Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 84
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.07.2020, 10:35 | czytano: 2950

Światła w Szaflarach działają, ale tylko w trybie awaryjnym. Na uruchomienie czekają od 9 miesięcy! (video)

Kierowcy nie mogą doczekać się włączenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu zakopianki z ul. Orkana w Szaflarach i wypatrują aż w końcu zacznie działać. Niestety, cała inwestycja już dziś zasługuje na miano najbardziej rozwleczonej w czasie inwestycji na Podhalu.

O światłach w Szaflarach pisaliśmy wielokrotnie. Najpierw o tym, że są potrzebne, bo na niebezpiecznym skrzyżowaniu dochodziło do kolejnych wypadków, następnie o rozpoczęciu budowy, a potem już tylko o kolejnych terminach i opóźnieniach.

Budowę sygnalizacji zleciła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie i w październiku ub.r. była ona już gotowa. Wtedy pałeczkę przekazano PKP CRI. I zaczęły się problemy. Chodziło o zsynchronizowanie świateł drogowych z ruchem pociągów na pobliskim przejeździe kolejowym. Trwa to do dziś, czyli już prawie 9 miesięcy. Termin oddania użytku przesuwano kilkukrotnie i ich nie dotrzymywano. Ostatnie deklaracje wskazują na lipiec.Być może się to uda, bowiem od zeszłego tygodnia coś drgnęło. Na skrzyżowaniu pojawili się robotnicy, światła przez chwilę działały, a od kilku dni świecą w trybie awaryjnym. Kierowcy i okoliczni mieszkańcy wierzą, że od poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu dzielą ich już tylko dni.

Światła mają zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i pieszych, ustabilizują ruch w kierunku Zakopanego i Nowego Targu, a także pomogą bezpiecznie włączyć się do ruchu kierowcom jadącym od centrum Szaflar oraz od strony Maruszyny, Bańskiej Niżnej i Skrzypnego.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Kalendarz18:34, 7 lipca 2020
Pisałem miesiące temu, że do czasu gdy będzie po wszystkich wyborach w zasięgu kalendarza nikt nie włączy tego bezsensu i się sprawdziło.
dejw15:23, 7 lipca 2020
Przecież macie tam Wójta i Wice Wójta to niech się ruszą do roboty zamiast narzekać że się nie da wcześniej bo.... Do roboty!
Kierowca14:52, 7 lipca 2020
Ciekawe którzy kierowcy czekają na włączenie świateł, bo ja na pewno nie.
Tu Manek14:23, 7 lipca 2020
Często obserwuje co tam wyprawiają ci" mistrzowie kierownicy", za ta?ie coś powinni prawo jazdy oddać do starostwa. Wstyd ale co się dziwić jak oni kierunkowskazów nigdy nie używają a jak już to właczy prawy a odbija w lewo jakby jechał zestawem, skręca w lewo to on ustawia sie przy prawej krawedzi. I najgorsze to jak leży na szybie trzymając obydwie rece na samej górze kierownicy, Jazda środkiem drogi to u nich normalka, znak stop to tylko popatrzy w jedną strone i sruuu. Nie dziwota że na takim prostym skrzyżowaniu maja problem z włączeniem sie do ruchu.
miastowy14:15, 7 lipca 2020
To dopiero teraz zaczną się korki.
Trzaskowski14:13, 7 lipca 2020
No to macie pisowskie inwestycje ha ha
Adela13:35, 7 lipca 2020
Ludzie przestańmy się spieszyć to będzie mniej wypadków na tym skrzyżowaniu
mirek13:32, 7 lipca 2020
Państwo z dykty
Ciekawski Jan13:20, 7 lipca 2020
przebieram nożętami, żeby tylko włączyli ;). A potem będzie krzyk : KIEDY WYŁĄCZĄ !!!!
elo546512:57, 7 lipca 2020
A można było zrobić rondo z pasem do prawoskrętu niewchodzącym w rondo od strony Nowego Targu, a od Zakopanego środkowy pas do lewoskrętu, ten musi być już z wjazdem na rondo. Prosto i bezpiecznie, bez zbędnych korków, które teraz będą. Jakby jechał pociąg to zawsze by była możliwość poczekania na tych pasach.
Swój chłop12:16, 7 lipca 2020
Niech tak pozostanie.
M.11:00, 7 lipca 2020
Skrzyżowanie jest bardzo proste, ale jak ludzie nie rozumieją do czego służy pas do włączenia się do ruchu, to potem wymuszają pierwszeństwo i robią wypadki...
Te światła spowodują jedynie ogromne korki i dużą frustrację, bo i tak trzeba będzie czekać długo na zielone na bocznej ulicy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij