Zdjęto czerwone i żółte oznaczenia z podhalańskich powiatów. Od soboty - nowe zasady sanitarne - podhale24.pl
Sobota, 13 lipca
Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Zakopane
Clouds
22°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
23°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
28°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
24°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 81 %
Rain
29°
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
27°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
04.09.2020, 10:13 | czytano: 19960

Zdjęto czerwone i żółte oznaczenia z podhalańskich powiatów. Od soboty - nowe zasady sanitarne

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów z obostrzeniami epidemicznymi. Powiat nowotarski nie jest już w strefie czerwonej, a powiat tatrzański - nie jest w żółtej. Zmiana zasad obowiązywać będzie od soboty 5 września.

Według nowych wytycznych, w Małopolsce strefa czerwona obowiązuje w Nowym Sączu i powiecie limanowskim, a żółta w nowosądeckim. Kraków ponownie znalazł się w zielonej strefie.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że lista powiatów z obostrzeniami spadła w porównaniu z zeszłym tygodniem. - Mam dobrą wiadomość, bo w porównaniu z poprzednim tygodniem z 18 powiatów w tej chwili w obu strefach mamy tylko 10 powiatów - poinformował.

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

Podhalańskie powiaty opisane zostały jako "niebieskie", czyli te które są "zagrożone dodatkowym obostrzeniem".

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
antycovidian15:56, 6 września 2020
@Kriss
Ręce opadają jak się czyta takie głupoty - Policja raczej już unika nakładania mandatów za brak maseczki, ponieważ osoby które nie przyjęły mandatów proponowanych na podstawie rozporządzenia na które się powołujesz, sprawę w Sądzie mają wygraną - Sądy masowo takie sprawy unieważniają, jako działanie niezgodnie z prawem. Po raz kolejny powtarzam, że nie może być tak, że rozporządzenie byle ministra, na jego widzimisię jest ponad Ustawę zasadniczą.
0
nie ślepy11:48, 6 września 2020
@gryzipiórek...na takiej zasadzie, jak wcześniej tatrzański nie dostał czerwonej!

@Kriss...bądź pewny, że niedługo dla równowagi w ramach "ochrony" twojego zdrowia dostaniesz mandat od policji, jak Cię złapią, że przechodzisz drogę nie po pasach!
0
Kriss23:27, 5 września 2020
Antymaseczkowcy powołują się na konstytucję, na tą sama ,w której jest napisane,że każdy człowiek ma prawo do ochronny życia i zdrowia. W jaki sposób chronią życie i zdrowie swoje i innych jak nie noszą maseczki, nikt z nich nie wie czy nie zaraża,czy nie ma kontaktu z osobą zakażoną.. Jak maja problemy z płucami to tym bardziej osłabiony organizm jest podatny na zakażenia powinni siedzieć w domu.To pozostaje im to,ze zgodnie z rozporządzeniem z 09.08.2020 mogą nie nosić, bo są niepełnosprawni umysłowo, i to pewnie im potwierdzi każdy lekarz.Gdzie jest Policja, sanepid , godzinna 19 dekada 70% osób bez maseczki. Jeżeli by sprawdzali i wystawiali mandaty, bo mają do tego prawo, rozporządzenie09.08.2020, informacja na sklepie ( bez maseczki nie obsługujemy,procedury wewnętrzne sklepu), i 83,61,57 art. Konstytucji,ale lepiej wszystko zrzucić na handlowców niech sobie radzą z osobami bez maseczki, bo jak widać nie obchodzi to Policji , ani sanepidu,że ktoś bez maseczki może zarażać.
0
gryzipiórek21:32, 5 września 2020
Zaciekawiło mnie tak szybkie przejście z czerwonej strefy do niebieskiej omijając po drodze żółtą . Jak to możliwe? naprawdę nie wiem w teorii matematycznej to możliwe ale w rzeczywistości już nie.
W artykule jest napisane jakie kryteria trzeba spełnić by się znaleźć w kolejnych strefach zielonej (niebieskiej), żółtej i czerwonej.
Powiat nowotarski na 191 tyś. mieszkańców . więc żeby pozostać w zielonej strefie nie może być w ciągu kolejnych 14 dni więcej niż 115 nowych zakażeń. Strefa żółta to widełki 116-230 zakażonych . Natomiast powyżej 230 osób nowo zakażonych mamy strefę czerwoną.
Według raportów sanepidu małopolskiego różnica 14-dniowa nowo zakażonych wynosi:
Raport z dnia 31 VIII -258 zakażonych
1 IX - 243
2 IX - 225
3 IX - 204
4 IX - 201
5 IX - 204
Pytanie. Na jakiej podstawie nasz powiat dostał niebieską strefę ?
Czy jest jakaś ulga by dostać niebieską strefę?

Proszę o rzetelne podpowiedzi i odpowiedzi.
0
Ja tylko przejazdem11:20, 5 września 2020
@pamietajacy
Antycovidianin brzmiało jakoś tak dumniej;)
0
pamiętający06:51, 5 września 2020
@ppf
Wypowiadający się na tym forum niejaki "Ja tylko przejazdem" wypisz wymaluj - też się kreuje na wszystkowiedzącego, wybitnego znawcę tematu
SARS-Cov-2, Covid-19, który pod innym artykułem już namawia ludzi na szczepienia p/grypie, ale nie potrafi się odnieść do kontrargumentu - jakżesz On mi przypomina największa "gwiazdę" tvp-is niejakiego dr. Michała Sutkowskiego, który wszystkim udzielał rad aż nagle po tym jak Pani Justyna Socha udowodniła, że Stowarzyszenie, któremu przewodniczy dr. Sutkowski brało granty finansowe od koncernu farmaceutycznego, (czyli tańczysz tak, jak ci zagrają) to nagle "gwiazda" zgasła. Myślę, że przyjdzie taki czas, który zweryfikuje wypowiedzi "Ja tylko przejazdem" i Jego "gwiazda" też zgaśnie - bo wszystko małymi kroczkami idzie w tym kierunku, tylko, że nie wszyscy to dostrzegają.
0
Frasne05:09, 5 września 2020
@ja tylko ... , swiadomie czy nieswiadomie dobrze wypelniasz role *** trolla. oj, te onucki nie pachna.
0
ppf20:58, 4 września 2020
Ekspert uspokaja przed koronawirusem. "Potencjalne niebezpieczeństwo jest niewielkie"
a dwa miesiące póżnej fucha w TVP i straszenie wirusem
Szczepienia a opinie celebrytów - Tomasz Łysakowski, dr Michał Sutkowski, Wojciech Brzozowski yutube
0
Garbaty18:29, 4 września 2020
Endzej muszę cię zmartwić ale ty się nie znasz na niczym.
0
Ja tylko przejazdem17:04, 4 września 2020
@antyfan...

jak słusznie zauważyła Zofia i Endrzej, Twoje wątpliwości wynikają z braku zrozumienia rzeczy.

Sprawy mają się tak:

Koronawiusa, który jak wiadomo nie istnieje i nie istniejąc wywołuje jedynie lekki katar i śmierć - ale tylko u tych, którzy i tak stali nad grobem, czyli wg głosicieli jedynie słusznej komsomolskiej prawdy się nie wliczają do ofiar koronawirusa, czyli nawet, gdyby wirus istniał, to nikt przez niego nie umiera? ale nie istnieje?chociaż trochę istnieje... Tu zawsze lekko wymiękam, bo antycovidianiści nie mogą się zdecydować na jedną wersję. Podejrzewam, że to może być podobnie skomplikowane, jak z dualizmem korpuskularno-falowym obiektów kwantowych (dla ateistów) lub z bilokacją ojca Pio (dla wierzących). Wytłumaczyć się nie da ? ale wierzyć trzeba.

Tak czy inaczej, tego wirusa, którego nie ma, stworzył ŚWATOWY SPISEK na czele z Billem Gates?em i Angelą Merkel, przy okazji wszczepiania ludziom chipów. Ci wyjątkowo podstępni i źli ludzie posłużyli się przy tym chipami wymyślonych przez Steva Jobsa. Te chipy nazywają się jakoś tak Iphone czy coś takiego i kosztują po 1000 dolców. Każdy chłopiec i każda dziewczyna chce mieć takiego chipa, a nie każdego stać. Akurat u nas się udało i mamy pod dostatkiem tańszych, chińskich chipów w abonamencie różnych telefonii komórkowych , ale też się fajnie działają.( tak na marginesie: trzeba pamiętać tylko, żeby regularnie płacić abonament, bo jak ci światowy spisek odłączy chipa, to nie będziesz miał szansy pokazać współtowarzyszom jak dzielnie ze światowym spiskiem walczysz)

Są również doniesienia, że wirus wyszedł im przypadkowo, przy przejmowaniu władzy nad światem przez sieć 5G, która to sieć ma dużo mniejsze oczka niż 4G i już nikt się z tej sieci nie wymknie, a do tego wywołuje raka, biegunkę, ropę w oczach i nieświeży oddech)

Tak czy inaczej, dzięki tym chipom, które umożliwiają Światowemu Spiskowi kontrolę nad światem, można jednocześnie oddawać się zwalczaniu Światowego Spisku, głównie przez znajdowanie i propagowanie jedynie prawdziwych informacji o wirusie (którego nie ma), głównie na youtubie i innych platformach streamingowych.
Gdybyś nie wiedział, które to są jedynie prawdziwe, niezmanipulowane, rzeczowe, za ruble podane informacje, to wystarczy wiedzieć, że wyłącznie te, które mówią o spisku. Wszystkie inne materiały, które mówią, że wirus istnieje i co gorsza może być groźny są efektem szerokich działań Światowego Spisku i nie można w żadnym zakresie ulegać ich propagandzie.
Pozostaje pytanie, jak te pacany, które przejmują władzę nad światem nie potrafią zablokować stron partyzantów antycovidowych, kontrolując w pełni ich chipy?
Pewnie dlatego, że są raczej Gargamelem niż Sauronem.

Mam nadzieję, że chociaż troszkę wyjaśniłem ci tę skomplikowaną materię koronawirusową.
0
Endzej14:20, 4 września 2020
Antyfan, muszę Cię martwić, bardzo wielu rzeczy nie rozumiesz, nie tylko kilku spraw. Idąc twoim tokiem myślenia, Ciebie też nie należy słuchać bo widać że w żadnej dziedzinie nie możesz być ekspertem. Skup się na tym czego ten artykuł dotyczy, a nie próbuj ośmieszać i powielać kłamstw.
0
Luca14:08, 4 września 2020
@zofia
Pozwolę się wtrącić:
"a Ty wierzysz w to co ludzie bredzą dookoła czy ufasz temu co widzisz na własne oczy?" - dookoła ludzie bredzą, że koronawirusa nie ma, ewentualnie że jest mniej szkodliwy niż grypa. Na własne oczy miałem okazję się przekonać, co ten wirus zrobił z prawdziwie chorymi i z ich bliskimi.
"Potrafisz obserwować, analizować i wyciągać samodzielne wnioski?" - tak, potwierdza to moje wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe.
"Polecam intensywny trening w tym kierunku" - ja również.
0
zofia13:10, 4 września 2020
Antyfan teorii spiskowych....
a Ty wierzysz w to co ludzie bredzą dookoła czy ufasz temu co widzisz na własne oczy? Potrafisz obserwować, analizować i wyciągać samodzielne wnioski? Polecam intensywny trening w tym kierunku
0
stary ormowiec i h--000013:06, 4 września 2020
Zasadzić granatowe i badzie jak za komuny hahahahhaha
0
Antyfan spiskowych teorii12:49, 4 września 2020
Nie rozumiem kilku spraw.
Na temat wirusa, że go nie ma wypowiadają się ludzie, którzy nie mają żadnego wykształcenia w tym kierunku. Cała swoją wiedzę czerpią z jakich fakenewsow z internetu z wypowiedzi jakichś pseudospecjalistow po 3 klasach podstawówki i filmów z żółtymi napisami. Chlona to wszystko, a potem opowiadają teorie spiskowe jak to chińczycy chcą nas zaszczepić chipami z nadajnikami, że Bill Gates chce zniszczyć ludzkość i że 5g ugotuje nam mózgi. Jezeli ją nie znam się na mechanice nie wypowiadam się na ten temat i nie zabieram za naprawę samochodu
Czy którykolwiek z internetowych specjalistów widział RTG płuc osoby która choruje na tą chorobę. Ja się do tego ustosunkujecie
Jeszce jedne pytanie do specjalistów wirusologia z ziem góralskich jeżeli jesteś zarażony wirusem HIV o czy możesz nie wiedzieć na samym początku i nie masz objawów to wg Waszego mniemania jesteście zdrowi czy chorzy? Możecie zarazic druga osobę będąc nieświadomym nosicielem wirusa HIV czy nie? I po co zaleca się w takim razie używanie prezerwatyw w celu innym niż zapobiegania ciąży?
0
to-jaja-som12:42, 4 września 2020
Wirus nie podlega oddziaływaniu barw ... Nawet ultrafioletu
0
Wyrocznia12:26, 4 września 2020
Ten resort zdrowia niech lepszych matematyków zatrudni, albo niech sobie kalkulator nowy kupią.
0
B.12:00, 4 września 2020
Dla mnie może być nawet fioletowa :) Przecież to i tak ogłupianie ludzi. Zmienili ministra zdrowia ,żeby nie wyjść na głupków i teraz zmniejszają kwarantanne i będą likwidować ,zmieniać inne bzdury .Dziwi mnie ten upór na maseczki - powinni to zlikwidować w pierwszej kolejności. I tak na marginesie - ludzie nie zakładajćie małym dzieciom tych szmat ! Jak już sami jesteście tacy "odpowiedzialni" to je noście nawet w WC ale dajcie spokój dzieciakom i dajcie im normalnie oddychać.
0
darkopolo11:19, 4 września 2020
Cieszę się ,że są jeszcze ludzie , którzy mają otwarty umysł!
Może jednak jest nadzieja!
0
ciekawski11:05, 4 września 2020
Pier....e o Szopenie - kto się na te idiotyzmy łapie, przecież zachowania ludzi nie zmieniły się czy to byliśmy w strefie "zielonej, żółtej, czerwonej" i nie zmienią się w strefie "niebieskiej" - taka klasyfikacja nie ma najmniejszego znaczenia, jedynie covidioci stosują się do tych narzuconych reguł.
0
Sowa10:54, 4 września 2020
Ludzie jak się wszyscy nie obudzony to zrobią z nami co tylko chca,
12 .09 protest w Warszawie
0
miastowy10:51, 4 września 2020
Zredukowali liczbę testów to i zdrówko się polepszyło.
0
Fifarafa10:41, 4 września 2020
Tęcza wszędzie tęcza
0
baca10:39, 4 września 2020
spozierojcie na mape zaśpiewojmy hej hej podhaleeeee
0
Michał10:36, 4 września 2020
potem będą czarne, a potem wystrzelą nas w powietrze bo się skończy lista kolorów
0
Somsiad Złodziej10:36, 4 września 2020
Tak, my jesteśmy pionkami w tej grze, kolory jak w chińczyku. W sumie wirus z Chin...
0
cymbał10:30, 4 września 2020
z czerwonej do niebieskiej, hahah
0
wake up10:29, 4 września 2020
Gra w kolory trwa nadal, pionkami jesteśmy MY !
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas