Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Nowy Targ i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 91
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
31.08.2020, 12:00 | czytano: 4080

234 miliony euro na przebudowę linii kolejowej do Zakopanego

Arch. Podhale24.pl

Taką kwotę przyznała Polsce Komisja Europejska na przebudowę linii Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane.

- Dzięki tej unijnej inwestycji chcemy zachęcić pasażerów, aby zostawiali samochody w domu i korzystali w zamian z bezpiecznych, niezawodnych i wygodnych pociągów - oświadczyła komunikacie unijna komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira, cytowana przez PAP.

Roboty już trwają, a przyznane pieniądze pozwolą zabezpieczyć jej finansowanie. Od 10 września, po wakacyjnej przerwie, kontynuowane będą prace na linii do Zakopanego, m.in. od Chabówki do Zakopanego. Rozpoczną się też prace na linii z Suchej Beskidzkiej do Chabówki.

Na odcinkach Kraków – Zakopane oraz Sucha Beskidzka – Szaflary za pociągi PKP Intercity i POLREGIO będą kursować autobusy.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Mieszkaniec14:29, 4 września 2020
Tak remont szkoda że mieszkańców nie informuje się o tym że likwuduje się im przejazd kolejowy kategorii A w Sieniawie na rzecz alternatywnego dojazdu. Który może wydłużyć dojazd do domu pomijając interwencjie straży pogotowia. W tym kraju podejmuje sie decyzje bez wiedzy zainteresowanych.
BOLEK Z GDAŃSKA21:50, 2 września 2020
Tak wszystko ładnie pieknie cacy cacy tylko że z wielką pąpą dworzec w Nowym Targu otwarty a nie funkcjonuje winda kasy zamknięte ktoś turystów robi w banbo
Jasne19:03, 1 września 2020
Szybsza trasa Kraków Zakopane to trasa Podłęże - Piekiełko, nowe proste podwójne torowisko. To to jest porostu okresowy remont starych torów by nie zostały zamknięte.

Co samochodów to w kilka lat niemal nikogo nie będzie na nie stać. W Sejmiku już są projekty obszarów do których nie wjedzie samochód starszy niż 6 lat z uwagi na normy spalania, gdy obecna średnia wieku "samochodu" w Polsce sięgnęła 20 lat.
plandemia13:16, 1 września 2020
kolejny ogromny kredyt zadluzajacy moj kraj , w jakim oprocentowaniu? jak piszecie piszcie choc troche prawdy ,chyba ze jeszcze ktos wierzy w prezenty :D
lubiękolej17:09, 31 sierpnia 2020
Pieniądze słabo zagospodarowane. Potrzebujemy szybkiej kolei Kraków -Zakopane, to fakt. Kolej w obecnym śladzie, przez Suchą Beskidzką, po jednym torze, nigdy taka nie będzie - zbyt kręta, żeby rozwinąć duże prędkości. Jedynie budowa nowej, dwutorowej linii Podłęże -Piekiełko, i drugiej pary torów dalej, ma szansę na powodzenie. W przeciwnym wypadku pociągi będą nadal jeździć puste.
Dociekliwy15:23, 31 sierpnia 2020
Fakty są takie.
Każdy chciałby co innego, 3 pasy w jednym kierunku, najlepiej na wyjeździe z Zakopca, droga do Chyżnego, ja chciałbym pod Turbacz.
A za te pieniądze nie da się starych torów "wyprostować".
NONSENS
Radzio14:46, 31 sierpnia 2020
Wyrzucanie pieniędzy w błoto , poco to komu mało który podchalanczyk jeździ dziś pociągiem , każdy dziś ma auto
Kilka aut pod haupami
Lepiej by zainwestowali w drogę dwupasmowa chyzne nowy targ bo ta stara droga wola o pomstę , dziura na dziurze aruch wielki auto za autem autem pogania .
Drogi budować hodniki ronda światła a nie kolejkę dla ceprów .
zły13:36, 31 sierpnia 2020
Po co?Wystarczy po starym torze drezyna dla paru osób. Miejscowi autkami do pracy jeżdżą.Pańcie 30 km/h się ciągną,korek, bo w B.Dunajcu zawsze ,,suszą,, . ,,Zakopianką,, teraz się ,,śmiga,, z Krakowa do Zakopanego i z 3.5 godz., po sezonie nawet w 2 godz.. Wygoda wygrywa z ekologią ,ekonomią.
88812:55, 31 sierpnia 2020
Ale po co???To nie chodzi o Tatry i Zakopane tylko o to by w korku postać,najlepiej cały dzień.To jest atrakcja!
p.12:15, 31 sierpnia 2020
I co! za taką kwotę nie dało się normalnego przejazdu nad ludźmierską zrobić? Pojedzie pociąg za pociągiem a kotki od Waksmundu po Czarny Dunajec będą.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij