Sobota, 06 marzec 2021, Imieniny: Jordana, Róży, Kolety
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 63
Clouds
-3°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 63
Clouds
-2°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 63
Clear
-2°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-1°
Wiatr: 12.636 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-2°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 63
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
27.08.2020, 08:50 | czytano: 2612

Remont sceny w ośrodku kultury nie podoba się wszystkim radnym

Pandemia to nie czas na wydawanie pieniędzy na niezbyt ważne remonty i realizacji kosztownych przedsięwzięć – twierdzą niektórzy radni w Ochotnicy Dolnej.

- Jeśli nie teraz, to kiedy. Jeśli dostajemy dotację, to z niej korzystamy, bo później będzie nam się zarzucać, że nie wzięliśmy pieniędzy, jakie gmina mogła pozyskać - odpowiada wójt Tadeusz Królczyk.

Dla części ochotnickich radnych, typowym przykładem szastania gminnymi pieniędzmi, w momencie gdzie wszyscy oglądają dwa razy każdą złotówkę, jest remont sceny w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej.

Radny Tadeusz Hebda żywo interesował się, co konkretnie zostanie wykonane w WOK-u w Ochotnicy Dolnej, za 16 tys. zł, które rada gminy miała przekazać na roboty dla ośrodka.

Cały czas finansujemy ośrodek kultury w Ochotnicy Dolnej. Co, jakiś czas inwestowane są tam pieniądze w jakieś remonty. Nie wiem, czy w ogóle w okresie pandemii, wydawanie pieniędzy, na takie rzeczy jest niezbędne. Raz mówimy o oszczędnościach, a raz wydajemy, na jakieś niezaplanowane prace – mówił radny.

Jak się okazuje, wójt Tadeusz Królczyk zdecydował się na przeprowadzenie remontu sceny po tym, jak ośrodek dostał pieniądze na zakup kotary scenicznej z systemem montażowym.

- Chodzi o remont i powiększenie istniejącej sceny – informuje Monika Jagieła, kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej. – Ma tam być wykonana konstrukcja drewniana, zamontowane płyty i podłoga z desek. W ramach robót położona będzie boazeria i listwy maskujące. Wykonane zostaną drewniane schody.

Wójt Królczyk poinformował też radnych, że planuje się zakup także profesjonalnego oświetlenia.

Ostatecznie radni zdecydowali się przekazać pieniądze dla Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej, aby mogła tam powstać scena z prawdziwego zdarzenia.

js/
najnowsze informacje
komentarze
kgjbeiorthepnmh11:04, 28 sierpnia 2020
przecież wójt już prawie wszystkie imprezy gminne organizuje w restauracji OCH więc po co remont sceny
antek09:30, 27 sierpnia 2020
A co tom, zastaw się a pokaż się...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij