Wolski: chodzi o to, żeby coś zmienić w Nowym Targu - wprowadzić nową jakość - podhale24.pl
Piątek, 19 lipca
Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Jabłonka
Clouds
16°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
16°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 84 %
Clear
17°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 82 %
Clear
18°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
72 %
Nowy Targ
46 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
16.07.2009, 17:34 | czytano: 6894

Wolski: chodzi o to, żeby coś zmienić w Nowym Targu - wprowadzić nową jakość

NOWY TARG. W mieście pojawiło się nowe stowarzyszenie - "Dalej Nowy Targ". Jego wiceprezes Gabriel Wolski mówi nam o planach młodych ludzi, którzy postanowili "coś zmienić i wprowadzić nową jakość" w Nowym Targu.

arch. Gabriela Wolskiego
arch. Gabriela Wolskiego
"Dalej Nowy Targ" to: Andrzej Bryniarski (prezes), Gabriel Wolski, Adam Dul, Bogdan Bałczyrak, Dominika Wolska, Grzegorz Bobak, Marcin Parszywka, Paweł Szlachtowski i Bogusław Głuc.

Podhale24.pl: Kim jesteście?
Gabriel Wolski: Grupą ludzi. Poznaliśmy się przed laty. Spotkaliśmy się ponownie na niegdysiejszym forum nowotarskim. Rzuciłem pomysł, by zbudować boisko dla dzieciaków. Ku mojemu zdumieniu odezwał się burmistrz. Chodziło o to, żeby dać jakiś gotowy pomysł. Skontaktowałem się ze znajomymi. I tu się zaczęła prawdziwa społeczna inicjatywa, gdzie wielu ludzi zrobiło ukłon w stronę swojego miasta. To było piękne. Jeden, Paweł Szlachtowski zrobił projekt, drugi - Maciej Trzciński - kosztorys. I udało się. Boisko jest przy gimnazjum nr 2. Pomyślałem: skoro raz się udało, to warto to kontynuować. Chcemy nasze stowarzyszenie "Dalej Nowy Targ" zarejestrować go w sądzie, by mieć osobowość prawną.

P24: Czym się chcecie zajmować?
Gabriel Wolski: Krótko: kultura, sport i turystyka. Turystyka na razie "leży". Myśleliśmy o ściance wspinaczkowej. Mamy nadzieję, że władze miasta poprą tę inicjatywę, równie skutecznie jak boisko na"jedenastce". Marzeniem naszym jest własna impreza w mieście. Taka na przykład "Noc Kupały". Teraz, gdy pracuję w MOK wiem już, ile pracy kosztuje przygotowanie takiej imprezy.

P24: Czy stworzenie galerii "Stara Kotłownia", to też dzieło stowarzyszenia?
Gabriel Wolski: W zasadzie tak, bo ta galeria powstała z pomocą ludzi ze stowarzyszenia. Mam na myśli współfinansowanie i wkład, jakim była praca. Będziemy prowadzić galerię, utworzyliśmy portal internetowy, gdzie znajdzie się publicystyka. Chcemy zaktywizować środowisko. W tytule portalu jest zwrot "Nowy Targ Czysta Kultura". To będzie miejsce do wymiany poglądów, pogadania o muzyce, skomentowania wydarzeń. Jest zakładka zatytułowana "czas zatrzymany", gdzie znajdują się zdjęcia ukazujące piękne miejsca w Nowym Targu, które niszczeją i wkrótce znikną. Zależy mi, by na portalu każdy znalazł miejsce dla siebie.

P24: Będzie o Was głośno?
Gabriel Wolski: Chcemy wejść w przestrzeń miasta. Żeby Nowy Targ wyszedł poza ramy handlu. W galerii "Stara Kotłownia" planujemy różne akcje również muzyczne. Są ludzie którzy chętnie wezmą w nich udział. Ludzie stąd wyjechali dawno temu. Zrobili karierę, ale wiem, że zgodzą się z sentymentu wrócić i się tu znów pokazać. Generalnie chodzi o to, żeby coś zmienić. Wprowadzić nową jakość. Wyjść w stronę dzieci. Mam parę pomysłów na happeningi.

P24: Ktoś wam pomoże? Dziewięć osób to mało...
Gabriel Wolski: Są ludzie, którzy chcą pomóc. Dostaję takie głosy "ja przyjdę i ci pomogę". Nasze drzwi są otwarte dla ludzi kreatywnych i chętnych do pracy dla lepszego "klimatu" w mieście.

P24: Jest coś, co zniechęca do pracy?
Gabriel Wolski: Podejście do naszego działania. Wielu postrzega to, co robimy w kontekście zarabiania pieniędzy. Pytają - "czy na tym zarabiamy" i "po co to robimy". To przykre. Ludziom się też wydaje, że to burmistrz i radni wszystko powinni zrobić. Żeby było jasne - wielu przed nami wiele zrobiło. Tego nikt nie neguje. Ale musi się pojawić nowy klimat, muszą się pojawić młodzi ludzie i ich pomysły.

P24: A jest już jakiś konkretny pomysł?
Gabriel Wolski: Tak. Wydarzenie artystyczne, jakim jest wystawa malarstwa Jerzego Nowosielskiego "Ikona spada z nieba". Zaprezentowane będą na niej Ikony z Cerkwi p.w. Zaśnięcia N.M.P. w Krakowie. Wernisaż odbędzie się w sobotę 25 lipca o godz. 17.00 w galerii Stara Kotłownia w piwnicach Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Na początku sierpnia wystawa zostanie przewieziona do Hotelu Grand Stamary w Zakopanem. Mamy nadzieję, że będzie to ważne wydarzenie kulturalne na Podhalu i da nam siłę do dalszych działań.

P24.pl: Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała: Sabina Palka
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
tedy10:28, 8 sierpnia 2010
a morze zrobicie boisko dla dzieciakow na dzialce nalerzacej do urzedu miasta,ktora zagrodzil Adam Dul wraz z malrzonka kolo swojego domu?dobrodziej sie znalazl.......
0
kibol12:58, 27 lipca 2009
jg nie dziw się gdybyś tyle razem krążkiem w głowę dostał co mieszczuch nowotarski to też byś normalnie nie myślał. Hej, hej Polonia!!!
0
nt16:38, 26 lipca 2009
jg - bardzo dobry komentarz
0
jg14:52, 26 lipca 2009
Mieszczuchu nowotarski jesteś nudny jak flaki z olejem ze swoimi komentarzami. Jesteś też niezwykle złym człowiekiem, twoje teksty o tym świadczą i to nie dlatego, że zioniesz nienawiścią właśnie do MF, ale dlatego, że tak długo potrafisz być zajadły i potrafisz kogoś tak obsesyjnie nienawidzieć. Nie ma osoby na tym forum, która tak zajadle atakowałaby jak ty. Nie wiem kim jesteś, jak wyglądasz, ale takich ludzi jak ty należy się bać.
0
Mieszczuch nowotarski15:03, 25 lipca 2009
Ktoś stuknięty napisał : jacy mieszkańcy -takie miasto.Ja proponuję :
jaki pan/ burmistrz nieudacznik MF/? - taki kram /miasto/!. Do mieszkańców to można mieć pretensje, że na takiego nieudacznika /jeszcze/ głosują i nie widza w tym nic złego.
0
fany14:47, 25 lipca 2009
zmam i tych ludzi.........oprucz DULA nie mam zastrzeżeń....
0
lala20:51, 24 lipca 2009
Y!dla Ciebie dyskusja została zamknięta bo jesteś tchórz!!! nawrzucałeś i uciekłeś!!!
0
y16:33, 24 lipca 2009
zatroskany! Dyskusja została zamknięta 22 lipca br. Troską otocz swoich bliskich. Powodzenia!
0
814:20, 24 lipca 2009
do nowotarżanki: nie pisz dużymi literami , bo robisz okropne błędy ortograficzne i są wtedy bardziej widoczne.Nie masz słownika ortograficznego w domu, żeby sie upewnić jak poprawnie napisać?
0
NOWOTARŻANKA10:40, 24 lipca 2009
ZNAJDŻCIE I WYSTAWCIE KANDYDATA NA BURMISTRZA ŻEBY SIE ROZWIJAŁA W NOWYM TARGU TURYSTYKA ,SPORT ,PRZESTRZEGANA BYŁA EKOLOGIA I WIELE ,WIELE INNYCH INICJATYW ,POD KTÓRE BURMISTRZ SIĘ TYLKO PODCZEPIA ,DAJĄC JAKIEŚ TAM OCHŁAPY PIENIĘŻNE . A W GAZETACH ROZPISUJE SIE ŻE TO ON SPONSOROWAŁ . A PRAWDZA JEST TAKA ŻE LUDZIE ZE STOWAŻYSZEŃ CHARUJĄ , A ON SPIJA ŚMIETANKĘ.
UŚWIADAMIAJCIE TEŻ STARSZE POKOLENIE ŻE ON SIĘ NA TEN STOŁEK NIE NADAJE

Proszę nie pisać dużymi literami. Tekst jest nieczytelny. Nowotarżanko - proszę Cię o to czwarty raz. Admin.
0
zorbi09:26, 24 lipca 2009
po tych pomyjach wylewanych w postach niesądze żeby którykolwiek radny chciał tu coś napisać
0
zatroskany08:14, 24 lipca 2009
y narobił szumu i się schował króliczek w cieniu, żeby mu upał nie zagrzał mocniej czaszki bo wtedy będzie już het żle
0
GW16:08, 23 lipca 2009
Ja Panie Tomku również się podpisuję pod apelem ale w tym artykule takie pytanie mnie dziwi. Proszę się zwrócić z inicjatywą takową do radnych może będzie odzew. Pozdrawiam
0
tomek14:46, 23 lipca 2009
Panie Gabrielu, proszę mi odpowiedzieć, czym się zasłużył i jakimi dokonaniami może się poszczycić Pan Adam Dul, będąc obecnie naszym radnym ? Takie stanowisko zobowiązuje do pracy na rzecz miasta i jest opłacane z naszych podatków.
Nie słyszałem nic o aktywności tego radnego (jak i wielu innych), więc zastanawia mnie jego chęć działania w tak poważnym Stowarzyszeniu. Wydaje się, że przyzwoitość nakazuje, aby w pierwszej kolejności odrobił lekcje jako radny, bo dostał bilet zaufania od mieszkańców, którzy z tej działalności go rozliczą. Sprawowanie różnych funkcji na papierze, temu miastu nie służy. Dlatego ta osoba na liście członków stowarzyszenia, odbiera Wam wiarygoność.
Może, my mieszkańcy powinniśmy się już teraz uzyskać informacje, co przez te parę lat dokonali nasi radni dla tego miasta, co udało im się załatwić, o co walczą. Większość z nich to niestety marionetki, które robią frekwencję i biorą udział w głosowaniach.Taka wiedza bardzo byłaby pomocna przy kolejnych wyborach samorządowych.
Apel !!!
Kochani Radni miejcie odwagę i pochwalcie się na tym portalu o waszych dokonaniach, o których nic nie wiemy. O to Was proszą Wasi wyborcy.

Pozdrawiam.
0
M08:34, 23 lipca 2009
A jednak sprowokowaliście kolegę , udało wam się ! wiem że dużo emocji chłopaka kosztowały pomyje wylewane w komentarzach ale walczył ze sobą żeby nie odpisywać ! GW "olej" gamoni oni zawsze będą i szczekać, nawet w innym wcieleniu
0
Sabina Palka22:54, 22 lipca 2009
Części z Państwa - skoro nie śpicie - polecam obejrzenie za pół godziny programu na TVP2 - "Mini wykłady o maxi sprawach". Tym razem Leszek Kołakowski analizuje "uniwersalną emocję będącą przyczyną najgorszych szkód i nieszczęść". Zapewne się Państwo domyślacie jaka to emocja.
0
Gabriel Wolski22:27, 22 lipca 2009
Witam!
Po mimo wielu usilnych próśb moich najbliższych abym nie odpisywał na komentarze na tym portalu już jednak nie wytrzymałem. Przeczytałem kilkanaście komentarzy i jestem wstrząśnięty a do napisania tutaj skłonił mnie niejaki bohater o nicku "y".
Po kolei
1. Nie przeszkadza mi to, że usiłujecie szukać tu konotacji politycznych bo takowych nie ma i mnie to śmieszy. To jest Wasz problem że nie potraficie w tym mieście nic robić bez koneksji i politycznych kontaktów. Współczuję. Pozdrawiam tu wszystkich radnych tego miasta bez względu na stronę i współczuje Wam, że pełnicie w tym mieście takie stanowiska. W tym artykule Adamiowi D najbardziej.
2. Co do naszych szczerych intencji działania to w ogóle wasze zarzuty są śmieszne , może zaczniecie nas lustrować? Poczekajcie na czyny i wtedy będziecie sobie krytykować. Ale wy wolicie jeszcze zanim coś człowiek uczyni.

3. Najistotniejsze co mnie dotyka tu to, to że udajecie się w osobiste wycieczki w kierunku ludzi wymienionych w artykułach lub jak tu w wywiadzie i używacie nicka. Oczerniacie ludzi, szydzicie i czujecie zadowolenie. TRAGEDIA. Czy ja w wywiadzie kogoś wyzwałem i oczerniłem?

4. A teraz moja osobista wycieczka w kierunku prowokatora "y" i jemu podobnych albo tych samych. Napiszę w liczbie pojedynczej.
Posłuchaj drogi y. Nie masz za grosz odwagi by powiedzieć i robić coś na głos. Cóż kompleksy z dzieciństwa niszczą i to bardzo- jesteś tego dowodem. Ale do rzeczy. Pracuje w moku na 1/2 etat i cały dalszy czas spędzam na innych obowiązkach i na pracy społecznej - o której ty zapewne nie masz najmniejszego pojęcia. Dziwi cie że ktoś jest pracowity? Ja jestem i mnie to kręci. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mojej pracy zapraszam do Moku. Widziałeś mnie na masce samochodu po imprezie? To moja sprawa a nie twoja co ja robię w czasie wolnym i gdzie? Masz jakieś zarzuty proszę podawaj ale bądź łaskaw tchórzu podać swe imię i nazwisko albo podejdź do mnie od 8-12 do sali nr 18 w moku i sobie pogadamy. Jestem otwarty. Nie martw się nie zamierzam startować do wyborów a na pewno nie dla takich mieszkańców jak ty.

I wiesz dlaczego już nie napisałem kolejnych felietonów bo nie zamierzam opisywać moich wspomnień i wywnętrzać się bo tacy jak ty wycierają sobie moją twarzą inna część ciała. Przykre to bardzo. Nie martw się dokonałeś swego nie będę nic pisał już na P24 bądź spokojny. Będziesz sobie dokuczał komu innemu bo ja na to nie mam czasu. Wrócę z tekstami jak zmieni się system komentarzy bo tu jest jeden wielki folwark zwierzęcy.

Miło mi, że jest tutaj również sporo osób, które doceniają innych i nie rzucają kalumnie ostrych słów w kierunku ludzi którzy chcą coś robić w wolnej czasoprzestrzeni.

Zapraszam zainteresowanych do Galerii Stara kotłownia w sobote o 17. Na pewno będzie milej niż tu choć oczywiście wielu z was skrytykuje nas niemiłosiernie.No ale cóż ważne że są ludzie którym się podoba i nasz szanują i dla nich warto to robić.

Dziękuję za uwagę i wyłączam się bo mam jeszcze parę drobnych i przyjemnych spraw do zrobienia. Pozdrawiam wszystkich którzy wykorzystują "moc" stowarzyszeń i działają sobie w nowotarskiej sprawie.
0
synod20:31, 22 lipca 2009
Dalej Nowy Targ dalej, cieszy wśród członków założycieli obecność Adama Dula. Adam tak trzymaj, przy SA kariery nie zrobisz a przy MF kto wie?
0
nowyNT19:29, 22 lipca 2009
małe "y" nie lubię czytać głupot i oszczerstw. Zachowujesz sie jak UB-ek.
0
y16:43, 22 lipca 2009
nowyNT! cechuje Cię chamstwo i tylko chamstwo. Jest takie powiedzenie; uderz w stół - nożyce się odezwą. Czemu więc, moja wypowiedź tak Cię zirytowała, skoro nie o Tobie mowa?
0
Roch16:34, 22 lipca 2009
I o to właśnie chodzi. Marko jako przedstawiciel jednego z dotowanych przez miasto stowarzyszeń boi się konkurencji. Bo jak coś to dla niego mniej zostanie. Stąd te ataki na Wolskiego i spółkę. Skończyły się czasy jak rację bytu miał tylko Związek Podhalan i domorośli partyzanci. Marko nie bierz nie gadaj!
0
nowyNT15:30, 22 lipca 2009
człowieczku z małym "y" idź się lecz - choc po tym co wypociłeś uważam żę nic ci już nie pomoże. Nie orientujesz się w temacie więc zostaw spoconą klawiaturę i wyjdż na miasto, spotkaj sie z ludzmi - popytaj.
0
814:09, 22 lipca 2009
Słuszna uwaga : jacy mieszkańcy, takie miasto, bo to my decydujemy o tym, co się w tym mieście dzieje. To my mamy wychodzić z inicjatywami, pomysłami, a władza powinna nam pomóc je realizować. Z góry wiadomo, że nie wszystko da się zrobić, bo niestety lata komuny zostawiły po sobie pustynię, ale powoli krok po kroku, właśnie dzięki takim stowarzyszeniom jak "Dalej Nowy Targ" , "Fala" realizuje się nasze pomysły. Nie plećcie głupot, nie mieszajcie w to polityki, nie posądzajcie MF o złą wolę, bo nigdy takiej nie miał. Pamiętam jak jeszcze na starym forum pod nickiem Landwójt dyskutował z młodzieżą na różne tematy i zawsze był otwarty na współpracę. Dlatego dobrze jest, że powstał "Dalej Nowy Targ", że znaleźli się młodzi ludzie, którym leży na sercu dobro naszego Miasta, ale wszyscy wiemy ,że nie da się wyeliminować współpracy z władzami miasta kiedy chce sie coś osiągnąć. Życzę całemu stowarzyszeniu " Dalej Nowy Targ" powodzenia i wytrwałości.
0
y12:54, 22 lipca 2009
po przeczytaniu komentarzy czuję ogromny dyskomfort. Znam Was mało. Ale wszystko jest podobne do sytuacji sprzed wielu miesięcy. Było to tak; pan GW napisał swoje wspomnienia z lat dziecinnych i bardzo dziwił się, dlaczego tak nie jest obecnie wokół bloków. Wówczas, pan GW bluzgał każdego komentującego, który go krytykował. Czyżby dziś był już innym człowiekiem pan GW. Nie bluzga nikogo? Sądzę, iż robi to nadal, tylko pod różnymi nickami. Jeśli pan GW pracuje w MOK-u, to czy w godzinach pracy wolno mu poświęcać czas na zajmowanie się pracami na rzecz Stowarzyszenia, lub innej pracy społecznej? Kiedyś po swojej pracy w miejscu publicznym kładł się na masce samochodu, czy był aż tak zmęczony?, czy to jakiś nowy artyzm? Czy takich artystów i społeczników potrzebuje nasze miasto?
Myślę, że gdyby nawet startował do wyborów na radnego - szanse miałby niewielkie, ale jednak na zimne też trzeba dmuchać....
0
szpieg12:37, 22 lipca 2009
Marko, Twoja ocena i analiza mechanizmów działania przebiegłego MF i jego miejskego dworu jest bardzo trafna i zgadzam się z nią w 100%.
Prawda boli, stąd od razu agresywne posty pod Twoim adresem.
Mam nadzieję, że ludzie przejrzą w końcu na oczy i zrozumieją, że dalsza droga z MF i jego świtą to koniec dla tego miasta.
0
kumpel z ławki10:45, 22 lipca 2009
Takie życie Marko, bijesz piane a potem się tłumaczysz, i tak już kilka osób obraziłeś,więc bądź zdrów za granicami tego miasta i pozdrów burmistrza MF
0
Roch06:47, 22 lipca 2009
Tak Marko pozostaje Ci zmienić nicka i w innym topicu strząsać gluty na lewo i prawo. Wiesz, że winny się tłumaczy?
0
Marko23:28, 21 lipca 2009
Mam tyle wspólnego z partyzantami co ponietórzy z dziadkiem mrozem Najwyraźniej z kimś mnie pomyliliście - ale to już Wasz Rochu i Borowy problem Dawno wyniosłem się z miasta i pewnie dlatego mam inne i chyba świeższe spojrzenie na ten nowotarski grajdołek Info o tym co tutaj się dzieje wycieka niestety poza jego granice Mnie na szczęście ten problem juz nie dotyczy - choć żal mi tego miasta mającego ogromny potencjał - niewykorzystany w pełni zarówno ten ludzki jak i inwestycyjny Panie Wolski jak już wspomniałem mimo wszystko życzę szczęścia - bo będzie Panu potrzebne
0
Borowy20:13, 21 lipca 2009
No i sprawa się rypła. Najwięcej do powiedzenia mają ludzie pokroju Marko, którzy doją MF z kasy a pod przykrywką nicka na niego plują. Gorzej jak MF nie nadstawi drugiego policzka.
0
szlachtek18:49, 21 lipca 2009
letni poeta spod gronkowa :)
BRAWO!!!!
tylko że: nie jakie miasto tacy mieszkańcy, ale jacy mieszkańcy takie miasto!
0
Roch16:23, 21 lipca 2009
Marko jesteś niewiarygodny bo sam bierzesz dotację od MF, a mimo to obrabiasz mu cztery litery. Taka moralność Kalego. Jak Ci się nie podoba to po prostu nie bierz tej kasy i nie właź mu w tyłek bez masła na zebraniach. W przeciwieństwie do partyzantów którymi jesteś zafascynowany brak Ci podstawowej cechy - honoru.
Chłopakom i dziewczynom z dalej NT życzę dużo zapału i oby na gadaniu nie poprzestali.
0
zgred14:20, 21 lipca 2009
Coś niesamowitego co tutaj się dzieje? Marku na pomoc!!!!
0
zatroskany13:59, 21 lipca 2009
????? ty tchórzu i fajtłapo - pojawiłeś się tu na forum tylko po to żeby dokuczyć - przecież to jakaś choroba. Współczuje twej rodzinie!
0
letni poeta spod gronkowa :)13:50, 21 lipca 2009
Jakie miasto tacy mieszkańcy.

Telewizyjne ludki z góralskiej budki.
Kwiczcie, krzyczcie , razem, mocnej
aby dożeranie było owocne.
Zadymione mózgi
kuśnierskie bluzgi .
Handlowe miasto gdzie
na kulturę w główce za ciasno.
Katolickie klimaty
spod gorczańskiej chaty.
Byle śmieszniej byle mocniej
byle pysk rozkwasić postem

bo nick mój to upiór twój
chcesz w Nowym przetrwać
więc bój się i broń się
0
usmiechnięty13:41, 21 lipca 2009
????? haha superowy masz nick mądralo !
Zejdź już z Adama bo usiadłeś jak reszta sępów internetowych bezpodstawnie. Weź udział w wyborach i udowodnij, że jesteś lepszy. Co do GW to widać , że wogóle nie uczęszczasz do MOKU-u i dlatego piszesz brednie. Zacznich chodzić i zorientuj się biedaku zazdrosny. Np. na plakat wystarczy spojrzeć i zobaczysz kto jest organizatorem . Ech... ale ta publika uboga w intelekt. Stowarzyszenie namaszczone przez burmistrza - ha ha dobre - ale masz gościu głowę do głupot. Kolejny z szeregu obłąkanych na punkcie MF
0
szlachtek13:25, 21 lipca 2009
ponieważ nie ma lekarstwa na tą chorobę to miałem już tego nie czytać i nie pisać... no cóż
ludzie z tego trzeba się LECZYĆ!!!!! - normalni to wy napewno nie jesteście!!!
wszędzie widzicie spisek, układ i burmistrza (który nie mam pojęcia czy popiera czy nie popiera stowarzyszenie).
To stowarzyszenie to tylko grupka znajomych którzy pomyśleli: a może zrobimy jakąś wystawę lub koncercik dla mieszkańców - a wy OSZOŁOMY doszukujecie się Bóg wie czego. Chcecie kogoś obrażać i wymyślać bzdury to pierwsze pochwalcie się co społecznie zrobiliście?
LECZYĆ SIĘ !!!!!! nie wszystko kręci się wokół polityki
0
?????11:16, 21 lipca 2009
Adam Dul jest obecnie radnym opozycji, do której burmistrz odnosi się z niepochamowaną nienawiścią. Ten sam Adam Dul stał się członkiem stowarzyszenia mającego zmieniać Nowy Targ i które jest akceptowane przez burmistrza i którego działalność jest reklamowana na stronie urzędu miasta.
Adam Dul jako radny powołany właśnie do działań na rzecz tego miasta jest całkowicie nieaktywny, natomiast teraz raptem chce stać się bardzo aktywny w stowarzyszeniu namaszczonym przez burmistrza.
Teraz duży znak zapytania - jak to możliwe, ze burmistrz wykazał się taką tolerancją, że popiera stowarzyszenie, którego członkiem jest człowiek z opozycji ????????? Totalne zaciemnienie, czy drugie dno.
Drugi znak zapytania-dlaczego GW pracownik Miejskiego Domu Kultury nie organizuje imprez kulturalnych w ramach swojejego etatu, tylko jest organizatorem imrezy w siedzibie MOK, ale z ramienia stowarzyszenia ?????
0
hipiska10:10, 21 lipca 2009
przyjdzie kochani na wystawę w sobotę zrobimy sobie wspólne zdjęcie
0
usmiechnięty21:05, 20 lipca 2009
Marko. Być odciętym od środków na swoją działalność? Przecież Stowarzyszenia żyją swoimi pieniędzmi - ze składek, darowizn sponsoringu. Może masz rację odniośnie klimaty w mieście i jak to nazywacie "świty" ale jednak poszedłeś trochę za daleko. To jakis iście dołujący klimat i totalny dół. Myślę i mam nadzieję że stowarzyszenie Dalej NT jeśli wzmocni jeszcze grupka ciekawych i kreatywnych ludzi to przetrwa rządy MF i innych. A niech sobie ignorują Ci na górze imprezy , przecież to są działania dla ludzi dla nowotarżan a nie dla burmistrza, Jego rączki nie są ze złota i nikt ich namiętnie nie musi ściskać. NIe lamentujcie, może powinniście się dołączyć do inicjatywy i wtedy będziecie mieli więcej wglądy w sytuację. Uśmiechnij się Marko - będzie dobrze
0
mieszcuch nowotarski20:17, 20 lipca 2009
Od kiedy to kolega jest moim kolega ? i to w dodatku z pustym łbem. Nie znam takiego , ani nie mam z nim nic wspólnego . Z takimi się nie zadaję.
0
zatroskany19:34, 20 lipca 2009
Rzeczywiście takich ludzi jak szpieg trzeba leczyć bo głupota sięga dna.Jakiś niespełniony lokalny polityk z niego a złośliwy? Chłopaki z "dalejNT" politykami? dobre:) Może nawet było by i ciekawie. Na pewno wesoło! Mniej przyciasnych garniturków, więcej luzu i zrozumienia na pewno. Jestem pewnie, że umieliby sie lepiej dogadać i paru obecnych dziwolągów. Ale to nie dla nich z pewnością. A choćby nawet to nie dla takich wyborców jak wy niektórzy poniżej, bo wybaczcie ale nie można was zaliczyć do ludzi normalnych. Co się stanie na Podhalu jak zamkną oddział psychiatryczny. Gdzie Wy się biedni podziejecie? Kto Was przygarnie biedne istoty. Żal Was, żal. Powodzenia Chłopaki i Dziewczyny - i nie przejmujcie się durnowatymi komentarzami. Forum to dla niektórych jedyne miejsce aby można było swoje żale wylać i kompleksy podleczyć. A tych jak widać poniżej co nie miara.
0
Marko19:00, 20 lipca 2009
Po przeczytaniu wielu tutaj zawartych postów dochodzę do przekonania że MF istotnie rozpoczął kampanię. Pamiętam jak przed poprzednimi wyborami każdemu ściskał dłoń klepał po ramieniu, uczestniczył w wielu organizowanych przez organizacje społeczne projektach Był słodki jak miód, choć wiedział, że złamał nie jedną dobrze zapowiadająca się karierę - tylko dlatego, że ten ktoś myślał inaczej niż on zdanie lub niestety miał pecha i coś samodzielnie bez konsultacji z Markiem Wielki zaczął robić. W Nowym Targu chodzi taka wielka kosa i tnie - każdego kto wybije się ponad przeciętną w tym mieście I ten ktoś ma do wyboru albo zamilknąć być zachować głowę i rozpocząć służbę u MF, lub walczyć narażając się na ścięcie i wyrzucenie poza margines świty. Być odciętym od środków na swoją działalność. Może być jeszcze tak, że organizacja mimo wszystko działa, ale już poza miastem i od czasu do czasu zaryzykuje by coś w tym grajdołku zorganizować – ale wówczas spada na nią krytyka lub co jeszcze gorsze, zupełnie się te imprezy ignoruje lub udaje, że w ogóle jej nie było ona porostu się nie odbyła. Zapada wówczas zmowa milczenia. Konkludując - jeżeli inicjatywa Nowy Nowy Targ zaistnieje samodzielnie - to niestety będzie to objaw rozpoczętej kampanii wyborczej, a pod jej sukcesami podpisze się oczywiści MF i świta Jeżeli się nie uda lub ktoś czytaj GW straci prace -, będzie miał trudności w zaistnieniu to wówczas uwierzę, że miał szczere intencje
Przykro, że tak jest w tym mieście, przykro że nie ufamy nikomu i jeden patrzy na drugiego wilkiem z zazdrością, oczyma pełnymi nienawiści Do tak absurdalnej sytuacji doprowadził MF i jego zaplecze, które w każdym widzi tylko wroga a tego należy zwalczać wszelkimi dostępnymi środkami. Sprowadził MF działalność społeczną do absurdalnych powiązań z Urzędem. MF i MJ za sukces poczytują sobie nawet Deklarację współpracy z organizacjami pozarządowymi – nic nie mówiąc, jak wielu działaczy społecznych pracowało nad tym tekstem i jego zapisami – ale nie jest jeden wódź i przywódca nieomylny. Są w naszym mieście organizacje lepsze i gorsze te wspierające działania burmistrza a w zamian Burmistrz łaskawie je popiera np. Podhalańskie Tow. Przyjaciół Nauk wydające Almanach Nowotarski – tubę propagandową MF czy też Muzeum Podhalańskie – zarządzane tak naprawdę z Urzędu Miasta z gabinetu MF. Ale nie daj Bóg by któraś z organizacji się sprzeciwiła lub zmieniła front - wówczas trafiają na czarną listę – patrz PTTK - i nie ma tutaj żadnych sentymentów nawet 20-letnie bycie jego członkiem. Są także te organizacje, które się zwalcza usilnie bowiem mają inną wizję miejskiej rzeczywistości patrz Stowarzyszenie Fala. Ale są i takie, które MF musi tolerować bo inaczej po prostu się nie da, są zbyt aktywne i niezależne choćby nowotarskie PTH.

Szanowni internauci – przykro że MF odprowadził działalność społeczno do takiego stanu i zależności Mam nadzieję że GM jednak ma dobre intencje – naprawdę chcę w to wierzyć i mimo wszystko życzę mu szczęścia
0
szpieg16:51, 20 lipca 2009
A ta wystawa Nowosielskiego to po co w ogóle?
0
Ted16:42, 20 lipca 2009
Czytam i czytam te komentarze. Widze, ze głupota bierze góre nad zdrowym rozsądkiem. Smutne, ze tak malo osob wierzy w to, ze ktos moze chciec zrobic cos dla tego miasta i jego mieszkancow bez aspiracji politycznych i ukrytego motywu. Ale widac wielu jest takich, ktorym to nie miesci sie w pustych głowkach. Wielcy znawcy lokalnej polityki i koneksji, jednak nikt nie podpisze sie własnym nazwiskiem pod zarzutami przeciw GW czy MF, bo anonimowosc daje im mozliwosc pisania bzdur, pomowien i klamstw. Wstyd mi, ze tacy ludzie mieszkaja w naszym mieście...
0
kumpel16:42, 20 lipca 2009
szpieg ty za to gloryfikujesz swoje bezmózgowie :)

Proszę się trzymać regulaminu i nie przesadzać w obrażaniu innych komentatorów. To uwaga nie tylko do kumpla, ale do pozostałych osób, których komentarze poszły za daleko i nie zostały opublikowane. Admin.
0
szpieg15:45, 20 lipca 2009
Prawdziwie społeczna inicjatywa, którą na dodatek rozumie burmistrz.
Jakie szczytne cele pod patronatem Miejskiego Domu Kultury podległego przecież burmistrzowi.
Piękny podstęp MF.
Wkrótce powstaną następne stowarzyszenia, którym nagle świetnie się będzie układać współpraca z tak wspaniałym burmistrzem, z którym wespół będą zmieniać Nowy Targ !
Piękny wizerunek - burmistrz wspierający inicjatywę społeczną.
Pod warunkiem, że jest to inicjatywa zbytnio nie absorbująca dla burmistrza i nade wszystko gloryfikująca jego wizerunek.
Tylko rok do wyborów. Kampania rozpoczęta !
0
sołtys14:47, 20 lipca 2009
<>wcześniej nie wiedział:):) stowarzyszenie pod osłonką świastaka M.F. i jego świty, ale społeczeństwo Nowego Targu niech wie iż <
0
gurol14:36, 20 lipca 2009
rozsądny = MK "świarni"?
0
ciemna masa14:34, 20 lipca 2009
oj rozgrzały się komputery w urzędzie
Do "zorientowanego": widzę że w jesteś zorientowany w aktywności radnego Dula (z którą się nie zgadzam) więc wnioskuję iż sam jesteś radnym lub urzędnikiem. Weź pomóc "Bacy " naskrobać" wniosek do komisji rewizyjnej, może wam ulży. A co do radnego; nie jest wybitnym samorządowcem ale powyżej średniej wystaje. Chce działać w stowarzyszeniu, niech działa. To przecież ich stowarzyszenie. Przecież nikt nie zmusza cię do wstąpienia do niego, chodzenia na ich imprezy. Możesz ich zbojkotować, i założę się że nie będą z tego powodu płakali.
Andrzej, Gabryś, Adam trzymam za was kciuki.
0
majka14:34, 20 lipca 2009
prosze powiedzcie mi czy ten klan Fryzlewiczow to jest az taka szacowna familja? dlaczego nazywacie go GURU? czy on faktycznie jest takim dobrym czlowiekiem jak pokazuje sie w mediach i taki światobliwy?? nie mieszkam w NT , odwiedzam czasem ten portal , pozdrawiam i dziekuje
0
zszokowana14:04, 20 lipca 2009
Jak ktoś coś społecznie robi w mieście to zaraz można zobaczyć ile jest w Nowym Targu zazdrosnych i zflustrowanych oszołomów.Kto Was tu trzyma?
0
zielarz13:44, 20 lipca 2009
szpieg jesteś chory !!!! i to dość mocno , powinieneś się leczyć, szkoda że Mroczka nie żyje bo byś miał u niego stały fotel w gabinecie. idż do Jachymiaka to Ci skronie wymasuje.
0
szpieg13:32, 20 lipca 2009
Stowarzyszenie nie skamraci się z PWS przed wyborami, bo to będzie tajna broń MF. Niby opozycja, którą MF będzie miał w kieszeni.
Karty zostaną rozdane później, jak społeczeństwo znowu się nabierze i zagłosuje na ludzi podporządkowanych MF.
0
szlachtek13:31, 20 lipca 2009
brak mi słów
0
konio13:19, 20 lipca 2009
"rozsądny" weź ty zmień nika bo z rozsądkiem to masz niewiele wspólnego. Jaka to niby "'władza" im się marzy??? Chcą rozruszać to miasto. Dla kogo? Na pewno nie dla takich maruderów jak Ty.
0
rozsądny13:18, 20 lipca 2009
hej żółtodzioby,pierwsze zarobić uczciwie a później do władzy
0
rozsądny13:15, 20 lipca 2009
młode wilki,władza im się marzy,nie za wcześnie to trochę.
0
mieszczka12:49, 20 lipca 2009
Ech wy - zwolennicy spiskowych teorii. A nie przyszło Wam do głowy, że NT to trochę za małe miasto, by uniknąć jakichkolwiek konotacji?
Spokojnie. Zobaczymy, czy w ciągu tego roku - do wyborów samorządowych - stowarzyszenie skamraci się z PWS. Jeśli tak - przyznam Wam racje, jeśli nie - spodziewam się chociaż uderzenia w piersi i przyznania do błędnej oceny.
0
kolega12:39, 20 lipca 2009
mieszcuch nowotarski puknij się w ten pusty łeb
0
szpieg12:23, 20 lipca 2009
Informacja o działalności Stowarzyszenia "Dalej Nowy Targ" jest umieszczona na stronie internetowej urzędu miasta i już wszystko wiadomo. Burmistrz MF promuje Stowarzyszenie "Dalej Nowy Targ"
na swojej stronie urzędu miasta, więc musi mieć w tym swój cel.
Stowarzyszenie musi zmienić nazwę na "Dalej Marek Fryźlewicz" !
Przedwyborczy majsterszczyk MF.
A co robi w tym stowarzyszeniu radny opozycji Adam Dul ?
Czy w tym mieście jest jescze jakaś opozycja ? Czy MF już wszystkich otłumanił ?
0
zielarz11:49, 20 lipca 2009
Z tego co się orientuję zajadli krytykanci to miasto nie dało złotówki na wystawę Nowosielskiego. Pieniądze pochodzą od sponsorów. Macie na punkcie lokalnej polityki jakiegoś fioła. belkot świadomy i mieszczuch nowotarski to jacyś szaleńcy z kompleksami albo szaleniec !
0
zorientowany11:37, 20 lipca 2009
Adam Dul jest naszym radnym.
Czy ktoś o nim słyszał ? Czy przez ten czas wykazał się jakąkolwiek inicjatywą ? Czy będąc w opozycji do MF, dał jakiś temu wyraz, czy cały czas siedział jak mysz pod miotłą
Kto wie ile razy zabrał głos na sesjach miejskich,może raz, może dwa.
Bezpłciowa postać, bez inicjatywy i pomysłu i do tego totalna niemowa.
Wyjątkowo cenna osoba w stowarzyszeniu, w którym członkowie są na garnuszku u burmistrza.
Coś czuję nosem, że Pan Adaś to kolejny kandyat, którego burmistrz przeciąga na swoją stronę. Tym razem pod płaszczykiem stowarzyszenia kontrolowanego przez przebiegłego MF.
Oj, pełna mobilizacja. Wybory się zbliżają.
Ale nie dajmy się kolejny raz oszukać, bo MF do doświadczony gracz.
0
szlachtek11:18, 20 lipca 2009
czytam i nie wierzę...
ludzie co z wami jest?!!!!
wszędzie widzicie politykę - czy wy znacie tych ludzi, ich przekonania?!!!
wy nawet sobie nie zdajecie sprawy, że to co tu piszecie niektórych z nich naprawdę boli. Oprócz Adama nikt nie ma żadnych zacięć politycznych! Nikogo to nie interesuje, ludzie chcą coś zrobić dla miasta, regionu z którym są związani - napewno nie zaistnieć jako osoby! A wy każdego potrawicie zrównać z błotem i opowiadać o jakiś wymyślonych układach. (bo tak jest najprościej - nic nie robić wymyślać niestworzone rzeczy i krytykować).
0
nowyNT22:23, 19 lipca 2009
Politykierom mówie dobranoc. Nie mieszjcie inicjatywy społecznej z politycznym bagnem. Dajcie zaitniec nowej grupie a niegujcie od poczatku ich działań. Dala popierających serdeczne bardzo dziękuje za dobre słowo.
0
mieszcuch nowotarski20:45, 19 lipca 2009
Wiecie o co tu chodzi? O to by zamienić siekierkę na kijek , rekami GW. Zamienić nieudacznika burmistrza MF na jego bliskiego np. LM i tak zostanie po staremu i stara paka nadal będzie robiła , tak jak teraz robi.Nie dajcie się zrobić w trąbkę.Tego nie wolno nam , mieszkańcom przegrać , bo dalej będziemy żyli w mieście przy drodze a dwór będzie robił z MF , to co dziś robi - będzie budował na papierze i obiecywał , obiecywał , obiecywał.Koniec obłudy , nepotyzmu i kolesiów dalszych i bliższych.
0
belkot swiadomy20:35, 19 lipca 2009
GW wystawił sobie już świadectwo = to jest świta burmistrza i żadna obrona tego nie zmieni , chyba że bełkot MF go zwolni jak zrobił to kilku innym wtedy uwierzę ,że to jego osobista inicjatywa . Tak to tylko marionetka w rekach guru MF.Uważajcie i nie dajcie się nabrać.
0
baca19:08, 19 lipca 2009
Aktywnością Dula i jej przełożeniem na remont strzelnicy powinna się zająć komisja rewizyjna.
0
Obiektywna17:25, 19 lipca 2009
Znam kilka osób z tego stowarzyszenia i jedyną postacią, która ma aspiracje polityczne to Adam D. i nikt inny, więc poco to gadanie.
Jakbyś znał katoliku prawy Gabrysia to mógłbyś się mocno zdziwić i nie pisłabyś takich głupot o jakiś manipulacjach. to człowieku nie "Zeitgeist" A z tego co się orientuję to GW ma nad sobą dyrektora Mok-u a nie burmistzra. Widać polityka lokalna Was wszystkich mocno przytłacza. Może sami kandydujcie i zmieńcie klimat miasta. Po co gadać - lepiej robić. Z tego co wiem to żona Gabrysia bardzo dużo działała w związku z nową wystawą w którą jest zaangażowane stowarzyszenie, a ona chyba nie NT i wszystkie te nasze lokalne "smaczki polityczne" są jej obce.

Poznajcie lepiej tych ludzi , pogadajcie z nimi a potem snujcie domysły.

Ludzie chcą fajne i spędzać czas w tym nudnawym miasteczku a Wy wszędzie widzicie łapy MF - to jakaś paranoja.
0
cichy16:49, 19 lipca 2009
Panie Wolski - niech się pan nie przejmuje tymi sceptykami. Sami niczego nie potrafią zaproponować i się usiłują dowartościować ściągając innych w dół i obrzucając kalumniami. Ja w wasza grupkę wierzę. I mam nadzieję, że mnie i jeszcze paru osób - nie zawiedziecie. Do zobaczenia w sobotę na wernisażu.
0
pikuś21:26, 18 lipca 2009
Popieram kumpla-trafna rada.
0
KASANDRA21:23, 18 lipca 2009
Te wszystkie wieszczki , kumoski , plotkary , to na pewno sprowadzą burmistrza MF na manowce polityki. Po wyborach MF zostanie z nimi i se porajcują jak to było dobrze wciskać kit mieszkańcom przez trzy kadencje a rodzinka i swoi i tak wybiorą .Teraz już nie. Teraz się skończyło i trza się brać do roboty konkretnej , zakasać rękawy i nic z nieba nie spadnie.Mieszkańcy maja was już po dziurki w nosie i waszego nierządu.

Proszę się trzymać tematu. Admin.
0
wieszczka20:07, 18 lipca 2009
Bycie w świcie MF należy w tym mieście do zaszczytów . Byli tacy , którzy chcieli się do niej dostać jak Apostoł z Jelonkiem , ale im się nie udało. Teraz większość nowotarżan widząc ich na ulicy przechodzi na drugą stronę . Dul niczym się nie popisał . Pomógł tacie wyremontować strzelnicę więc o aktywności w stowarzyszeniu można zapomnieć . Sama rejestracja zajmuje mu już dwa lata i nie widać końca .
0
kumpel19:09, 18 lipca 2009
Chłopcze ty niczego nie zmienisz , bo jesteś ze świty MF. Nie bajeruj , zajmij się solidna pracą , bo tym możesz coś jeszcze osiągnąć.
0
mieszcuch nowotarski, ale ten autentyczny , nie po15:26, 18 lipca 2009
Ktoś - no to tchórz , albo taki sam nieudacznik jak jego mocodawca burmistrz MF podszył się pod mojego nicka i udaje mieszczucha nowotarskiego , to już kilka razy dwór stosował takie zabiegi , bo nie są kumaci by nawet nicka wymyślić dla siebie i nim operować. To jest tego dowód. Ale ja wybaczam. Pozdrawiam nieudacznika.
Ciesze się natomiast ,że istnieje to forum ,ze można wymieniać poglądy i myśli .Wcześniej wszystko było szare i same sukcesy tego burmistrza . Dziś można zdemaskować nawet taki "myk" jak choćby ta inicjatywa Wolskiego w która od tych kilku komentarzy przestaje wierzyć. Burmistrz nie przepuścił by tego swojemu podwładnemu , jeżeli byłaby ona , bez jego akceptacji.Ten temat jest już panie burmistrzu spalony !.
Szukaj pan nowych sposobów manipulacji .
0
zibi13:32, 18 lipca 2009
a ja na niego zagłosuje (o ile wystartuje), ale wracając do tematu miejmy nadzieje że nie skończą na mówieniu i kilku wystawach
0
mieczszuch nowatorski08:53, 18 lipca 2009
rok przed wyborami Dul próbuje ratować twarz ale i tak podzieli los Apostoła i Jelonka bo lud nie jest ciemny i nie zagłosuje na oszołomów
0
mieszcuch nowotarski07:57, 18 lipca 2009
Jedna jaskółka wiosny ... nie wróży . To o Dulu . Patrzmy uważnie na resztę.
0
katolik , ale prawy07:54, 18 lipca 2009
Pomysł , ale wydaje się trafny na ten przedwyborczy czas , tyle że sterowany z tylnego fotela przez MF i jego dwór i tego się mocno obawiam , że chodzi o zbałamucenie ludzi i pokazanie ,że Wolski krytykuje , a wspaniały MF przymyka na to " niby " oczy i jest otwarty / pierwszy raz po 13 latach na krytykę , ale sterowaną/ . W to to mi trudno uwierzyć znając z życia przykłady nie tak dawne , jak daleko sięga o b ł u d a i m ś c i w o ś ć MF , choćby w" wykańczaniu" kilku ludzi w mieście , którzy i tak spadli na cztery łapy . Dlatego mimo wszystko - pożyjemy - zobaczymy i do wyborów rozstrzygniemy ten dylemat.Być może MF przyszedł po rozum do ...głowy i ...nawraca się? A co z wyrządzonymi przez niego ludziom krzywdami ? Czy też zacznie je wyrównywać? Może to nowe oblicze , jeszcze nieznane MF???
0
Marko22:42, 17 lipca 2009
Zgadzam się z Tobą Mieszczuch - niestety taka jest prawda MF otacza się klakierami stosując zasadę - mierny ale wierny Mamy tego doskonałe przykłady środki unijne leżą p. Lorek spec szkoda gadać - promocja - Jagła sztywny karierowicz przy najbliższej okazji opuści dwór jak starci sesns bycia na nim - już raz spróbował i MF się wystraszł - o dyrektorze KW nie wspomnę Jaka władze takie efekty Ale niestety nowotarżanie - na takich sobie niestety włodarzy zasłużyliśmy i takim mamy Dalej nie chodźcie na wybory
P. Wolski - mam nadzieję że mimo wszystko mu się uda tylko jak pogodzić wodę z ogniem przecież on na garnuszku MF a w ekipie Adam Dul Może to jest jakiś pomysł Powodzenia mimo wszystko
0
mieszcuch nowotarski21:02, 17 lipca 2009
To do heja i jemu podobnych.Otóż chodzi o to by nie przypięły się do tej inicjatywy osoby które sa dziś przy tzw . korytku i nie próbowały zawłaszczyć ponownie wszystkim w mieście , jak to ma miejsce teraz. Miastem rządzi guru MF i jego dwór i jest hermetyczny jak słoiik veka Burmistrz MF dopuszcza do siebie jedynie takie same mierboty jak jest on sam , nieudaczne i nie kreatywne.A co do mnie , to ja już tam byłem i jestem szczęśliwy , że już nie jestem. Na żadne stanowisko nie czyham a zależy mi jedynie na tym , by miasto było zarządzane nie przez dwór nieudaczników , a ludzi mądrych ,kreatywnych i chcących coś więcej osiągnąć niż bronić własnych stołków, jak czyni to MF i jeszcze kilku innych miernych ludzi w tym mieście z jego b.bliskiego otoczenia.Pozdrawiam
0
były sąsiad19:14, 17 lipca 2009
Gabryś!!We mnie masz sprzymierzeńca!!Tak samo jak i moi synowie trzymamy kciuki!!Piotrek myślę też będzie chętny i może z jakimis swoimi pracami zjedzie ze Stanow gdzie żyje i tworzy!!Powodzenia!:)
0
ziem16:04, 17 lipca 2009
Do wypowiedzi Pan Wolskiego:
każda Pańska inicjatywa jest chwalebna, zorganizowanie wystawy, bądź udział w niej rownież.Gdybym jednak coś miał zasugerować- to promowanie naszej podhalanskiej kultury, wystawy prac właśnie naszych podhalańskich artystów. Zawsze znajdą się malkontenci, wieczni krytycy dla samej krytyki.
Do niektórych komentatorów:
poczekajmy na wybory, wybierzemy może lepszego burmistrza, może innego,może gorszego...Kto wie.
0
w13:24, 17 lipca 2009
Miasto poprze Hokej się rozpada a i ostatnio piłka też już nawet porządnej drużyny nie ma , a na takie miasto to co najmniej trzecia liga powinna być,no ale życzę powodzenia .
0
erich12:58, 17 lipca 2009
brawo, działajcie chłopaki. Gorzej być już nie może więc cokolwiek dobrego zrobicie będzie wam to pamiętane.

Nowotarżanin
0
ja10:39, 17 lipca 2009
zbliżają się wybory i kolejna grupa chce się wywindować na odwiecznycych nowotarskich sloganach sport iturystyka-jakoś wam nie wierze sorki!
0
hej!10:10, 17 lipca 2009
mieszcuchu nowotarski! - jeśli będziesz działał w swoim lokalu, możesz powiedzieć każdemu: wara. Jeśli będzie to organizacja społeczna, każdy ma prawo tam się zatrzymać /nawet dinozaur!/
Ty proponujesz zmianę konkretnych osób, sądzę, że zależy Ci na wymianie osób, które zajmują konkretne stanowiska. Chcesz zająć jedno z tych miejsc? - to sprawa polityki i głosowania. A grupa społeczna? - to coś innego, tyle, że jeszcze wyciągają ręce po osobowość prawną!
Dlaczego ludzie jadą do Krakowa na imprezy? - bo to jest stolica polskiej kultury. Do N.T. przyjeżdża młodzież z okolicznych wiosek i im wystarczy Ultra i temu podobne lokale. Ktoś na tym robi kasę, i to im wystarczy. Jeśli ktoś pracuje w MOK-u niech dba o rozwój imprez kulturalnych - to jego obowiązek.
Do O! - jeśli ktoś podpowiada, iż byłoby lepiej, aby kosze były zakopane w ziemię, to po to, aby którejś nocy nie trafiły, tam gdzie nie ich miejsce.
0
Marko09:24, 17 lipca 2009
Inicjatywa cenna i godna uwagi, lecz jak zawsze jest to ale... Kolega pracuje w MOK-u zatem jest na garnuszku p. MF, wiec o jakie tu samodzielności mowa Jak będzie cos nie tak to niestety kolega straci pracę i chęć do działania Incjatywy będa realizowane jeżeli będą odpowiadac Magistratowi jeżeli jednak się nie spodobają to oczywiście - nie da się, to nie możliwe, albo przepisu na to nie ma Szczególnie specjalizuje się w tym p. naczelnik MJ zapominajcie o jakichkolwiek incjatywywach bez akceptacji miasta Ale z drugiej strony ida wybory samorządowe to może Wam koledzy się uda będzie wsparcie jeżeli MF i MJ będa widzieć w tym swój partykularny interes pokazania sie i zdobycia kilku głosów. Niestety jeżeli będziecie niezależni i mieć własne zdanie to niestety skończycie jak wielu Wam podobnych albo wyniesiecie się ze swoją incatywa poza miasto. Mimo wszystko zycze Wam koledzy naprawdę szczerze wszystkiego najlepszego i mam nadzieję że Wam się uda nam się nie udało dla dobra naszego miasta w końcu w nim żyjemy i chcemy by było w nim jak najlepiej
0
fun08:35, 17 lipca 2009
młodzież popiera towarzysza Fryźlewicza! hurrrrra!
0
mieszcuch nowotarski07:25, 17 lipca 2009
Inicjatywa cenna , ale za mało konkretów w tych zamierzeniach . Pierwsze i najważniejsze to zmienić ludzi zarządzających nieudolnie miastem nie na zasadzie makijażu , ale czystki dosłownie, Ktokolwiek miał do czynienia z tą nieudolna grupą , nie ma prawa włączyć się i "mącić "w nowym zarządzaniu .Bo to już jest koniec tej inicjatywy./to do pana ZS/ z dala od tego , tak samo nie daj Boże patronatu MF i jego doradców , MO, MG , KW , EZ i MK i tym podobnych majsterkowiczów , którzy na pewno będą chcieli przypiąć się do tego typu działania . Wara.W tedy to ma szanse przetrwania i wiarygodności.
0
Wojtek B07:10, 17 lipca 2009
A niech idą w politykę, sam na nich zagłosuję. Potrzeba nam innego spojrzenia i zarządzania, a tego dokonać mogą młodzi, pełni inicjatywy, dobrych pomysłów i oddani dla miasta a nie dla układów.
0
O!00:03, 17 lipca 2009
Moniig tylko wiesz o co się boję? Że wszyscy nasi "wielcy" zaczynali podobnie...
Strzeżcie się tego !
0
moniig23:09, 16 lipca 2009
To sa ludzie ktorych w miescie brakowało,nie walczą o "stołki"tylko o dobro dla społeczeństwa.Bardzo sie ciesze że zaistnieli,dziekuje i pozdrawiam cała ekipe
0
O!21:56, 16 lipca 2009
Dudek przyznają rację ale nie do końca. Ja bym nie patrzył na turystykę w mieście. Nowy Targ nie jest miastem atrakcyjnym dla tursystów i po jaką cholerę pchać się na siłę w tą branżę? Dla mnie to bezsensowne drążenie dziury w całym.
Nowy Targ już od samego początku był miastem przejezdnym, handlowym i tak też jest dzisiaj. I ja osobiście bym wolał aby miasto nasz było miastem handlowym, są do tego perspektywy, mamy coraz więcej sklepów nie tylko tych dużych. Myślę, że warto myśleć o tej dziedzinie, ale co się odnosi do twojego przekoanania to właśnie aby to miasto było miastem rozrywkowym, ludzie wpadają na zakupy, ale przy okazji są mecze hokejowe z górnej półki, są koncerty zespołów topowych i nie tylko, są imprezy plenerowe (chociażby takie jak festiwal smaku), ale też choćby głupie kino z prawdziwego zdarzenia, którego nam brak, a idę o browar, że jakby Multikino w NT powstało, to trochę by to Krakowskie zeszczuplało, bo masa ludzi z Podhala jeździ do KRK na lepsze filmy, albo na filmy które w NT nie idą.
Miasto to naprawdę się rozwija, ale nie w kierunku takim jakim byście chcieli, a poza tym idzie mu to strasznie mozolnie. Wszystko się ociąga i sam nie wiem dlaczego. Może temu, że władze przeznaczają za dużo czasu na dyskusje, debaty, sprawy kościółkowe, a nie wezmą po prostu w obroty takich spraw jak gospodarka i kultura, za to na każdym kroku można spotkać absurdy:
1. Kosze na psie kupy nie wkopane w ziemię
2. Ulica Parkowa, która teraz jest remontowana, są utrudnienia w ruchu, natomiast ulicę kolejową zamknięto do ruchu w lewą stronę jakiś czas temu. Za kilka dni będą robić nawierzchnię, jak wtedy będzie odbywał się ruch?? Żeby dojechać pod dworzec będziemy całe miasto na około objeżdżać? Po co zakaz skrętu w Lewo? Nie można było o tym myśleć wcześniej?

Itd itd itd...A jak młodzi uciekną to miasto wtedy się zatrzyma, bo nie będzie miał kto tego pchać do przodu. Na szczęście są jeszcze młodzi i ambitni i ja również mam nadzieję, że polityki w tym nie będzie.

A i jeszcze jakby perkusista czytał to by wiedział że to stowarzyszenie istnieje i nawet ostatnio 20-lecie sceny hc-punk organizowało.
0
__dudek17__20:30, 16 lipca 2009
Nie narzekajcie tak. Nowy Targ się rozwija i z roku na rok jest coraz lepiej. Ale brakuje lepszego klimatu w mieście - licznych koncertów, ważnych wydarzeń sportowych (oprócz hokeja w NT nic się nie dzieje na tym poziomie, a przez nasze lodowisko nie jesteśmy świadkami zmagań reprezentacji Polski z innymi krajami). Jednym słowem w NT brakuje "ruchu". Mamy mało turystów. Brakuje kogoś kto chciałby zainwestować w coś w tym mieście na szeroką skalę....Ale "pod lupą" widać, że NT się powolutku rozwija i mam nadzieję, że będzie już tylko coraz lepiej...:)
0
Zbigniew Sięka19:54, 16 lipca 2009
Zakładam, że wynurzenia autora są szczere i nie stoi za nimi polityka przez małe "p". Zatem cieszę się, że są ludzie (młodzi), którzy w dobie powszechnego narzekania usiłują po prostu działać. W dzisiejszym skomercjalizowanym świecie takie inicjatywy są nie do przecenienia.W słowach Pana Wolskiego widać chęć działania. Jeśli zatem jest to szczera chęć, to proszę na mnie liczyć. Pomogę w miarę posiadanych możliwości i sił.

Pozdrawiam
Stary dinozaur
Zbigniew Sięka
0
Ciotka Klara18:31, 16 lipca 2009
Nareszcie. Ktoś chce wziąć sprawy we własne łapki. Bez oglądania się na innych - :"żeby coś zrobili i nam podali na tacy". Powodzenia kochani.
0
burek18:30, 16 lipca 2009
Nowy Targ zamiast się rozwijać cofa się w rozwoju
0
Bez szans na ratunek18:27, 16 lipca 2009
Jedym konkretnym ratunkiem dla młodego człowieka jest ucieczka z tego miasta..
Tutaj nie ma perspektyw dla młodych.
0
premium18:22, 16 lipca 2009
Muszą stare dinozaury wiginąć, żeby coś tutaj się zminiło.
Mimo upływu tylu lat w Nowym, Targu nadal śmiedzi komuną
0
perkusista17:51, 16 lipca 2009
No to powodzenia. Było już w NT stowarzyszenie, które miało dać powiew świeżości miastu. Mieli muzyczne aspiracje, koncertowe. Skończyli sromotną klęską i z opinią "satanistów". Tym bardziej wam - życzę powodzenia.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas