Wtorek, 01 grudzień 2020, Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-6°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clear
-5°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 94
Clouds
-6°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clear
-4°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 77
Clear
-6°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 89
Clouds
-10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dostateczna
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.07.2020, 12:04 | czytano: 2552

Autobusem w góry. Gmina zadbała o połączenia komunikacyjne dla turystów wybierających się do Morskiego Oka

Gmina Bukowina Tatrzańska uruchomiła nowe połączenia autobusowe pomiędzy Białką i Bukowiną Tatrzańską, a Palenicą Białczańską. Uruchomione kursy są ułatwieniem dla turystów spędzających wakacje na terenie gminy, którzy chcą wybrać się do Morskiego Oka.

Rozkład jazdy przewiduje, że połączenia są po każdej pełnej godzinie zarówno przed południem jak i po południu. Nowe połączenia komunikacyjne są dofinansowane przez Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska.

- Zachęcamy w ten sposób, aby goście swoje samochody zostawiali przy pensjonatach, gdzie odpoczywają i na Palenicę Białczańską dojechali komunikacją zbiorową. To im zapewnia dotarcie na miejsce i możliwość bezstresowej wycieczki, bowiem w wakacje często samochody osobowe stoją w gigantycznych korkach, albowiem miejsca parkingowe w tym miejscu szybko się kończą, jak również te nieformalne miejsca na poboczach dróg. I w efekcie nie ma możliwości dojechania nawet w pobliże Palenicy Białczańskiej - tłumaczy Andrzej Pietrzyk.

Według statystyk TPN w szczytowym sezonie turystycznym codziennie drogą do Morskiego Oka idzie ponad 10 tysięcy osób. Większość z nich decyduje się na dojechanie do wylotu szlaku samochodem osobowym.

Na terenie gminy Bukowina Tatrzańska zostały uruchomione trzy linie busów, które będą dowozić ludzi na Palenicę Białczańską. Będą one kursowały z Białki Tatrzańskiej, Gliczarowa Górnego i Bukowiny Tatrzańskiej. Będą jeździły przez Głodowski i Spiski Wierch, a także przez Rusiński Wierch.

- Kursy swój początek mają na alternatywnych parkingach zlokalizowanych na naszym terenie. Zlokalizowaliśmy je przy stacjach narciarskich na Rusińskim Wierchu i przy Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej. Turyści będą mogli tam zostawić swoje samochody i wsiąść do busów, które będą miały przystanki przy parkingach. Parkingi są bezpłatne a turyści mogą od razu zapłacić również za kurs powrotny z powrotem do pensjonatu. Mają w ten sposób pewność, że zarówno wyjazd na Palenicę Białczańską jak i powrót są pewne i będą dla nich w busie wolne miejsca. Trzeba przypomnieć, że wcześniej podobne rozwiązania zastosowało tylko Zakopane, turyści pozostający w innych częściach regionu musieli najpierw dojechać do stolicy Tatr, zostawić tam swoje samochody i stamtąd dopiero skorzystać z busa do Morskiego Oka. Teraz to się zmieniło dla osób, które swoje wakacje spędzają na terenie gminy Bukowina Tatrzańska - tłumaczy wójt.

Rozkłady jazdy dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy: ugbukowinatatrzanska.pl w zakładce Transport.

opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij