Środa, 30 wrzesień 2020, Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
Rabka Zdrój i okolice
Rain
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Mist
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 100
Clouds
11°
Wiatr: 7.992 km/h Wilgotność: 89
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.05.2020, 10:18 | czytano: 8375

Posłanka interweniuje ws. kolejek pod szpitalem w Nowym Targu. "W deszczu, na stojąco, w dwugodzinnej kolejce po wymaz"

Fot. Biuro Poselskie JM-W

Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak jest oburzona warunkami, w jakich pacjenci Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu muszą czekać na pobranie wymazu do testu na koronawirusa. - Bezpieczeństwo pacjentów i pracowników szpitala jest najważniejsze - odpowiada dyrektor Marek Wierzba.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej przekonuje, że w ostatnim czasie docierają do niej głosy mieszkańców, że w związku z epidemią dyrektor uruchomił przed wejściem do szpitala namiot, w którym pacjentom pobiera się wymaz konieczny do wykonania testów na koronawirusa.

- Działanie to jest konieczne i oczywiste, ale oburza mnie sposób zorganizowania tej koniecznej procedury - mówi. - Pacjenci od kilku tygodni muszą oczekiwać na pobranie wymazu w długiej kolejce. W poniedziałek, 11 maja, oczekiwano nawet dwie godziny. Pacjenci zmuszeni są do długiego oczekiwania na stojąco, gdyż nie ma możliwości skorzystania z ławek lub krzesełek, a trzeba pamiętać, że w większości są to osoby starsze i schorowane. Oczekujących pacjentów nic nie chroni przed słońcem, wiatrem lub deszczem. Od 12 do 15 maja oczekującym towarzyszył chłód, wiatr i deszcz. Oczekujący na pobranie wymazu nie mają też możliwości skorzystania ze szpitalnych toalet, co jest szczególnie dotkliwe dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi. Dziwi także fakt pobierania wymazu w poniedziałek od osób, które są przyjmowane na oddziały szpitalne w czwartek lub piątek. Osoby te wracają do swojego środowiska i w ciągu tak długiego czasu mogą wielokrotnie mieć styczność z nosicielami niebezpiecznego wirusa - wylicza i apeluje do dyrektora Wierzby i dobrą wolę i poprawę warunków oczekujących pacjentów.

Na dowód posłanka załączyła zdjęcie kolejki wykonane 14 maja (powyżej). Poniżej zdjęcie kolejki z 19 maja:Szef nowotarskiej lecznicy Marek Wierzba odpowiada, że cieszy się, iż pani poseł troszczy się o dobro pacjentów i na pewno odpowie na jej pismo. - Analizujemy sprawę i na pewno odniesiemy się do niej w sposób przychylny do rozwiązania sygnalizowanych niedogodności - podkreśla. - Trzeba mieć jednak na względzie to, że nie możemy gromadzić pacjentów w poczekalni, pod dachem, bo jesteśmy w stanie epidemii i musimy unikać sytuacji, które by narażały innych na zachorowania, a w tym przypadku mamy przecież do czynienia z pacjentami z pewną grupą ryzyka. Nie możemy więc dopuścić do tego, że narazimy czyjeś zdrowie, czy to pacjentów, czy pracowników - tłumaczy i dodaje, że przeanalizuje całą sprawę.r/
najnowsze informacje
komentarze
Rak14:35, 23 maja 2020
Do wektora, a trolle z pisu uczą nas praworządności i demokracji, szczególnie na nowogrodzkiej, jak kiedyś kc pzpr
Karol06:38, 23 maja 2020
Panie Wierzba A stosowanie maseczek bawełnianych dla pielęgniarek to nie narażanie zdrowia personelu i pacjentów?
...15:37, 22 maja 2020
Dlaczego umieszczono ten punkt tuż przy samym WEJŚCIU do szpitalnych poradni i szpitala? Rano trzeba się przeciska między osobami do pobrania wymazu. I jakie środki bezpieczeństwa?
arnika13:16, 22 maja 2020
yhm: jesteś niedoinformowany: byłem przyjęty planowo i nie musiałem robić testu.
Nina11:33, 22 maja 2020
Nie od dziś wiadomo jakie podejście do pacjentów ma Pan Wierzba.Szkoda że za wysokimi dochodami i nagrodami nie ma poczucia krzywdy ludzkiej.Może Jego ustawić w tej kolejce. Myślę że w dużym mieście to byłoby nie możliwe.Bazuje na nieświadomości społeczeństwa Górali, którzy to nie wszyscy artykułują swoje niezadowolenie. Dziękuję bardzo Pani Poseł że zainteresowała się szpitalem w Nowym Targu.Jak dotąd Pan Wierzba pomimo wielu nieprawidłowości jest nie do ruszenia.
yhm11:31, 22 maja 2020
Koroonnyy....ale wiesz że to konieczne badanie jeśli chcesz być przyjęty na oddział szpitalny planowo? I po to jest ta "kolejka" i badanie?
leming doskonały11:27, 22 maja 2020
@Wektor
Wstrzeliłeś z tą ironią w punkt - w dychę - w sam środeczek. Popieram ;)
Lawina10:53, 22 maja 2020
Kolego, dopadła cię amnezja? Sądzisz, że ludzie nie pamiętają urojonej w głowie Jagny olimpiady?
Wektor00:28, 22 maja 2020
Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak nad wyraz aktywna na Podhalu:).
Takie akcje na pewno przysporzą nowych wyborców. Brawo Pani Jagno:).
Proszę trzymać taki poziom dalej, to się na pewno opłaci:).
------------------------------------------------------------------------------------
Dożyliśmy czasów kiedy komuniści i zdrajcy Polski uczą nas demokracji i patriotyzmu,
aktywiści LGBT tolerancji, ateiści wiary, a stacja TVN obiektywnego myślenia.
Koroonnyy21:44, 21 maja 2020
Mówią że wirusa nie ma a każdy chce się przebadać.
Pepe20:14, 21 maja 2020
Musisz się udać do brukselki, tam tobie POdobni przyniosą ci ulgę..donosy to wasza specjalność. POskarż się też POsłanko na pogodę.
aw218:35, 21 maja 2020
komuna byla zla prawda czy falsz ale wszystkich trzymala za morde inie wolno bylo obrazac drugiego czlowieka
potrzebny lekarz i ksiądz17:23, 21 maja 2020
@sąsiad i ja: powiem ci ,że tak głupiego politycznego komentarza to jeszcze nie czytałem .Ty jakbyś Boga nie ugryzł tobyś chory był . Ja znałem takich komunistów , że Boga niby nie uznawali , ale jak im śmierć w oczy zaglądnęła , to pierwsze o księdza prosili nawet błagali i wcale nie byli z PIS-u. Opamiętaj się póki jeszcze masz czas i nie bluźnij ty wredny apolityczny typie obyś nie musiał tego samego robić .
Besala15:23, 21 maja 2020
Rozpolitykowanym komentatorom do sztambucha:
- doszukiwania się polityki w trosce o godność i minimum komfortu pacjentów komentować nie będę,
- reakcja dyrektora szpitala, który uwagi potraktował w sposób poważny świadczy o randze problemu, który w jakiś sposób należy rozwiązać,
- komentując działania parlamentarzystki wypada wiedzieć, że w poprzedniej kadencji była posłanką z okręgu krakowskiego.
Rozgorączkowanym radzę postać dwie godziny na zimnie i w deszczu. Ja w tej kolejce, niestety, swoje odstałem.
115KM14:39, 21 maja 2020
@ aby żyło się lepiej....Człowieku, a od kiedy to w demokratycznym kraju "wszyscy muszą być w miarę równi"...? Zdolny, pracowity i utalentowany ma mieć tak samo, jak ten, któremu się uczyć nie chciało, albo ten co chleje i narobił dużo dzieci, bo państwo da socjal i jakoś będzie...NIGDY.
sąsiad i ja14:29, 21 maja 2020
Tyle tu politycznych wypocin pisowców...Przyjmijcie sobie w końcu raz do świadomości, że większa, niepisowska i inteligentniejsza część Polski nigdy nie pogodzi się z pisowską polityką, która już mało się różni od tej rodem z PRL-u. Nie po to walczyliśmy o wolność, żeby teraz znów wrócił zamordyzm, cenzura, medialna manipulacja, a naczalstwo kręci lody, jakich nikt wcześniej nie ukręcił...Dobrze ktoś ostatnio powiedział, że pisowcy to komuniści, którzy wierzą w Boga.
aby żyło się lepiej , tym od koryta14:12, 21 maja 2020
@nowy targ: jesteś ty zdrowy , czy cierpisz na nieuleczalną amnezje , bo zapomniałeś jak było za nierządu PO+PSL . Szybko zapominacie , a może jesteś z tej elyty , której żyło się lepiej ? Chyba dlatego nie podoba ci się dzisiejszy porządek , bo wszyscy muszą być w miarę równi . Jeszcze dużo trzeba zrobić , bo opór tych lepiej żyjących na każdym kroku jest olbrzymi - sądy , urzędy itd.
ja- przesadzone ego14:05, 21 maja 2020
@ja: tak się składa ,ze miałem wizytę i dodzwoniłem się , oczywiście ,ze nie od gwizdka , musiałem chwilkę odczekać , ale po informacji ,że wszystkie linie są zajęte przez dzwoniących , ktoś odebrał i zdążyłem się zarejestrować . Jak ktoś myśli ,że rejestracja funkcjonuje jedynie dla niego ,bo on najważniejszy , to niech weźmie na wstrzymanie i proponuję troszkę cierpliwości i troszkę szacunku dla pracy innych , a potem podejmujmy jakąś dyskusję , ale merytoryczną , a nie napastliwą .Widać ,że twoje ja /ego/ jest stanowczo przesadzone . Puknij się w czoło.
oli13:56, 21 maja 2020
Czy ona widziała te kolejki od kilku tygodni,czy sama sobie to pismo wysłała.Testy są dopiero od tygodnia a ona pisze o kilku.A może tak daleko widzi z Krakowa do N,Targu.Wredna babo pilnuj Krakowa(ale tam rządzi PO),coś się ...u przyczepił do Podhala.
koleś13:55, 21 maja 2020
"Chojny"- pan radny Rady Gminy Nowy Targ wczoraj na sesji wystąpił z apelem o wsparcie finansowe dla nowotarskiego szpitala,ten człowiek to hipokryta pseudo społecznik,wystąpienie jego było żałosne. Jest biznesmenem to niech funduje .Polacy mamy NFZ?, to czemu to ma służyć? Jakiś żebraczy system niczym w Afryce.
Koron13:05, 21 maja 2020
Witam.Sam stałem w kolejce po wymaz w 3 stopniowym upale gdzie później mnie zaproszono do namiotu w którym było pełno wody.Żenada. Dyrektor do zwolnienia.
Dziś jestem w Krakowie w Rytgiera nie ma tej całej szopki ,pracują wszystkie przychodnie i nie ma problemów z dostaniem się do specjalisty.A u nas???? Życzę zdrowia .
nie ślepy13:04, 21 maja 2020
Czekam jak POsłanka zacznie zbierać głosy POparcia dla ich kandydata...bo wyborów nie można było przeprowadzić, ze względu, że koperty zabijają?! To według Grodzkiego, który ich tyle przyjął od pacjentów i nadal żyje w odróżnieniu od wielu jego pacjentów! Zaś POżal się Boże POsłanka do tej POry reklamowała Kidawę a tu została teraz tylko kicha! Jestem niesłychanie ciekawy z czym teraz wyskoczy reklamując totalnego lewackiego nieudacznika "rządzącego" Warszawą...a obecnie ich kandydata?
D.13:03, 21 maja 2020
Niech posłanka poda sensowne rozwiązanie z zachowaniem bezpiecznych warunków dla osób oczekujących. Krzesełka co 2 m i daszek??? ;) kto nie chce czekać może zrobić badanie prywatnie. Proste.
dede12:45, 21 maja 2020
Przecież można by umawiać pacjentów na godziny. Niby cywilizacja jest, telefony, maile i SMSy. Ale po co sobie zawracać głowę umawianiem, lepiej niech sterczą w kolejce, na pewno się nie zarażą w tej kolejce, na pewno...
nowy targ12:31, 21 maja 2020
Chory kraj ,chorzy rzadzacy!!!!gorzej niz w Rumuni!
p.12:15, 21 maja 2020
Jak nie ma czym się wybić? lub pochwalić osiągnięciami przed całą Polską to trzeba ludzi potraktować jak bydło, wtedy coś będą mówić o tak wielkim nieprzychylnym szpitalu. Widocznie zarządca jest zwolennikiem teorii, nie ważne jak mówią dobrze czy źle, byleby mówiło.
Emeryt12:01, 21 maja 2020
Wkrótce wybory i się przekonają gdzie ich mamy !!!!
pani Helena11:58, 21 maja 2020
Przeciez tam telefony odkladaja na biurko i można dzwonic cały dzien, a one placza żeby im pensje podniesc nie wiem za co??
onII11:38, 21 maja 2020
w Nowym targu wszyscy zdrowi po co ta szopka, , czas przestawić wajchę
Abc11:16, 21 maja 2020
Do ja tak udało mi się dodzwonić, super szybki termin.. Zastanawiam się tylko dlaczego muszę pokonać pół szpitala, żeby dostać się do dermatologa? Gdzie tu jest logika????
e211:10, 21 maja 2020
To fakt! Dodzwonić się do szpitala: w sprawie terminowych badań, lub wizyt w poradniach - graniczy z cudem!!!! Mnie się nie udało, musiałam jechać osobiście i też były problemy z informacją czy będą badania ? Oczywiście przesunięte na może ok. 3 miesiące, na nie wiadomo kiedy?Należy dzwonić: hahaha, można sobie dzwonić!!!
kodziarze donoszą jak zawsze , a nie ludzie11:05, 21 maja 2020
Nie wierze w żadne zdrowe i szczere intencje tej ... . Niech pilnuje raczej swojego i platformy nosa , bo się platforma kończy .Wystarczy tej troski przez 8 lat ich nierządu i tego co ze społeczeństwem wyprawiali . Gdzie ... wtedy była ? No gdzie była wówczas. sądzi ,że ludzie mają amnezję , a teraz nagle taka troskliwa . Tak wierze w te interwencje rzekomych obywateli o to co dzieje się pod szpitalem. Chyba kodziarze wyszli się badać i donoszą jak zawsze ?
kolega11:02, 21 maja 2020
j23@ wpada rozwinąć ten jakże interesujący wpis chyba że Ty już tak z natury...byle pisać, roztrwaniając nasze pieniądze na Twoje wpisy, płacą solidnie, za każdy suchar...
j2310:34, 21 maja 2020
Jestem oburzony tym, jak posłanka trwoniła publiczne pieniądze w POprzedniej kadencji.
Ja10:31, 21 maja 2020
A udało się komuś w ostatnich dniach dodzwonić do rejestracji w poradniach specjalistycznych? Ciągle zajęte. Wszystko chore w tym szpitalu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij