Wtorek, 01 grudzień 2020, Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza
Jabłonka i okolice
Clouds
-4°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-6°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Clouds
-3°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Mist
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clear
-2°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 90
Clouds
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
25.05.2020, 21:20 | czytano: 7397

Kłopoty firmy, która buduje S7 z Lubnia do Naprawy. Podwykonawcy żądają zapłaty za prace, GDDKiA interweniuje

Fot. GDDKiA

Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie wpłynęły do tej pory wnioski od 66 podwykonawców, którzy nie otrzymali od wykonawcy zapłaty za prace i usługi zrealizowane na budowie S7 Lubień-Naprawa.

- GDDKiA rozpatrzyła już wnioski 26 firm i wypłaciła do tej pory 10,5 mln zł. Wnioski od 40 firm są w trakcie rozpatrywania. Nie do wszystkich wniosków zostały dołączone dokumenty (umowy, aneksy, faktury itp.) pozwalające na dokonanie bezpośrednich płatności dla podwykonawców. Niekompletne wnioski trzeba uzupełnić. Zwróciliśmy się do tych firm o uzupełnienie brakujących dokumentów - informuje Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.

25 maja w siedzibie GDDKiA w Krakowie odbyło się spotkanie z podwykonawcami i usługodawcami, którzy nie otrzymali od wykonawcy (konsorcjum IDS-BUD i ALTIS-HOLDING) wynagrodzenia za wykonane prace. Jak poinformowano, za niepłacenie podwykonawcom, wykonawcy S7 Lubień-Naprawa naliczono kary. Zgodnie z zawartym kontraktem wykonawca jest zobowiązany do uregulowania płatności za wykonane i odebrane prace. Ustalono, że inwestor kolejny raz zwróci się do dyrekcji kontaktu z ramienia wykonawcy o potwierdzenie wykazu podwykonawców wraz z zakresem zrealizowanych przez nich robót. Doprecyzowano sposób kontaktowania się oddziału GDDKiA w Krakowie z podwykonawcami i zwrócono uwagę na konieczność indywidualnego rozpatrywania każdego wniosku, ze względu na ich charakter i różnorodność. Obecnym na spotkaniu przedsiębiorcom wyjaśniono tryb postępowania związany z weryfikacją wniosków o bezpośrednią płatność przez GDDKiA.

oprac. r/ źródło: GDDKiA
najnowsze informacje
komentarze
ciekawie16:24, 27 maja 2020
Jakby PO rządziła to by Pisowcy mówili, że kradną i dlatego nie ma pieniędzy dla firm budowlanych. To jak to w końcu było za tego niedobrego PO? Teraz np. nie ma problemu żeby być jednego dnia instruktorem narciarstwa a na drugi założyć firmę i handlować maseczkami na milionową skalę...
Knt potęga podhala21:03, 26 maja 2020
Loko
Nudzisz strasznie non stop jedno i to samo powtarzasz
Hi Hi12:37, 26 maja 2020
Kłopoty? Jakie kłopoty? Przecież to kraj miodem i mlekiem płynący,wszyscy świetnie zarabiamy,budowy idą że hej,na wszystko jest kasa itd...Tylko wrogowie PiS wypisują takie straszne kłamstwa.
do nietędy droga PO12:31, 26 maja 2020
do nietędy droga PO - zapomniał wół jak cielęciem był? Przecież to pis jechał na PO o drogi, że upadają firmy, którym nie zapłacono. A teraz to proszę to sielanka jest, wszystko git, a te 66 firm, którym nie zapłacono to drobnostka.
Komunista zatwardziały10:16, 26 maja 2020
A nie mogli by coś zrobić w czynie społecznym jak to bywało za komuny ?
Pracowali dumnie z sztandarami i z piosenką na ustach .
ja09:53, 26 maja 2020
nic dziwnego .
Gooral08:33, 26 maja 2020
Mamią to Cię w Wiadomościach na jedynce :) Świat nam wszystkiego zazdrości w nich. Już kręcą materiały, że Euro 2020 w finale wygraliśmy z Niemcami.
Loko03:18, 26 maja 2020
Pragne tutaj tylko przypomniec ze zgodnie z umowa podpisana 30 czerwca 2016 roku przez krakowska GDDKiA ta droga powinna byc oddana 30 pazdziernika 2018 roku. Mamy prawie polowe 2020 roku a drogi dalej nie ma i nie bedzie szybko do IDS BUD jej raczej nie skonczy. Czy wielmozny Adamczyk zacznie cos robic z nieudacznikami z krakowskiej GDDKiA czy moze jego nalezalo by zmienic?
stąd22:41, 25 maja 2020
Firmy wynalazki,pracują bez zapłaty bo pewno wierzą na dobre słowo.Jeśli firma zlecająca wykonanie usługi nie płaci na czas,tudzież zwleka długimi terminami za zapłatę,zwija się interes z placu budowy i egzekwuje się zapłatę a nie robota do bólu a potem sie narzeka.
Nietędy droga PO22:38, 25 maja 2020
Wyborry sie zbliżają, opozycja proboje mamić, wiadomo najlepeij na drogach bo wtedy sondaż w dół
z,tąd21:35, 25 maja 2020
Prześwietlić ,,biedaków,, prawników konsorcjów, i wykonawców.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij