Kościół w Kościelisku zamknięty z powodu zagrożenia koronawirusem. Apel sanepidu do osób, które przyjmowały komunię - podhale24.pl
Niedziela, 01 października
Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 2.052 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
04.06.2020, 15:33 | czytano: 14936

Kościół w Kościelisku zamknięty z powodu zagrożenia koronawirusem. Apel sanepidu do osób, które przyjmowały komunię

KOŚCIELISKO. Jak informują księża, jakiś czas temu przebywała na plebani osoba, która miała kontakt z chorym na koronawirusa. Z tego powodu kościół parafialny św. Kazimierza oraz plebania zostały zamknięte z racji kwarantanny, a od dziś nabożeństwa zostały zawieszone.

arch. Piotra Korczaka
arch. Piotra Korczaka
Duchowni dodają, że czekają na instrukcje z Sanepidu. W tej sytuacji odwiedziny chorych przewidziane na jutro i na pojutrze - nie są możliwe.

"W tym czasie kontakt z księżmi będzie odbywał się drogą telefoniczną. Msze święte w zamówionych intencjach będą odprawiane na plebanii. Dotychczasowe ustalenia odnośnie Pierwszej Komunii św. i Bierzmowania pozostają bez zmian" - czytamy w opublikowanym komunikacie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt wszystkie osoby, które w dniach od 30 maja 2020 r. do 4 czerwca 2020 r. przyjmowały sakrament komunii św. lub uczestniczyły w spowiedzi podczas mszy św. w Kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku, w celu objęcia ich nadzorem epidemiologicznym.

Kontakt do PSSE w Zakopanem
Telefon stacjonarny: 18 20 68 697 od 7.30-18.00
Telefon alarmowy: 503 677 313
e-mail: zakopane@psse.malopolska.pl

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Korona świrus22:43, 6 czerwca 2020
Świat w którym ludzie powariowali

Pozamykać wszystkich i wszystko !!
Pozamykać firmy, sklepy i urzędy !!
Zwolnić wszystkich ludzi z pracy, zwłaszcza w urzędach !!
I niech umierają wszyscy w domach w samotności i głodu - ale nie z koronawirusa :)

Mam dość tego "pseudo-wirusa", i tak kiedyś umrę !!! Nikt nie żyje wiecznie !!!

CHCĘ ŻYĆ GODNIE DO ŚMIERCI JAKO WOLNY CZŁOWIEK !!!
Czy prawdziwy katolik może się lękać?
Jeśli człowiek jest wierzący, prawdziwie wierzący - to wierzy w BOGA czy w koronawirusa !!!

Patrząc na zachowanie ludzi, chce mi się śmiać i płakać jednocześnie
w-nt16:11, 5 czerwca 2020
Do Siergieja .Widzę ,że jesteś profesorem oczytanym w piśmie i prawie i starasz się być"apolityczny"ale chyba nie wiesz co to znaczy bo wplatasz cały czas 300+lub 500+.Zapewniam Cie ,że nie jestem żadnym guru i nie pcham się na szklany ekran ani jak to określiłeś ekspertem WHO Dzianisz czy innej wioski ,ale z tonu Twojej wypowiedzi wnioskuje że jesteś z wielkiego miasta co daje Ci moralne prawo do obrażania mieszkańców wiosek.Każe słowo ,które napisałem można poprzeć faktami co oczywiście dla Ciebie jest abstrakcją .90 % to są fakty nie napisałem ,zę się nie boję w której grupie będe czy byłem ,napisałem ,że każdy to przejdzie wcześniej czy później i wiara w to ,że nasz region jest od wirusa wolny to okłamywanie samego siebie czy innych ,czy twierdzenie że to przywiozą turyści też jest głupotą .Tak dla Twojej informacji od czasu pandemii w każdy dzień służbowo miałem kontakt z kilkudziesięcioma osobami dziennie ,nie zamknąłem się jak pewnie TY czy Tobie podobni .Jak bym się bał w której grupie będę ,a pewno będę czy byłem,nie wiem to zamknął się w domu i nie wychodził.Jeżeli w stwierdzeniu "że turyści przywlekli koronowirusa on jest i będzie i każdy jak grypą czy sraczką się zarazi i nie turyści przywleki tylko on był a że większość osób bo ponad 90% przechodzi bezobjawowo kilka procent lekko a jakiś promil ciężej" jest jakaś sprzeczność lub nie prawda to poczytaj statystyki i zacznij myśleć a zapewniam Cię ,że myślenie nie boli tylko podczas myślenia uważaj na szare komórki bo mogą Ci się przegrzać .Pozdrawiam
Siergiej01:51, 5 czerwca 2020
Leon leoś i w-nt. W każdej z waszych wypowiedzi jest trochę racji. Mimo że ta pseudo pandemia nadal trwa to nie ma co mówić ze jej nie ma. Łatwo pisać w-nt że ponad 90% przechodzi bezobjawowo i bez powikłań / końca swojego żywota, ale czy jesteś pewny że należysz do tych 90% ? Może się wydawać że mamy w miarę spokój, przynajmniej tutaj na Podhalu, ale idąc tokiem naszych pseudo rządzących różnie to może się rozwinąć. Staram się by komentarz był maksymalnie apolityczny. Ale patrząc na to co się dzieje - dzienny przyrost po 300+, myślę że dążą po 500+ i wtedy od nowa się zacznie zamykanie tego i owego. w-nt jeżeli jesteś jakimś guru i znawcą to dziwię się ze jeszcze nie byłeś czy to w wiadomościach TVP czy TVN żeby wypowiedzieć się w imieniu WHO Dzianisz czy jakaś tam inna wioska.
takitam.23:10, 4 czerwca 2020
do: w-nt - w celu!!!
w-nt20:34, 4 czerwca 2020
Jak czytam komentarze Leona i Leosia to mnie śmiech bierze na ich głupotę.Hipokryzją jest myśleć tak jak Oni ,że turyści przywlekli koronowirusa on jest i będzie i każdy jak grypą czy sraczką się zarazi i nie turyści przywleki tylko on był a że większość osób bo ponad 90% przechodzi bezobjawowo kilka procent lekko a jakiś promil ciężej.Nie robili testów to nie było zarażeń teraz robia testy to są zarażenia .Teraz niech Leoś i Leon zapłacą daninę bo to był święcony koronowirus najlepiej ojcu redemptoryście .
szuser20:24, 4 czerwca 2020
Już wszystko jasne. To z Tuchowa redemptoryści przywieźli. Cały klasztor w Tuchowie jest zarażony.
tajemnica wiary20:17, 4 czerwca 2020
Politykierów pełno wszędzie nawet w kościołach.
Leoś19:56, 4 czerwca 2020
Turyści zrobili co mieli zrobić.
szuser19:39, 4 czerwca 2020
jakiś czas temu? wczoraj,tydzień temu,rok....przebywała na plebani,tak sobie przebywała? To jest ciekawe, że nie kierownik sanepidu, tylko księża informują?
Leon16:45, 4 czerwca 2020
To była tylko kwestia czasu,a teraz już poleci na wszystkich
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas