Sobota, 08 sierpień 2020, Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza
Nowy Targ i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clear
19°
Wiatr: 25.74 km/h Wilgotność: 64
Clouds
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clear
21°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 68
Clouds
18°
Wiatr: 0.828 km/h Wilgotność: 83
Clouds
19°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.05.2020, 23:08 | czytano: 5216

Rynek w Krościenku pięknieje (zdjęcia)

zdj. pieniny24

Kto był ostatnio w centrum Krościenka widział szeroko zakrojone prace budowlane na tamtejszym rynku. Efekty tych prac widać już w okolicy starego kościoła. Jak informuje wójt Jan Dyda – mieszkańcy i turyści doczekają się nowej płyty rynku jeszcze w tym roku.

Trwa intensywna przebudowa północnej pierzei rynku w tym przebudowa chodnika, przebudowa jezdni, kanalizacji deszczowej, miejsc postojowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, oraz montaż oświetlenia. Rynek jest teraz wielkim placem budowy, gdyż jednocześnie trwa przebudowa Ratusza. Cała inwestycja powoduje utrudnienia w ruchu pieszych i samochodów, także w ich parkowaniu. Teren do parkowania pojazdów dostępny jest m.in. przy ul. Jana III Sobieskiego (parking obok kościoła- podkreśla Wójt Gminy. Wszyscy rozumiemy niedogodności, ale wytrwamy i niebawem doczekamy się nowej atrakcyjnej, estetycznej i bardziej funkcjonalnej przestrzeni publicznej.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja XIX wiecznego ratusza wraz z odtworzeniem historycznych funkcji rynku w Krościenku nad Dunajcem”, który wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Gmina na ten cel pozyskała dotację ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w wysokości 4, 15 mln zł oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości ponad 400 tys. zł.

UG Krościenko/JD
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
jaś22:31, 11 czerwca 2020
Tak tak bardzo ładnie tylko czemu szara Suzuki parkuje od dość dawna na ścieszcze rowerowej i w dodatku na chodniku gdzie obowiązuje znak B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach!!!! a tam nie tylko to auto parkuje ale ono najczęściej
Obserwator22:12, 31 maja 2020
Coś dziwne te przebudowy. Bo chyba gazociag na rynku położyli i jakieś przyłącza zrobili. A przetargu na budowę gazociągu jak i pozwolenia na jego budowę nie ma.
Rozumiem że jedno przy drugim jak najbardziej wskazane żeby 2 razy rynku nie rozkopywac. Ale czy zgodnie z prawem to już nie jestem pewny.
Janko10:18, 31 maja 2020
Gdyby tak w NT wyrzucić auta z rynku. Byłoby pięknie
Maria G.07:50, 30 maja 2020
To dobrze że Krościenko się rozwija bo jest perełką regionu Pienin. Mamy w okolicy jeszcze Szczawnicę ale ta niestety 2 lata temu stanęła w miejscu z inwestycjami i już nie ruszy. Przynajmniej z obecnymi władzami.
NN05:31, 30 maja 2020
W Krościenku w Rynku otworzono prywatną restaurację pod starą nazwą " Przełom". Piękne wnętrze tworzące wspaniałą atmosferę a smaczne i w dobrej cenie dania (bogate meni )sprawiają przyjemność bycia w tym miejscu. Wyremontowane centrum Rynku z superową jedyną restauracją stworzy dobre klimaty dla lokalnych mieszkańców jak również turystów. Polecam nową restaurację w której byliśmy gośćmi w dniu otwarcia, piątka z plusem.pozdrawiam i milego pobytu pięknym w swoim rodzaju Krościenku.
p.00:56, 30 maja 2020
Samochody jeszcze wyrzucić i będzie bajer.
:(((00:01, 30 maja 2020
Rynek w Krościenku to był piękny trzydzieści lat temu.Teraz pod ,,turystę,, jak w każdym takim miasteczku w Polsce.Szkoda.Badziewie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij