpieczniej. Kiedyś odcinek ul. Długiej (od Kilińskiego) był dwukierunkowy, z dnia na dzień zrobili jeden kierunek i nikt szat nie rozdzierał. Państwo Lejowie może by spokornieli, bo wstyd przynoszą miastu.
0
Chinczyk20:47, 8 maja 2020
Ciekaw jestem jakie opinie mieliby Ci wszyscy komentatorzy ,gdyby to któryś z nich był właścicielem spornej posesji !!! Brawo nowotarżanie wyrżniecie się sami wam nawet korona nie jest potrzebna !!! Piekne cechy reprezentujecie !!!! Wszyscy źli !! A kto jest dobry???
0
Popieram19:42, 8 maja 2020
Proszę wprowadzić jednokierunkowy ruch. Najwyższy czas podjąć mądrą decyzję
0
Dobrze poinformowany19:42, 8 maja 2020
Gdzie jest radny Mikołajski bezradny pięciu kadencji... Który nam obiecał przebudowę potoku Skotnicy i tego skrzyżowania. Niech nam nie mówi że sukcesem pięciu jego kadencji jest usunięcie progu zwalniającego przed swoim gomem
0
koza19:34, 8 maja 2020
Doskonale brawo panowie sami niewiedzieli co chca to bez ronda teraz zas rondo mysleli ze przytula 6 milionow a tu klapa
0
NT G18:58, 8 maja 2020
W takim razie Grel na odcinku od zjazdu ze Św. Anny do wiaduktu powinien zostać drogą jednokierunkową. Jest taki program "Absurdy Drogowe" i tam ta sprawa już dawno powinna wylądować.
0
Zmiana organizacji ruchu18:34, 8 maja 2020
Miasto powinno zrobić zmianę organizacji ruchy na jednokierunkowy w tym miejscu z zakazem wjazdu do Grela od Św. Anny. Każdy kto będzie wracał do domu ominie sklep liska chytruska i zrobi zakupy gdzieś indziej.
0
STAŚ18:21, 8 maja 2020
Być zwyciężonym, a nie ulec to, jest zwycięstwo !!!

Tylko, kto jest, kto ???!!

To jest granie w bambuko, jeden gro, a drugi szuko !
0
Bambuko16:56, 8 maja 2020
Najrozsadniejsza decyzja.
0
@16:51, 8 maja 2020
To dobrze dla Lejów ? Czy źle? bo ja juz się gubię w tych przepychankach.
0
Mieszkanka16:14, 8 maja 2020
Dokładnie popieram zamknąć wjazd na Grel nawet będzie to z pożytkiem dla mieszkańców ktorzy ciągle narzekają na ruch
0
Asior16:02, 8 maja 2020
Droga jednokierunkowa do mostu i po problemie.
0
P.15:56, 8 maja 2020
Założyć szlaban .
0
przemko15:52, 8 maja 2020
Dokładnie
Zamknęliby wjazd to by Państwo EL błagali o odblokowanie
Tak naprawdę obecnie z Niwy jest zjazd i wg mnie byłoby wspaniale jak byto była ślepa ulica. Nie trzeba by było robić inwestycji i wydawać astronomicznej kwoty 6mln
Pyszczy i tupie nogami ten kto jest niecierpliwy. I chciwy 6mln zł
Brawo burmistrz. Brawo Starosta
0
ogórek z lidla15:29, 8 maja 2020
xxx może i racja, sklep by upadł, a później robić rondo
0
ja15:07, 8 maja 2020
wprowadzić zakaz ruchu na tej drodze i kłopot z bańki . Te 6 baniek odszkodowania to przesada , to jest warte max bańkę , to nie jest kamienica na rynku w krakowie .
0
brawo15:02, 8 maja 2020
brawo !!! Teraz ten wymuszacz haraczu obejdzie sie smakiem a mieszkancy Grela "podziekują" mu za nie zrealizowana inwestycje!
0
xxx14:32, 8 maja 2020
wstawić barierki i zamknać ten zjazd na grel i po problemie
0
gui14:31, 8 maja 2020
Bezradni urzędnicy, niech zrobią światła, takie jak na Waksmundzkiej z Berekami! Albo starosta może kierować ruchem :-))))
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas