Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Jabłonka i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 76
Clouds
12°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 76
Clouds
16°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 72
Clouds
13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 76
Clouds
12°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
04.09.2020, 20:51 | czytano: 3851

Czy Nowy Targ ma wpływ na działalność PEC Geotermia Podhalańska?

zdj. Podhale24

NOWY TARG. - Jaki Miasto ma wpływ na Geotermię Podhalańską i czy przedstawiciel Nowego Targu zasiada w obecnej radzie nadzorczej. Jeśli nie, to dlaczego? - zapytał władze Miasta radny Paweł Liszka.

W opublikowanej odpowiedzi czytamy: "Nowy Targ posiada w ww. Spółce 0,07 % akcji co oznacza, że jest akcjonariuszem mniejszościowym, który nie decyduje samodzielnie w sprawach Spółki. Akcje te dają prawo głosu w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, które służy realizacji uprawnień do kierowania działalnością Spółki. Uprawnienia przysługujące Gminie Miasto Nowy Targ wynikają ze Statutu Spółki oraz z przepisów regulujących funkcjonowanie spółek handlowych."

Co się tyczy przedstawiciela Nowego Targu w radzie nadzorczej spółki Geotermia Podhalańskiej, to takowego obecnie nie ma.

"Członków rady nadzorczej powołują akcjonariusze, zgodnie z uprawnieniami wynikającymi ze Statutu Spółki i tak akcjonariusze Spółki będący Gminami (z wyjątkiem Miasta Zakopane i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), mają prawo do powołania i odwołania tylko jednego członka rady nadzorczej" - wyjaśnia burmistrz Nowego Targu i odsyła radnego na stronę internetową spółki, gdzie "opublikowane są wszelkie interesujące pana radnego informacje".

s/
najnowsze informacje
komentarze
Optymista20:43, 5 września 2020
0,07% udziału w akcjach i chce decydować. Taki udział to se można wsadzić w .....
y20:22, 5 września 2020
koszty ogrzewania wzrosną o 20% zapłacą emeryci z bloków. Średnio 80 zł więcej miesięcznie. Miasto nie ma nic do powiedzenia w spółce. Przykre Watycha dał się ograć
dramat instytucji14:38, 5 września 2020
Kiedy Geotermia Podhalańska zacznie działać w interesie społeczeństwa podhalańskiego i zacznie realnie obniżać ceny swoich usług , czyli działać na rzecz ekologii? Oto jest pytanie na które od trzydziestu kilku lat ni ma definitywnej odpowiedzi .Niższe ceny , więcej potencjalnie korzystających z geotermii i mniej pyłu i smogu na Podhalu.Oni chyba w ogóle nie działają w interesie geologi , a minister ochrony środowisk także o tym nie myśli . Dramat
Ciutrok13:11, 5 września 2020
Czyli nie mamy żadnego wpływu na spółkę która przejmie sieć ciepłowniczą. Brawo Watycha
STAŚ12:31, 5 września 2020
Wyższa Szkoła....tropienia....i szukania.... ????

Gdyby był burmistrzem to, było by podobnie, jak w Warszawie !!!
Kp09:38, 5 września 2020
Panie Liszka... Daj już Pan spokój bo nudne to
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij