Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Clouds
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 82
Clouds
12°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 85
Clouds
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.07.2020, 20:02 | czytano: 6574

Uruchomiono światła na zakopiance w Szaflarach. Poprawią bezpieczeństwo, ale z płynnością może być gorzej... (video)

Dziś około południa, po dziewięciu miesiącach oczekiwania, zaczęła działać wybudowana jesienią ub. roku sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zakopianki z ul. Orkana w Szaflarach.

Kierowcy, którzy pokonywali dziś skrzyżowanie, mieli jednak mieszane odczucia. Z jednej strony światła ułatwiają bezpieczny wyjazd z bocznych ulic na ruchliwą zakopiankę, jednak z drugiej strony kierowcy, którzy chcą wjechać na główną drogę z podporządkowanej, muszą odczekać nawet dwie zmiany świateł. To sprawia, że trzeba długo czekać i stać w korkach, żeby wjechać na zakopiankę. Zapewne firma, która zajęła się organizacją ruchu i płynności przejazdu przez skrzyżowanie, weźmie to pod uwagę i przeprowadzi niezbędne korekty w synchronizacji świateł.r/
najnowsze informacje
komentarze
wojtek02:45, 10 lipca 2020
Znowu zwolennicy tego żeby było jak było się odezwali. Jakim trzeba być ... aby krytykować ułatwienia chcącym włączyć się do ruchu. Przecież to ułatwi przejazdy nie tylko mieszkańcom. Ale takie głosy krytyki nie będą miały wpływu na wybory. Duda wygra.
karaluch11:54, 9 lipca 2020
Bo niektórzy jeździć nie umilą i włączenie się do ruchu to straszne wyzwanie. Codziennie jezdzę podobnym skrzyżowaniem Szaflarskiej z zakopianką obok ogródków działkowych i nie widzę żadnego problemu. Ale tak to jest jak się prawo jazdy za kury i jajka dostało.
Drogowiec11:37, 9 lipca 2020
To bardzo zła wiadomość - praktycznie dla wszystkich. (1) Stojące w gigantycznych korkach samochody i kopcące - zatruwanie mieszkańców, większe koszty paliwa. (2) Wiadomo też co nastąpi - omijanie korka na Zakopiance, czyli zjazd na ulicę Suskiego, a następnie jazda przez środek wsi Szaflary i włączanie się do Zakopianki gdzieś w Białym Dunajcu. Jak widać same plusy (ironia - dla niezorientowanych).
Góral z Bańskiej11:12, 9 lipca 2020
Światła w tym miejscu to przejaw co najmniej lekkiego obłędu. To również katastrofa dla jakości powietrza. Zatrzymujący się, a następnie ruszający samochód emituje 5-7 razy więcej spalin niż gdy normalnie przejeżdża. Oznacza to, że mieszkańcy w promieniu do kilkuset metrów będą niedługo miel kilkukrotnie większe stężenie różnych toksycznych substancji. Może o to chodzi - wytruć okolicznych tubylców, a potem światła nie będą potrzebne?
Krzysiek10:53, 9 lipca 2020
Wprowadzenie tych świateł w tym miejscu jest przejawem braku już nie piątej klepki, ale wszystkich klepek w głowie decydenta.
olo22:56, 8 lipca 2020
Do tych negatywnie nastawionych! Czy któryś z nich mieszka przy ulicy W. Orkana lub Palenice w Szaflarach, albo miejscowości Bańska N. i G. lub też Maruszyna i Skrzypne ? Jeśli tak to chylę czoła! a ja nie to to sami sobie odpowiedzcie na to pytanie....
Zofia18:24, 8 lipca 2020
Dla mieszkających "z tej strony zakopianki" to wielka ulga, nareszcie nawet ci co potrzebują wolnego kilometra z prawej i kilometra z lewej, żeby wyjechać będą mogli włączyć się do ruchu... Huuuurrrraaaa!
butek18:21, 8 lipca 2020
Nareszcie! Wczoraj rano zamiast 15 min stałem tylko 4. Mam to gdzieś czy zakopianka stoi czy nie, przynajmniej wiadomo że za chwilę światło się zmieni i jedziemy!!!
podhalanin18:08, 8 lipca 2020
Jechałem dziś kilka razy od Maruszyny, Szaflar i od Nowego Targ. NIe stałem dłużej niż 1 minuty w każdym z przypadków. Na razie super. Zobaczymy w weekend
Obywatel202017:55, 8 lipca 2020
Ale Was komentujących jest wielu zapewne większość z Was nigdy nie jeździ tym skrzyżowaniem. Po pierwsze trzeba chwilę odstac ale w końcu wyjedziesz (bez wypadku) który generował znacznie większe utrudnienia w ruchu. Po drugie korki są duże od strony Skrzypnego ale dlatego że Krajowe nadal jest zamknięte i dużo ludzi zmuszonych jest na objazd przez Szaflary a po trzebie najważniejsze nikomu już nic złego się nie stanie na tym skrzyżowaniu!! Przestance marudzić
antyświatło17:39, 8 lipca 2020
Dlaczego w Polsce jest tak że jeden taki baran nie obrażając tego sympatycznego zwierzęcia wymyśla coś dla ludzi co jest dla nich udręką. Mam na mysli te światła. Dlaczego nie zrobiono coś na wzór Poronina rondo.
XYZ15:20, 8 lipca 2020
Może jeszcze progi zwalniające dla kierowców. Jak szaleć to szaleć...w oparach absurdu.
Skrzyżowania bezkolizyjne14:34, 8 lipca 2020
Nie ma jednej ani drugiej strony, bo te światła to wyjście bez sensu - TYLKO skrzyżowanie bezkolizyjne może rozwiązać a nie pogłębić taki problem.
Teraz z bocznych będą stać wieki i na to narzekać bardziej a nikt nie da im priorytetu zamiast zakopiance, a na zakopiance zrobi się korek za Nowy targ i też będzie więcej narzekania.
Orzeszek14:08, 8 lipca 2020
Pięknie wyremontowany przejazd i skrzyżowanie. Wreszcie będzie bezpiecznie. Świetna inwestycja bez względu na komentarze niezadowolenia ze strony użytkowników. Zawsze coś komuś nie będzie pasowało.
ŚWIETNA ROBOTA :)
Osioł13:07, 8 lipca 2020
Oczywiście teraz będzie wam nie pasował czas świecenia zielonego sygnału. Stoi takie tiele i bieg wrzuca jak zielone świeci już dwie sekundy to nie dziwota, że wam i minuta to mało. Nie potrafisz jeździć z glową, dynamicznie to siedz w domu na 4 literach lub dymaj na busa.
ceper11:58, 8 lipca 2020
Im więcej świateł na zakopiance tym lepiej, jeden duży korek z dwupasmówki na krakowskiej w N.Targu do Klikuszowej rozłoży się na więcej mniejszych korków.
Projektanci to fachowcy wiedzą co robią zresztą mają wykształcenie wyższe i w większości nie są ze wsi.
Kierowca11:05, 8 lipca 2020
Wymyślono najtańsze rozwiązanie, a teraz dokonano niezwykłego odkrycia: to nie działa tak jak należy. Chylę czoło przed geniuszem wszystkich autorów tego poronionego pomysłu.
Johnny10:48, 8 lipca 2020
Totalny dramat światła plus pociąg korek od ośrodka zdrowia !!!!!!!
karaluch10:11, 8 lipca 2020
To najgłupsza realizacja w regionie zaraz po jeszcze głupszej w Klikuszowej. No ale cóż poradzić na takich projektantów którzy maja gdzieś co się tu bedzie działo.
staszek kierowca10:01, 8 lipca 2020
Podobnie jest na skrzyżowaniu w Klikuszowej, kierowcy z Klikuszowej, Obidowej usiłujący wjechać na zakopiankę mają ok. 3 sekundy zielone światło - przy kilkunastu samochodach czeka się długo.
Ja07:40, 8 lipca 2020
Autor artykułu wygląda na głównego korzystającego z tego skrzyżowania (i totalnie poronionego pomysłu), przez to jest bardzo obiektywny... Zróbmy 2 sekundowe na Zakopiance...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij