Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Zakopane i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
14°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 91
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 77
Clouds
20°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 79
Clouds
22°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.06.2020, 09:55 | czytano: 4801

Protest teatralny. Aktorzy nie chcą budowy przystanku na wjeździe do teatru (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Rano na ulicy Szymoszkowej odbył się protest przeciwko budowie przystanku autobusowego. Ma on powstać na wjeździe do pensjonatu Bed & Breakfast Szymaszkowa, w którym od trzech lat mieści się Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa. Protestować wyszli aktorzy i właściciel obiektu.

Obiekt mieści się przy ulicy Szymoszkowa, przy której prowadzone są prace drogowe. Jest to przebudowa i budowa zatok przystankowych, miejsc parkingowych, oświetlenia i infrastruktury drogowej. Jest to inwestycja Starostwa Powiatowego w Zakopanem.

Właśnie na wysokości wyjazdu z posesji, w pasie drogowym, według planów ma powstać zatoka przystankowa, która - zdaniem protestujących - z powodu ukształtowania terenu może znacznie utrudnić wyjazd i wjazd na posesję, czy to gości pensjonatu czy widzów teatru.

W chwili obecnej przystanek znajduje się kilkadziesiąt metrów dalej. Był tam kilkadziesiąt lat, ale musi być teraz przeniesiony na teren gminy.

Stanisław Rzankowski mówił, że próbował wykupić pas drogowy znajdujący się przed jego posesją, który za zgodą starostwa zagospodarował, lecz odmówiono mu tego. Teraz w tym miejscu ma powstać przystanek. - Jak może tak być, że właściciel posesji dowiaduje się dopiero od robotników, że przyjechali tu budować przystanek. Nikt mnie wcześniej o tym nie informował - dziwił się.

Po proteście jego uczestnicy udali się na rozmowy do starostwa. Domagają się zmiany decyzji i pozostawienia przystanku w obecnej lokalizacji.

pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Krzysiek17:48, 11 czerwca 2020
"Po proteście jego uczestnicy udali się na rozmowy do starostwa. Domagają się zmiany decyzji i pozostawienia przystanku w obecnej lokalizacji."

A ja domagam się wypłacenia mi z kasy teatru 100 tys. zł, albo nie - 200 tys. zł. Jak nie wypłacą to "bendem" protestował.
berek13:56, 11 czerwca 2020
Kultura zaściankowa.
sused20:27, 9 czerwca 2020
Biedny ten teatrzyk. Zabudują, zamurują, chwasty zasadzą i odetną ich od świata.Jak można być takim bezczelnym typem panie Żankowski i zajmować nielegalnie pas drogi powiatowej. Każdy wie gdzie jest granica twojej działki więc /.../ cisza mi tutaj.
Zarządca drogi jest na własnym terenie i zatoka będzie wykonana, bo jest ludziom potrzebna. Powinniście się cieszyć a nie jak zaściankowy motłoch drzeć japy będąc zaborcą powiatowego terenu. Czy to jest jasne?
Zakopianka18:20, 9 czerwca 2020
No przecież publiczność wreszcie będzie miała blisko do tej ostoi kultury! Nie rozumiem o co chodzi- wjazd zamurują, czy ułatwią dojazd, bezpieczne chodnikowe dojście. Tłumów na spektaklach chyba nie ma, a jeśli są to co im przeszkadza przystanek? Komunikacja miejska co 5 minut kursuje? Wyjechać nie potrafią z posesji? A może chodzi o przyzwyczajenie właścicieli do zajmowania nie swojego terenu? To jest Polska właśnie!
klio11:04, 9 czerwca 2020
Jedni też przez lata blokowali zakopiankę i dlatego dopiero teraz coś ruszyło.A co ma jakiś teatr do drogi publicznej,to nie Warszawa,że każdy za kasę albo partyjnie może się uwłaszczyć.Przystanek jest dla ludzi a nie dla widzimisię jakiejś grupy.
borsuk10:59, 9 czerwca 2020
Jeżeli "teatr" nie jest właścicielem terenu - to wypad. A z tego co widać na ogólnodostępnych portalach granica przebiega mniej więcej tak, jak brama wjazdowa.
com10:20, 9 czerwca 2020
No cóż. Zakopane :D

Pas drogowy to pas drogowy i skoro ma tam być przystanek to będzie. W bramie wjazdowej przecież nie powstanie więc jak ma niby przeszkadzać? :D
Władek Tupak10:17, 9 czerwca 2020
To nie jest ulica Szymaszkowa !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij