Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clear
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
07.09.2020, 18:00 | czytano: 6905

Mieszkańcy pouczają wójta: "Plotki są zjawiskiem naturalnym"

Mieszkańcy Zubrzycy Dolnej czują się skrzywdzeni publicznymi wypowiedziami wójta gminy Jabłonka.

Zdaniem wójta Antoniego Karlaka, w Zubrzycy Dolnej są rozpowszechniane nieprawdziwe informacje na temat sprzedaży gruntu pod stację gazową w Jabłonce. - Ja, Antoni Karlak, jako osoba prywatna, nie miałem z tym nic wspólnego - ogłosił wójt, dementując plotki, że za wielkie pieniądze sprzedał pod stację swoją prywatną działkę. - To jest nieprawdziwe, nieuczciwe - stwierdził na sesji Rady Gminy Jabłonka.

W odpowiedzi na wypowiedź wójta swoje stanowisko w tej sprawie ogłosili sołtys i rada sołecka Zubrzycy Dolnej, którzy zapowiedzieli, że będą bronić dobrego imienia wsi i mieszkańców. Oświadczyli oni, że publiczne oświadczenia wójta Karlaka pod adresem mieszkańców Zubrzycy Dolnej o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, są bezpodstawne i krzywdzące. "Wójt nie podał gdzie i kto podał takie informację - zauważają.

"Pragniemy jednocześnie podkreślić, że plotki z punktu widzenia socjologicznego są zjawiskiem naturalnym, które występuje w każdym społeczeństwie" - napisał sołtys Mateusz Horniak i członkowie rady sołeckiej.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Do Sina i prawa Orawa11:41, 8 września 2020
Właśnie upublicznić, od kogo kupiono i skonczą się spekulcje. To sa nasze orawskie pieniądze a nie urzędnikoków.
Znajoma11:22, 8 września 2020
Ojciec św. Franciszek w ostatnia niedziele wzywał wiernych, aby nie plotkowali, gdyż plotka niszczy społeczności. To prawda. Plotki zniszczyły aktywność społeczności lokalnej w mojej wsi. Obecnie to najgorszy okres od 50 lat.
zet22:33, 7 września 2020
XXI przykazanie: Oplotkuj każdego tylko nie siebie samego.
Silna i wspólna Orawa22:15, 7 września 2020
Jeśli istnieje tylko taka możliwość z prawnego punktu widzenia to powinno się upublicznić informację od kogo i za ile Gmina kupiła potrzebne działki pod inwestycję. Gmina nie posiada swoich prywatnych pieniędzy tylko są to pieniądze publiczne.
obywatel21:48, 7 września 2020
Arogancja, mściwości i pycha. Małej władzy też trzeba patrzeć na każde słowo i słówko. To obywatelskie prawo.
Zubrzycanin21:10, 7 września 2020
Zubrzycanka. Nie bronią przecież plotek i plotkarstwa i nie usprawiedliwiają, tylko bronią nas - mieszkańców i podkreślają tym zdaniem, że plotki występują w każdej wiosce, a nie tylko w Zubrzycy Dolnej! Dlaczego Wójt nas oskarża, a nie podaje kto to? Gdyby powiedział, że plotki takie są na terenie gminy bez wskazywania na Zubrzycę Dolną to pewnie żadnej sprawy by dziś nie było!!! Bardzo dobrze, że sołtys i rada sołecka nas broni!!!!!!
Ja21:09, 7 września 2020
Do Zubrzycanki
Wójt nie podając konkretnych faktów robi to , co sam zarzuca mieszkańcom Zubrzycy. Czyli tworzy plotki. Jemu wolno?
Zubrzycanka19:55, 7 września 2020
Nie zmienia to faktu, że plotki złe. Wyjaśnienie, że są zjawiskiem socjologicznym w moim odczuciu nie usprawiedliwia plotkarzy i plotkarstwa.
asz18:50, 7 września 2020
no to może warto podać kto sprzedał? za ile? i czy to znajomy wójta?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij