Sobota, 28 listopad 2020, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Zakopane i okolice
Mist
-0°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-3°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 98
Mist
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-1°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 91
Mist
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
13.07.2020, 16:22 | czytano: 2034

Spotkania z Kulturą Pienińską w Szczawnicy (zdjęcia)

zdj. Piotr Stępniewski

SZCZAWNICA. Na Palcu Dietla odbyły się plenerowe pokazy rzeźby regionalnej, które zainaugurowały cykl wydarzeń pn. „Spotkania z Kulturą Pienińską 2020”, organizowanego przez Fundację Andrzeja Mańkowskiego. Wydarzeniu patronuje Padhale24.

Swój dorobek oraz proces twórczy prezentowali dwaj lokalni artyści rzeźbiarze: Marek Dziedzina oraz Marek Wolak. Choć obaj mieszkają i tworzą w Szczawnicy, a rzeźba w drewnie jest ich główną domeną artystyczną, to każdy z nich prezentuje diametralnie inne podeści do sztuki. Tym natomiast, co ich łączy, jest przejęcie zainteresowania rzeźbą regionalną od najbliższej rodziny. U Marka Dziedziny fascynacja sztuką ludową narodziła się pod wpływem wujka, znanego szczawnickiego rzeźbiarza - Henryka Zachwiei „Baltazara”. Marek Wolak przejął zamiłowanie do rzeźby od swego ojca, któremu towarzyszył od najmłodszych lat w twórczych działaniach.

Pokazy były świetną okazją, aby zajrzeć do rzeźbiarskiego warsztatu i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, związanych z tym rzemiosłem artystycznym.

Kolejne wydarzenia cyklu już wkrótce, szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na afiszu, również w galerii poniżej.

Organizatorem cyklu jest Fundacja Andrzeja Mańkowskiego. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”.

TH/ zdj. Piotr Stępniewski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij