Wtorek, 29 wrzesień 2020, Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Zakopane i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
12°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 86
Clouds
12°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.07.2020, 21:54 | czytano: 9455

Urząd Miasta znów zostaje zamknięty. Od poniedziałku nie będzie powadzona bezpośrednia obsługa petentów

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. "W związku z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stanem epidemii oraz rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców od 13 lipca 2020 r. Urząd Miasta Zakopane nie będzie prowadził bezpośredniej obsługi interesantów. Urzędnicy pracują w trybie wewnętrznym" - ogłosił magistrat.

Podobne obostrzenia wprowadzono w Zakopanem w połowie marca. Od jutra znów kontakt z zakopiańskimi urzędnikami będzie znacznie ograniczony.

Oto treść wydanego dziś komunikatu:

"Kancelaria Urzędu nie przyjmuje interesantów. O ile jest taka konieczność, dokumenty prosimy pozostawić przy wejściu do budynku w specjalnie oznaczonym pojemniku.

Urząd Stanu Cywilnego prowadził będzie tylko rejestrację urodzeń i zgonów, tel. kontaktowy (18) 20 20 465, (18) 20 20 475. Wejście do Urzędu Stanu Cywilnego znajduje się przy wejściu głównym.

Wnioski i podania prosimy składać pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną poprzez platformę usług publicznych ePUAP. Posiadając konto na www.epuap.gov.pl można korzystać z elektronicznych usług, wysyłając wnioski do urzędu, podpisując je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym. Ta metoda pozwala wszcząć każdą sprawę, a także składać pisma i większość wniosków wraz z załącznikami. Skargi i interwencje można zgłaszać także mailem.

Niezbędne druki są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Zakopane pod linkiem https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/miasto/zalatw-sprawe.

Informujemy również, że wpłat z tytułu podatków, odpadów można dokonywać na indywidualne rachunki bankowe podane na decyzjach i zawiadomieniach w sprawie określenia ich wysokości. Z tytułu innych opłat zapłaty należy dokonywać przelewem na rachunki bankowe Urzędu.

Kontakt z urzędnikami jest możliwy przede wszystkim elektronicznie lub telefonicznie. Lista telefonów oraz adresów e-mail do poszczególnych pracowników Urzędu dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Zakopane pod linkiem https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/miasto/urza...

Jeżeli jest konieczna osobista wizyta w Urzędzie (wyłącznie w sprawach pilnych), proszę przed przyjściem o wcześniejsze umówienie terminu wizyty telefonicznie - centrala tel. 18 20 20 400

Bardzo prosimy korzystać z tej możliwości tylko w naprawdę pilnych kwestiach. Prosimy, aby do Urzędu przychodzić bez osób towarzyszących, w tym dzieci, dokładnie na umówioną godzinę, aby minimalizować czas oczekiwania na korytarzu. W trakcie wizyty prosimy o zachowanie odległości co najmniej 2 m od innych klientów i pracowników.

Pracownicy Urzędu Miasta Zakopane nie będą weryfikować kompletności i prawidłowości przedłożonej dokumentacji. O każdej potrzebie uzupełnienia złożonej dokumentacji pracownicy będą informować drogą pisemną lub telefoniczną.

Straż Miejska umożliwi wejście osobom udającym się do Urzędu Stanu Cywilnego w sprawach związanych z aktami zgonu i rejestracją urodzeń oraz osobom wcześniej umówionym telefonicznie.

Prosimy o wyrozumiałość dla podjętych przez Burmistrza Miasta Zakopane działań. Służą one zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta i mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa i wywołanej nim choroby zakaźnej."

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
takitam.09:21, 15 lipca 2020
a my, szara eminencja tej magistrackiej nomenklatury, ktora na nich zarabia to co??? nam wirus nie grozi? moze tez pozamykac wszystkie zaklady, sklepy... nic wiecej nie napisze, bo bede mial problemy. cenzura wraca.
ASYSTENCI14:02, 13 lipca 2020
Z powodu zwiędłego kwiatu Podhala tyle dramatów ? Nawet urzędnicy dostali wolne , a po *** tam poszli się pokazywać razem z burmistrzem. Pogrzeb nie odbyłby się bez ich ASYSTY ?
ratunku12:00, 13 lipca 2020
Uciekaaajta !
JC11:11, 13 lipca 2020
ale wypłata w całości
fan politycznej propagandy08:19, 13 lipca 2020
ahhaahhahahahaahhahaahahahahahaahahhah!!!!!!!!!
AA08:10, 13 lipca 2020
Pozwalniać bo przecież petentów nie ma.
życie07:10, 13 lipca 2020
Urzędnicy się zamykają, a co ze sklepami, muzeami, służbą zdrowia. Niech się wszyscy pozamykają, bo wszędzie jest ryzyko, a w niektórych miejscach nawet większe niż w urzędzie.
ja23:12, 12 lipca 2020
cwaniaki ...
Super market22:39, 12 lipca 2020
No tak naj lepiej zrobić... Będą mieć więcej czasu by po sklepach chodzić bo przecież każdy otwaty.
Kraj22:04, 12 lipca 2020
To awangarda - teraz pora na cały kraj.
Jest już po wyborach a wirusa jest więcej a nie mnie niż wtedy gdy wprowadzono obostrzenia, podobnie ze wzrostem zachorowań. Tam gdzie wybory się odbyły wszędzie wypadkową był skok zachorowań.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij