Piątek, 05 marzec 2021, Imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii
Szczawnica i okolice
Snow
-2°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 74
Snow
-6°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 74
Snow
-3°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 71
Snow
-1°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 86
Snow
-3°
Wiatr: 35.172 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
08.07.2020, 15:00 | czytano: 4465

Ruszają z budową chodnika oraz trasy rowerowej z Szaflar do Zaskala

Fot. Natalia Romasz / UG Szaflary

Uroczyste rozpoczęcie prac nad budową ciągu pieszo-rowerowego odbyło się obok budynku Szkoły Podstawowej w Zaskalu, w miejscu gdzie inwestycja ma swój początek.

W czerwcu gmina Szaflary otrzymała zezwolenie na rozpoczęcie długo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji. Przebudowa drogi obejmie odcinek od przejazdu kolejowo-drogowego na ulicy Kolejowej w Szaflarach do Szkoły Podstawowej w Zaskalu na łącznej długości prawie 1,3 km.

Inwestycja ta będzie służyć mieszkańcom do bezpiecznego poruszania się pieszo i rowerem m.in. do Szkoły Podstawowej w Zaskalu, Urzędu Gminy, czy też przystanków kolejowych i autobusowych.

Inwestycja jest prowadzona w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca najpierw przygotuje projekt, a po jego akceptacji ruszy z robotami. Powstanie lewostronny ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m., a jezdnia poszerzona zostanie do szerokości 6 m.

Koszt prac wyniesie ok. 3,7 mln zł. Termin ich zakończenia wyznaczono na kwiecień 2021 roku. Wykonawcą prac będzie firma z Nowego Targu.

W uroczystym rozpoczęciu prac wzięli udział m.in. poseł Edward Siarka, starosta Krzysztof Faber, wójt Rafał Szkaradziński, radni gminy Szaflary, przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu oraz wykonawca inwestycji.

Wioleta Pawlak / UG Szaflary, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
qwertty11:46, 9 lipca 2020
@Piotr
Sprawy do urzędu pisz bezpośrednio do urzędu :)
ad.1 Tonaż dla betorniar? Betoniara to najmniejszy problem, poza tym wszędzie się ktoś buduje i na to nie ma rady. Większym problemem są TIRy i autobusy które notorycznie zawieszają się na przejeździe kolejowym tworząc korki.
ad.2 Fotoradar jest bez sensu, zwolni się przed nim, przyspieszy za nim. Zwłaszcza że są ustawione przy szkole spowalniacze, które robią swoją robotę. Chociaż według mnie lepszym pomysłem byłoby ustawienie coś takiego z przejściem dla pieszych, jakie jest na Sikorskiego. Wysoki próg zmusza do niemal zatrzymania się przed wjazdem na "hopkę.
ad.3 To już chyba na siłę szukanie problemu. Problem z korkami rozwiąże się najwcześniej w 2023, najpóźniej w 2030 jak będzie nowa droga do krk. A szeroka jezdnia się przyda bardzo, już teraz trzeba niemal zjechać na pobocze, gdy coś większego jedzie z przeciwka
Piotr08:54, 9 lipca 2020
Cieszymy się bardzo z tej inwestycji. Gratulacje.

Tak przy okazji małe prośby:
1. Przydało by się postawić na drodze prowadzącej przez Zaskale ograniczenie tonażu pojazdów do, np. 7,5 t lub 12 ton. Mamy lokalny problem z pędzącymi przez wieś betoniarkami, które rozjeżdżają nam drogę. Mam nadzieję, że "lobby betoniarskie" nie ma u Was w gminie decydującego zdania.
2. Proszę rozważyć też montaż fotoradaru w okolicy Szkoły Podstawowej w Zaskalu. Ograniczenie prędkości do 30 km/h jest fikcją. Jazda na całego to standard. Dzieci idące do szkoły były by bardzo wdzięczne.
3. Poszerzenie drogi do 6 m będzie pomocne. Obawiam się tylko, że spowoduje to, że w sytuacji korków na Zakopiance, jeszcze więcej turystów będzie objeżdżać utrudnienia przez naszą wieś. Może szanowni urzędnicy gminni znacie jakiś sposób jak ograniczyć ten proceder? Bardzo nam to utrudnia życie, zwłaszcza, że goście nie szanują ograniczeń w miejscu wskazanym w pkt. 2.

Jeszcze raz dzięki za ten chodnik i ścieżkę dla rowerów.
Fakt08:44, 9 lipca 2020
Kto narzeka na budowę ścieżek ten najwyraźniej nie ma pojęcia o czym mówi. Bezpieczeństwo, turystyka, dobrze wydany publiczny/unijny pieniądz. Tym narzekającym polecam stanąć na 5 minut przy Zakopiance i policzyć ile przejedzie samochodów z rowerami. Widzę na parkingach przy ścieżkach rowerowych samochody na rejestracjach z całej Polski. Narzekanie na ścieżki jest nie do obrony. Ale takie imprezy polityków na rozpoczęcie budowy, na zakończenie budowy są trochę śmieszne. Ci panowie pracują za nasze publiczne środki, niech może lepiej wykorzystują ten czas za który płacimy. Brakuje tylko pokropku i posłanki z Krościenka...
zainteresowana08:43, 9 lipca 2020
Super! Dziękuję! Nareszcie będzie bezpieczniej. Gdy wracałam z dzieckiem z przedszkola, nieraz musiałam wskakiwać z nim do rowu, gdy naprzeciw nadjeżdżały tiry.
HAHAHA08:26, 9 lipca 2020
Termin ich zakończenia wyznaczono na kwiecień 2021. Błąd w druku?? To już dzisiaj widać gołym okiem, że mają z rok poślizgu :D
cem bały23:41, 8 lipca 2020
U nas na Podhalu brakuje już tylko ścieżki rowerowej na księżyc
Górski23:40, 8 lipca 2020
Super. Jestem szczęśliwy że tylko i wyłącznie władza myśli o rowerzystach i zwleka z budową toru dla crossowcow, i dlatego musimy dalej gzić się po górach i lasach;)
Irish man22:23, 8 lipca 2020
Pięknie to wygląda! Pierwszy plan - Pan Rafał! Lekko zgarbiony by na zbyt wielkiego nie wyglądać, a na krawężniku stoją pozostali. I to kto? Poseł Siarka, Starosta Powiatu Faber, radny powiatowy Jacek Król - brawo. Brawo wy, brawo my. Ave Ceasar!
aliexpress21:00, 8 lipca 2020
3,7 mln za 1300 metrów chodnika - to taniocha!
Marcin20:48, 8 lipca 2020
A gdzie Anna Paluch? Jak można beż niej takie pokazy urządzać. Na zdjęciach wygląda przecież jak wisienka na torcie hehehe
STAŚ19:40, 8 lipca 2020
Co za tajemnica mundialu, z wykonawcą ???!!

Inwestycja, mistrzostwo !!!
Zaskalanka z wyboru18:28, 8 lipca 2020
Hmmmm ciekawe że opozycja milczy!!! No nie ma się do czego doczepić... Gratulacje Panie Wójcie, w końcu nasze dzieci będą mogły jeździć i chodzić bezpiecznie przez wieś
Jacek17:44, 8 lipca 2020
A kiedy doczekamy się chodnika obok Urzędu Gminy wzdłuż zakpianki ?
Błoto i kałuże.
Sabinka17:05, 8 lipca 2020
Brawo nasz wójt. Widać, że jest dobrym gospodarzem.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij