Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Szczawnica i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Clouds
15°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Clouds
19°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 88
Clouds
17°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 86
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.06.2020, 17:00 | czytano: 2832

Nie odbędą się Tatrzańskie Wici. Wybory Harnasia i Nośwarniyjsyj Górolecki pod znakiem zapytania

Arch. Podhale24.pl

Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury w Zakopanem - główny organizator tego przedsięwzięcia w powiecie tatrzańskim - nie widzi żadnych możliwości, aby imprezy w ramach Tatrzańskich Wici odbyły się w dotychczasowej formie.

Spotkanie z żywą kulturą i tradycją Podtatrza nie zgromadzi w tym roku w kilku miejscowościach powiatu tatrzańskiego dziesiątek tysięcy widzów. Rokrocznie wybory chociażby Harnasia, czy Najśwarniejsej Góralecki podziwiało nawet kilkanaście tysięcy osób z kraju i zagranicy.

Helena Buńda, dyrektorka TARPiK nie widzi szans na organizację Wici, zwłaszcza ze 150 osobami, które zgodnie z przepisami mogłyby uczestniczyć w plenerowej imprezie. Jak mówi dyrektor Buńda, samych właścicieli stoisk, organizatorów i ochrony byłoby tyle.

- Całego cyklu Tatrzańskich Wici nie uda się w tym roku na pewno zorganizować – twierdzi szefowa TARPiK. - Oczywiście wszystko ma związek z panującymi obostrzeniami prawnymi dotyczącymi koronawirusa. Dodatkowo dochodzą względy proceduralne związane z organizacją tego typu wydarzeń. My, jako organizatorzy musimy uzyskać pozwolenia od odpowiednich służb, a to wymaga też czasu. Jest jeszcze powód finansowy. Trudno byłoby znaleźć chociażby obecnie sponsora, który wsparłby finansowo nasze Wici.

- Planujemy imprezę zorganizować online. Zaprezentujemy film, w którym wystąpi postać związana z konkretną częścią Wici. Będą to bohaterzy charakterystyczni dla tego wydarzenia – dodaje.

Według organizatorów, są nikłe szanse, że mogą odbyć się sierpniowe wybory Harnasia. Białka Tatrzańska deklaruje, że jest w stanie zorganizować imprezę. Wtedy jednak niezbędne wydawałoby się przeprowadzenie wyborów Najśwarniejsej Góralecki, które odbywają się w lipcu w Białym Dunajcu. Tutaj może pojawić się jednak problem z czasem. Na zgłoszenie imprezy do odpowiednich służb może zabraknąć czasu.

W ramach Tatrzańskich Wici dotychczas odbywały się następujące wydarzenia : Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki” - Biały Dunajec, „Bustrycańskie Nomowiny” – Bustryk, Festyn „Brzegowskie Nucicki” – Brzegi, Dzień Polowaca” – Jurgów, Witowiańsko Watra” – Witów, Memoriał im. Stanisław Terbuni - Tutki „Dunajeckie Granie” - Biały Dunajec, Wybór Cepra i Ceperki Roku” - Białka Tatrzańska, Wybór Harnasia Roku” - Białka Tatrzańska, Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych” Kościelisko - Kiry, Harendziańskie Zwyki” - Harenda – Zakopane, Święto Lasu” - Siwa Polana, Dzień Misia Miodu i Bartników” – Poronin, Wykopki w Dzianiszu – Dzianisz, Polaniorski Osod” - Kościelisko – Kiry, Festyn Bacowski” - Leśnica – Groń.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
k17:41, 9 czerwca 2020
No proszę. Nie da się zorganizować. Ciekawe dlaczego? I oczywiście to że Trzaskowski wyprzedza Dudę w kampanii wyborczej nic tu do rzeczy nie ma? To że Szumowski wieszczy ogromny wzrost zachorowań to też przypadek? O Morawieckim nie wspomnę . I tak sobie myślę czy nam PIS nie przymierza się zafundować stanu wyjątkowego ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij