Czwartek, 24 wrzesień 2020, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 99
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.06.2020, 08:40 | czytano: 3063

Mieszkańcy domagają się budowy chodników

Arch. Podhale24.pl

Mieszkańcy apelują do władz gminy Poronin o budowę chodników dla pieszych na Lichajówkach oraz przy drodze Suche Górne – Ząb Krzyżówka.

Skierowali oni petycje w tej sprawie do Rady Gminy Poronin. Na ostatniej sesji radni jednogłośnie przychylili się do wniosku mieszkańców Lichajówek, należących do wsi Murzasichle. W petycji mieszkańcy wnoszą o budowę chodnika przy drodze gminnej z Murzasichla do Małego Cichego. Mieszkańcy boją się nie tylko o zdrowie swoich dzieci, ale również turystów, którzy licznie odwiedzają ten teren.

W swoim wystąpieniu przypominają, że jezdnią biegnąca przez Lichajówki szczególnie dużo pojazdów porusza się zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Przy drodze nie ma nie tylko chodnika, ale również odpowiedniego pobocza, aby przemieszczali się nim piesi – przypominają.

„Boimy się o zdrowie zarówno naszych dzieci, które muszą dochodzić do szkoły w Małem Cichem, jak i turystów, którzy idąc na wyciąg, albo do sklepu muszą mierzyć się z niebezpieczeństwem i iść po zaspach śnieżnych w zimie, a w lecie po fosie” – czytamy w petycji. „(…) Droga prowadząca do Małego Cichego jest wąska, a w dodatku na odcinku między Lichajówkami a Małem Cichem, na samej krawędzi jezdni znajduje się słup energetyczny, przy którym ciężko się minąć dwóm samochodom. W związku z tym przy ewentualnym projektowaniu, czy też budowie chodnika prosimy uwzględnić ten słup i przenieść go w inne miejsce”.

Radni zgodzili się ze stanowiskiem mieszkańców. Nowy chodnik w Lichajówkach jest niezbędny – uznali.

Druga petycja, która trafiła pod obrady radnych dotyczyła budowy wraz oświetleniem chodnika przy drodze Suche Górne – Ząb Krzyżówka. Okazuje się, że jezdnia należy jednak do powiatu tatrzańskiego i to w gestii starostwa w Zakopanem jest remont samej drogi, jak również budowa przylegającego do niej traktu dla pieszych. Stąd decyzja radnych o przekazaniu wniosku mieszkańców staroście tatrzańskiemu.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Ludek11:33, 2 czerwca 2020
tera lichajówki należą do murzasichla jak
trzeba zrobić inwestycje a jak sie organizuje kumoterki
to sie odbywają w małym cichym
Ixat10:15, 2 czerwca 2020
I bardzo dobrze.
Przy obecnej wójt trzeba się domagać i to ostro.
Obecny skład gminy to śpiący i opieszali giermkowie.
krytyk09:50, 2 czerwca 2020
Kultura mówi o proszeniu,a nie o domaganiu się !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij