Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 64
Clouds
14°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 90
Clouds
22°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 64
Clouds
21°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 77
Rain
22°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 75
Clouds
23°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.06.2020, 15:15 | czytano: 7329

Miał 3 promile alkoholu i jechał skuterem

Arch. Podhale24.pl

W Niedzicy przejeżdżający motocyklista zatrzymał pijanego kierowcę skutera.

W niedzielne popołudnie przypadkowy motocyklista przejeżdżał przez Niedzicę, gdy z naprzeciwka nadjechał skuter, a siedzący za kierownicą mężczyzna zaczął wygrażać mu ręką. Motocyklista zawrócił i pojechał za nim, zajeżdżając mu drogę. Podczas rozmowy wyczuł od kierowcy skutera alkohol, więc powiadomił policję.

Skuterem - jak się okazało - kierował 39-latek. Kiedy próbował uciec, uderzył w zaparkowany na poboczu samochód. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo skuter nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna dodatkowo odpowie za brak ubezpieczenia oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Dzięki zdecydowanej reakcji i działaniu motocyklisty, być może nie doszło do tragedii - podkreśla asp. Dorota Garbacz z nowotarskiej policji. - Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie na naszych drogach. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał, a nietrzeźwy kierowca został skutecznie wyeliminowany z ruchu.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
as07:18, 10 czerwca 2020
szerszen
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij