Niedziela, 09 sierpień 2020, Imieniny: Romualda, Romana, Ireny
Jabłonka i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Clear
20°
Wiatr: 16.092 km/h Wilgotność: 82
Clouds
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clear
17°
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 89
Clouds
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.07.2020, 11:30 | czytano: 2132

Zmiany w rabczańskiej radzie miejskiej

Fot. Piotr Kuczaj

Rada Miejska w Rabce-Zdroju odwołała Marka Cieplińskiego ze stanowiska wiceprzewodniczącego.

Ciepliński to "relikt" układu politycznego z początków kadencji, kiedy to większość miał opozycyjny wobec burmistrza Leszka Świdra klub Nasze Miasto. To jego radni obsadzili wówczas większość funkcji w radzie. Z czasem klub stracił większość, odszedł z niego przewodniczący Józef Skowron i część radnych, którzy przeszli na stronę burmistrza. Mimo iż radny Marek Ciepliński znalazł się z opozycji, przez kolejne miesiące utrzymywał się na stanowisku. Do wczoraj, kiedy to rządząca większość uznała, iż obsadzi to stanowisko swoim radnym. Marek Ciepliński został odwołany w tajnym głosowaniu, a zastąpił go radny Piotr Żółtek (na zdjęciu).

r/
najnowsze informacje
komentarze
Lud23:03, 12 lipca 2020
Właśnie obecna rada sięgnęła dna. Odwołuje radnego za niewygodne pytania do burmistrza (czego ten się boi, co ukrywa?). Przyznaje mu maksymalne uposażenie pomimo że w Rabce wszystko się wali. Lizusostwo nagradzane podwyżkami dla przewodniczącego. Całkowity brak przejrzystości i zamordyzm. Nie na taką Rabkę głosowałem
Obywatel miasta22:36, 12 lipca 2020
Co to za burmistrz??? Przepełniony urzędnikami urząd, bałagan i drożyzna śmieciową ogromne podatki, brak reformy urzędu, dotacje do deszczówki??? A gdzie fotowoltaika. Jako ten, który place tu podatki nie mam gdzie darmowo zaparkować, chociażby udając sie-- na cmentarz zmienić kwiaty-skandal!!! Kto jest nauczycielem niech uczy a nie bierze się za rządzenie miastem, a ostatni podwyżki diet i uposażeń to oszczędność?? Szkoda gadać!!! Miasto potrzebuje szeryfa a nie ciamajdy
Masakra18:17, 11 lipca 2020
Cóż każdy widzi jak się zachowali niektórzy zachowali. I widzi pomysły historyka żeby robić to co inni w przeszłości a nie teraz. Na przykład cały świat odchodzi od progów zwalniających, bo w powietrzu jest 2,5 raza więcej pyłów z kloców hamulcowych i opon niż ze spalin, a jak już auto nie hamuje to przyspiesza wydzielając 3 krotnie więcej spalin niż jadąc płynnie. U nas ma się pojawić 8 nowych progów. Nie wiem czy jest świadomość, że każde progo-przejście dla pieszych to w myśl przepisów również próg zwalniający ze wszystkimi konsekwencjami jak np. oznakowanie, dopuszczalna odległość od budynku..
Basia16:09, 11 lipca 2020
Radni,którzy jesteście z większości zachowaliście się jak "hieny"w ludzkiej skórze wobec Pana Cieplińskiego.,ale Carma wróci wcześniej niż póżniej.Wasze działania to jedna WIELKA OBŁUDA i WAZELINIARSTWO.Dla splendoru i władzy pieniądza tak nisko upadliście,że niżej się nie da.Jesteście NAJGORSZĄ Radą Miasta jaka mogła Rabce się przytrafić.Jako mieszkanka tego pięknego miasta wstydzę się,że tacy radni Nas reprezentują.O Burmistrzu i V-ce nie wspomnę,bo szkoda zdrowia.Radny Żółtek,Latawiec oraz Wójtowicz bardzo się nudzą na sesjach,dobrze że mają komórki to mogą się zająć czymś innym niż obradami sesji. Panie Marku proszę się zajmować dalej drążeniem niewygodnych tematów,bo na tym polega praca i rola radnego.
Obserwator14:27, 11 lipca 2020
Panie Marku! Nowy Świat jest z Panem! Podobno Słone też ma już dość swoich radnych. Proszę pytać dalej i żądać odpowiedzi. Nacisnął Pan na odcisk Latusiowi a to pamiętliwa jednostka. Takich postaw się nie wybacza.Wiedzą to byli pracownicy szpitala. A Pan Żółtek to się odezwał raz ws przedszkola w szp nr 3 i wszyscy obecni pamiętają jego słowa...
Stan14:16, 11 lipca 2020
Proponuje dokładnie przeczytać ustawę o samorządzie. Nie ma tam ani jednego słowa "władza". Natomiast jest dużo o roli radnych i Samorządzie. Nie ma tam pana burmistrza, warto poczytać. Nie ma koalicji, ani opozycji.
nieme kino12:56, 11 lipca 2020
Tak to jest jak się zadaje niewygodne pytania. Panie Ciepliński trzeba było siedzieć cicho, brać diety i czekać końca kadencji. Leszek chwalił się jawnością ale jak przyszło od teorii do praktyki to egzamin oblał. Żółtek na pewno żadnego pytania nie zada. Słuszną linię ma nasza władza. Kiedyś zsyłano do łagrów, teraz tylko odwoływanie i zwalnianie niewygodnych. Panie Żółtek - milczenie jest złotem :)
j2312:52, 11 lipca 2020
niech się panie marku nie martwi to towarzystwo samo się wykończy a pózniej wysłać do podegrodzia tam nadal czekają na wesoły kociołek
Margol12:40, 11 lipca 2020
Żółtek to najbardziej znudzony radny na sesji : przeciąga się , patrzy tępo w sufit zamiast na prezentację , nudzi się cały czas. Współczuję tym co go wybrali.Oglądnijcie sobie sesje i zobaczycie - ten facio nie wie co tam robi.
Zocha12:29, 11 lipca 2020
Piotr Żółtek radny Leszka Świdra i wszystko jasne.
wkurzony11:46, 11 lipca 2020
Relikt to jest Skowron. Został radnym tylko dzięki p. Hajdyle a pierwszy zdradził klub. Jego zachowanie na sesjach jest karygodne i prymitywne. Panie Marku prosimy się nie poddawać - to jest zemsta Margolci za pytania o szpital - nieudolnie rządzony przez Latuska, o plac wodny. o Kociołek, o orlika. Pytanie do vice -dlaczego jako jedyna nie miała maseczki w kinie !!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij