Nowy Targ, Jabłonka: kolejne podróbki odzieży i butów - podhale24.pl
Piątek, 19 lipca
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Szczawnica
Clouds
16°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 84 %
Clear
17°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 82 %
Clear
18°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
72 %
Nowy Targ
46 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
16.07.2009, 14:48 | czytano: 1895

Nowy Targ, Jabłonka: kolejne podróbki odzieży i butów

Kolejne partie podrobionych towarów ujawnili celnicy z nowotarskiej grupy mobilnej. Podróbki ponownie zatrzymano na placach targowych w Jabłonce i Nowym Targu.

Achiwum Izby Celnej
Achiwum Izby Celnej
Jak informuje Tomasz Kierski, rzecznik prasowy Izby Celnej w Krakowie, fnkcjonariusze z nowotarskiej Grupy Mobilnej kontrolowali wczoraj stoiska na placu targowym w Jabłonce. - Celników interesowało czy towar, który można tam nabyć jest oryginalny, a tym samym czy jego właściciel nie narusza praw własności intelektualnej. Niestety, także ta kontrola potwierdziła fakt, że niektórzy nieuczciwi handlowcy oszukują klientów oferując do sprzedaży podrobione towary - mówi rzecznik Tomasz Kierski. - W wyniku szczegółowej kontroli na jednym ze stoisk celnicy ujawnili blisko 500 sztuk odzieży i obuwia w stosunku, do których zachodzi uzasadnione podejrzenie naruszenia praw własności intelektualnej na szkodę znanych światowych firm: Nike, Adidas, Puma, Reebok.

Dzień później celnicy pojawili się na nowotarskim jarmarku. Również tutaj na jednym ze stoisk funkcjonariusze ujawnili ponad 70 sztuk odzieży ze znakiem słowno - graficznym Hello Kitty. Także w tym przypadku zachodzi uzasadnione podejrzenie naruszenia praw własności intelektualnej - dodaje rzecznik Izby Celnej. - Szacunkowa rynkowa wartość zatrzymanego w obu przypadkach towaru przekracza kwotę 40 tysięcy złotych. Jeżeli podejrzenia funkcjonariuszy potwierdzą się, właścicieli towaru oprócz straty finansowej czeka również odpowiedzialność prawna.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
tobi12:31, 17 lipca 2009
A co, rzecznika praw konsumenta nie ma? Kilka takich spraw i sprzedawca się zreflektuje. BRAĆ PARAGONY albo postraszyć skarbówkąś, jak nie chce dać.
0
EWA21:20, 16 lipca 2009
zróbcie jeszcze porządek ze sklepami które handlują śmierdzącymi butami ,dają gwarancję na 3 miesiace a tych butów nie można założyc nawet na podwórko bo jedzie z nich że trudno wytrzymac i nie sa to wcale buty za 20 zł ,bo kosztuja nawet 60 zł a włascicel sklepu się tłumaczy ze tackich reklamacji nie przyjmyja, kto to do POLSKI WPUSCIŁ
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas