Poniedziałek, 03 sierpień 2020, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Szczawnica i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
19°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 72
Clouds
23°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
27°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 44
Clouds
23°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 59
Clouds
19°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.07.2020, 22:49 | czytano: 12265

Przypadek zakażenia koronawirusem w Zakopanem. Sanepid wzywa osoby, które były na pogrzebie ciotki Bułeckuli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt osoby, które w 2 lipca brały udział w uroczystościach pogrzebowych Zofii Karpiel - Bułecki na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem, w modlitwach przed pogrzebem w domu zmarłej oraz w przyjęciu zorganizowanym po pogrzebie.

Powodem apelu Sanepidu jest wykrycie u jednego z uczestników pożegnania koronawirusa.

Z tego też powodu odwołana została, zapowiedziana na piątek konferencja prasowa w Miejskiej Galerii Sztuki. - Ponieważ część uczestników konferencji brała udział w pogrzebie Zofii Karpiel – Bułecki, nie chcemy podejmować niepotrzebnego ryzyka - tłumaczy Anna Karpiel-Semberecka z Urzędu Miasta.

s/
najnowsze informacje
komentarze
weronika07:27, 13 lipca 2020
GB no właśnie ale to tylko gdybanie.. Ciekawe jest kto pierwszy tutaj to przywiozl, jak do tej pory Podhale bylo bardzo spokojne pod wzgledem covid. Może tam bylo to ognisko? Przykra ta cąła sprawa jednak gdyby to chodzilo o wizytę obecnego prezydenta to juz pewnie naglowki tabloidów by juz o tym informowaly.. Nieważne czy prawda nieprawda ale by pisały...i wytykały gdzie maseczki etc... Zdrowia wszystkim życzę!
GB15:49, 10 lipca 2020
Trudno mi pozbyć się myśli, że gdyby nie głośna wizyta pod Lipkami kandydata na prezydenta, to może pani Karpielowa ciągle byłaby z nami. Jest prawdopodobne, że i ona zmarła przez koronawirusa, którym mogła się zarazić w czasie tego spotkania z dużą ilością ludzi.
leming doskonały15:15, 10 lipca 2020
@Ja tylko przejazdem
"Ekspertem USA jest prof Fauci, którego nawet pan Trump, nie wierzy w covid 19 nie odważył się odwołać."

Ci co znają temat, to wiedzą. Zadaj sobie pytanie, Kto i czyje pieniądze "stoją" za prof Fauci a uzyskasz odpowiedź dlaczego na tą chwilę nie można go odwołać.
leming doskonały15:09, 10 lipca 2020
@spostrzegawczy
Taki jak i Bill Gates tylko dużo, dużo biedniejszy, a że kasa rządzi światem, to i ten pierwszy na świeczniku, ba super ekspert z dziedziny medycyny, wirusologii, epidemiologii, demografii itd itp ;)
spostrzegawczy14:46, 10 lipca 2020
~do leming doskonały
A cóż to za autorytet pan Brzozowski?
Ja tylko przejazdem14:14, 10 lipca 2020
"leming doskonały
Mając na uwadze pani/pana w/w wypowiedź, proszę o przedstawienie, podanie FAKTÓW - KTO I KIEDY, NA PODSTAWIE CZEGO - JAKICH NAUKOWYCH 'BADAŃ,DOWODÓW", PRZEZ JAKICH "NAUKOWCÓW" SPORZĄDZONYCH - potwierdzi gadki pana Brzozowskiego.

Ekspertem USA jest prof Fauci, którego nawet pan Trump, nie wierzy w covid 19 nie odważył się odwołać.
leming doskonały12:58, 10 lipca 2020
@ naprawdę smutne

"W normalnym i cywilizowanym kraju opinie przeczące faktom i rzeczywistości są z urzędu karane z uwagi na ich szkodliwość społeczną"

Mając na uwadze pani/pana w/w wypowiedź, proszę o przedstawienie, podanie FAKTÓW - KTO I KIEDY, NA PODSTAWIE CZEGO - JAKICH NAUKOWYCH 'BADAŃ,DOWODÓW", PRZEZ JAKICH "NAUKOWCÓW" SPORZĄDZONYCH - OGŁOSIŁ PANDEMIĘ na świecie jak i w Polsce. Proszę o fakty - argumenty a nie cytaty z środków masowego przekazu, czy ministra zdrowia Pana Szumowskiego.
leming doskonały12:46, 10 lipca 2020
@Ja tylko przejazdem
Po raz kolejny odsyłam do wypowiedzi Pana Brzozowskiego w programie tvp "pytanie na śniadanie" - gdzie ośmieszył "eksperta od covid- gwiazdę tvp" dr Michała Sutkowskiego" i powiedział wprost, jak w USA "robi - podnosi się" statystyki osób "zmarłych" na covid i ile lekarze - także szpitale - za wpis do karty zgonu, zmarł z powodu covid inkasują tysiące dolarów.
Ja tylko przejazdem11:59, 10 lipca 2020
@leming doskonały
śmiertelność 30 x większa niż grypa, brak swoistego leczenia i szczepionki; znaczny odsetek trwałych powikłań w postaci trwałych zwłóknień płuc (cała obecnie nadzieja w deksametazonie i remdeisiwirze) i szczepionce, którą dzięki Dudzie wymyślą Amerykanie i nam dadzą(i tylko nie wiadomo, czy pan prezydent jest za szczepieniem czy nawet przeciw, bo co tydzień mówi co innego, w zależności od tego, czy chce się przypodobać szczepionkowcom czy antyszczepionkowcom)

Być może łagodniejszy przebieg w krajach, gdzie obowiązkowo szczepiono p/gruźlicy - stąd w Polsce rzeczywiście (póki co) znacznie mniej chorych niż można było się spodziewać; co nie zmienia faktu, że prawdopodobnie bardzo niedoszacowana z powodu braku odpowiedniej ilości testów i codziennie umiera z jej powodu kilkanaście osób.

W 135 000 zgonów USA (3 x więcej niż przez cała wojnę wietnamską)
Takie radykalne twierdzenie, jakoby nie było żadnej pandemii i co za tym idzie nie było poważnego zagrożenia jest mocno na wyrost
wystraszona11:42, 10 lipca 2020
ludzie słuchają pana premiera i w końcu przestali się bać bo i po co i w końcu poczuliśmy luz hurrra a tu proszę żałobnicy biedni muszą się zgłaszać do sanepidu...tak sobie myślę czy posłuchają
XD11:34, 10 lipca 2020
Sanepid prosi, a on sie wogole czyms zajmuje? Bo jak sie dzwoni o podejrzenie koro to mowia ze nie u nich :))) zenada!
naprawdę smutne11:15, 10 lipca 2020
To nie to miejsce i czas ale... Nie da się nie napisać i pozostać obojętnym. W normalnym i cywilizowanym kraju opinie przeczące faktom i rzeczywistości są z urzędu karane z uwagi na ich szkodliwość społeczną, podobnie jak choćby unikanie i namawianie do unikania obowiązkowych szczepień. Jak można pisać cyt.: "chorych nie ma i nie będzie, bo nie było i nie ma żadnej pandemii" i tego typu wypowiedzi upubliczniać jeszcze ? To, że wirusa nie widać to nie znaczy, że go nie ma a wykrywanie tego typu ognisk jak w Zakopanem czy Limanowej jest tylko dowodem, że ten wirus w naszej populacji nadal po prostu jest. Mało wiemy - to prawda - ale pisanie tez przeczących rzeczywistości, codziennym faktom o ilości nowych zakażonych i zmarłych na całym świecie oraz naukowym danym jest po prostu bardzo smutne i wręcz przerażające. Czego to jest efekt ? ... Braku wiedzy ? Jakiś skrywanych lęków i fobii ? Chęci zaistnienia na różnego typu "forach" w tym internetowych gdzie piszącego "nie widać" i kryje się za różnego typu zasłonami ? Epidemii i jej skutków dla osób z grup ryzyka - choć nie tylko - się obawiamy i ich mamy chronić, ale kto nas chronić ma przed tego typu opiniami ? Ciekawe czy tacy "internetowi twórcy" mieliby odwagę stanąć przed tysiącami rodzin zmarłych z powodu powikłań COVID i powiedzieć im "w oczy" to samo co tu bezkarnie i chyba bez namysłu wypisują ? Tak po ludzku - kiedyś było takie słowo "wstyd" i "przepraszam", a kiedyś ktoś sprawiedliwy powiedział: "Warto być porządnym"... Jakże wielu już zapomniało co znaczą te słowa, jakże wielu nie zna historii choćby tej nieodległej...
Do Zochy11:03, 10 lipca 2020
Zabezpieczeni buahaha nawet sie Szumowski smial ze maski nie pomagaja.
smutne09:37, 10 lipca 2020
Chyba były tłumy ... Ciekawe ilu się zgłosi. Może ze zdjęć sanepid rozpozna
Pytanie08:59, 10 lipca 2020
A podobno na uroczystościach religijnych zarazić sie nie można?? Przynajmiej tak w Nowym Targu głoszą. Albo , że wirusa wcale nie ma. Dlaczego w sklepie sprzedawca dostanie kare 500 zl i klient bez maseczki a na mszach, wiecach wolna amerykanka. Gdzie kontrola???
życie08:06, 10 lipca 2020
Pogrzeb był tydzień temu, więc jakby się miało zacząć, to już by się zaczęło. Nie siejmy paniki.
ZochazKrakowa07:57, 10 lipca 2020
Na zdjęciach z pogrzebu widać że maseczki to nie miał prawie nikt!!!! Były dwie, trzy osoby zabezpieczone a reszta jak księżyc w pełni! Ludzie gdzie Wy macie rozum??? Oby nie było żadnych zachorowań!
Obserwator07:37, 10 lipca 2020
Na całym Podhalu, Orawie i Spiszu trzeba odwołać wszystkie imprezy., bo sobie urzednicy pofolgowali i nikt już nie pilnuje procedur.
wystraszona07:13, 10 lipca 2020
na uroczystościach pogrzebowych jak widać tłum ludzi a w maskach garstka ludzi...no nie przyjemna sytuacja
leming doskonały06:31, 10 lipca 2020
Większych IDIOTYZMÓW dawno nie czytałem. Ta osoba, która "wprowadza" takie "zaostrzenia" - ograniczenia swobód obywatelskich gwarantowanych USTAWĄ ZASADNICZĄ - KONSTYTUCJĄ, BEZ ŻADNYCH DOWODÓW NAUKOWYCH, powinna podlegać osądzeniu i uwięzieniu. Miały być miliony zakażonych sars cov 2 - setki tysięcy zgonów z tego powodu a mamy PRAWIE PUSTE szpitale zakaźne, bo chorych NIE MA I NIE BĘDZIE, bo NIE BYŁO I NIE MA ŻADNEJ PANDEMII - czego najlepszym przykładem "wiece wyborcze" Pana Prezydenta i pozostałych członków rządu.
88806:27, 10 lipca 2020
Teroz to juz poleci.
BIOŁCON23:02, 9 lipca 2020
BRAWOOOOOOOOOOOO SUPERRRRRRRRRRRRR NO TO SIĘ ZACZNIE
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij