Czwartek, 06 maj 2021, Imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty
Jabłonka i okolice
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 64
Clear
Wiatr: 7.344 km/h Wilgotność: 90
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
21.06.2020, 21:02 | czytano: 11990

Ciągle pada. W Sromowcach na Dunajcu - stan ostrzegawczy

arch. Podhale24

"Burze i opady deszczu zwiększają swoją intensywność, zajmując coraz większy obszar województwa. Układ liniowy przemieszcza się w kierunku południowym. Występują opady deszczu osiągające 25-30 mm/h. Lokalnie występują opady gradu. Kolejne strefy opadowe przemieszczają się z północy i północnego-wschodu" - raportuje biuro wojewody.

Od wczoraj do dzisiejszego popołudnia PSP interweniowała 442 razy w związku z nawalnymi opadami deszczu, szczególnie w powiatach: limanowskim i myślenickim. Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w powiecie bocheńskim, myślenickim, gminie Raciechowice, powiecie limanowskim, gminach Jodłownik, Mszana Dolna oraz Dobra.

Biuro Prognoz IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące silnego deszczu z burzami m. in. dla powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. W Sromowcach na Dunajcu utrzymuje się stan ostrzegawczy.

Tej nocy czekają nas opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym. W pierwszej połowie nocy możliwe burze. Prognozowana suma opadów do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Po północy miejscami w dolinach mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C, w rejonach podgórskich od 12°C do 15°C, wysoko w Beskidach od 11°C do 13°C, na szczytach Tatr około 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h.

Jutro w ciągu dnia zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, na wschodzie województwa możliwe burze. Prognozowana suma opadów miejscami do 35 mm. Temperatura maksymalna od 19°C na zachodzie do 23°C na wschodzie regionu, w rejonach podgórskich od 16°C do 20°C, wysoko w Beskidach od 11°C do 14°C, na szczytach Tatr około 9°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północnozachodni. W górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h.

IMGW, UMWM, s/
najnowsze informacje
komentarze
Bosok21:20, 21 czerwca 2020
Ja bym już spał w wannie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij