Zgrupowanie szermierzy w COS Zakopane przerwane po wykryciu zakażenia koronawirusem u jednej z zawodniczek - podhale24.pl
Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
Szczawnica
Clear
28°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 42 %
Clear
25°
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 41 %
Clouds
28°
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 44 %
Clouds
29°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 43 %
Clear
28°
Wiatr: 6.192 km/h Wilgotność: 44 %
Clouds
27°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 47 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
40 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
06.08.2020, 13:29 | czytano: 3670

Zgrupowanie szermierzy w COS Zakopane przerwane po wykryciu zakażenia koronawirusem u jednej z zawodniczek

Ośrodek natychmiast został zamknięty dla osób z zewnątrz, a o sytuacji natychmiast poinformowana została miejscowa stacja sanitarno-epidemiologiczna.

Fot. COS Zakopane
Fot. COS Zakopane
Zawodniczka, która zachorowała na COVID-19, poczuła się źle dzień po przybyciu na zgrupowanie. Następnego dnia opuściła ośrodek, a po wykonaniu testu na obecność koronawirusa i otrzymaniu wyniku pozytywnego, za pośrednictwem Polskiego Związku Szermierczego, poinformowała o tym fakcie dyrekcję COS w Zakopanem.

To dziewczynka z kadry wojewódzkiej, która nie miała kontaktu z seniorską reprezentacją. Kadra seniorów opuściła jednak zgrupowanie ze względów bezpieczeństwa, chociaż aktywności grup się nie krzyżowały. Inne zawodniczki z kadry wojewódzkiej, które miały kontakt z zakażoną, pozostaną w COS Zakopane do niedzieli. Zostały odizolowane od innych osób. Pozostałe, które nie miały kontaktu, powróciły do treningów, gdyż zgrupowanie kadry wojewódzkiej nie zostało przerwane. Osoby odizolowane są otoczone wszechstronną opieką, a trenerzy kadry są w stałym kontakcie z ich rodzicami. Władze ośrodka pozostają w kontakcie z miejscowym Sanepidem.

– Zadziałaliśmy natychmiast zgodnie z opracowanymi w maju procedurami. Naszym główny celem jest ochrona wszystkich osób przebywających na zgrupowaniach w ośrodku w Zakopanem i wszystkich pracujących tam osób. Ośrodek zostaje zamknięty dla osób z zewnątrz. Profilaktycznie podobna decyzja została podjęta wobec ośrodka w Spale, gdzie w sobotę odbędzie się lekkoatletyczny Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej – mówi dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mateusz Grzybowski.

Szermierze przebywający w zakopiańskim COS natychmiast zakończyli zgrupowanie. Skrócone zostało również zgrupowanie lekkoatletów, którzy przebywali w stolicy polskich Tatr.

– Przeprowadzone zostaną oczywiście wszelkie niezbędne zabiegi dezynfekujące. W najbliższych dniach testom na obecność koronawirusa zostaną poddane wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką podczas jej krótkiego pobytu w ośrodku – dodaje Grzybowski.

Decyzja odnośnie kontynuowania zgrupowań zawodników innych dyscyplin, którzy obecnie przebywają w ośrodku, będzie należała do związków sportowych. W miarę rozwoju sytuacji, w najbliższych dniach mogą być podejmowane kolejne decyzje związane z działalnością ośrodka COS w Zakopanem.

Źródło: COS Zakopane, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
katar bezobjawowy :)))14:17, 7 sierpnia 2020
@goral.Nic dodać.Cóż takie czasy tacy ludzie(smartfonowi).
0
mm00:34, 7 sierpnia 2020
PH Z ALGIDY też będzie na kwarantannie ?? bo COS i siatkówka to jego drugi dom jest cały czas między ludźmi
0
goral22:17, 6 sierpnia 2020
Opracowano szybkie testy,potem wprowadzono ludzi w panike poprzez media.Ludzie biegna w panice do lekarzy,a potem sa na potege testowani ,jak nigdy dotad!Do tej pory nikogo to nie interesowalo ,poniewaz kazdego roku pojawiaja sie nowe wirusy koronowe.To jest calkiem normalne. Ale wszyscy,ktorzy doswiadczaja objawow grypy, sa testowani i oczywiscie wirus zostaje znaleziony.Statystyki rosna , poniewaz nosimy go w sobie, prawie wszyscy co roku. Chorzy ida wiec do szpitala, chociaz w normalnych okolicznosciach wyleczylibymy grype w domu i tylko nie ktorzy poszli by do lekarza. W szpitalu dochodza do tego niebezpieczne wirusy szpitalne ktore jak zawsze - powoduja wiekszosc zgonow, zzawsze i na calym swiecie.Dzieci sa traktowane prawie jak przestepcy, poniewaz nie choruja,ale tak jest z kazdym kto ma zdrowy uklad odpornosciowy.Wiec abvrania sie wszystkim kontaktow socjalnych, towarzyskich spotkan,normalnego zycia.Wszyscy sa traktowani jak potencjalne niebezpieczenstwo.Ludzie stakli sie dla siebie wrogami.I nakrecaja sie sami dalej w tym kierunku.... (ps)Slowa doktora Wolfganga Wodarga
0
miecz16:32, 6 sierpnia 2020
Cienkie te szermierki, ,,sportsmenki,,..Szablą się nie obronią.Grypa wygrała.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas