Środa, 28 październik 2020, Imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy
Czarny Dunajec i okolice
Clear
12°
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 2
Clear
11°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 62
Clear
15°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 83
Clear
16°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 60
Clouds
14°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 83
Clear
14°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 83
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
22.09.2020, 10:18 | czytano: 4163

Śmierć w Tatrach: ofiara to 45-latek z województwa wielkopolskiego

Arch. Podhale24.pl

Policja ustaliła tożsamość turysty, który wczoraj około południa spadł ze skał w rejonie Świnickiej Przełęczy i zginął.

Zgłoszenie nadeszło od turystów, którzy schodzili na Halę Gąsienicową i widzieli ześlizgującego się turystę, którego następnie stracili z oczu. We wskazane miejsce poleciał śmigłowiec ratowniczy. Niestety na pomoc było już za późno. Ciało turysty zostało przetransportowane na lądowisko, gdzie oczekiwał prokurator i policjanci. Turysta, który zginął miał 45 lat i pochodził z województwa wielkopolskiego.

To już piąty śmiertelny wypadek turysty w Tatrach we wrześniu licząc również upadek młodej kobiety na południową ścianę Rysów.

W Tatrach panują od dawna dobre warunki, a od rana świeci słońce. Trzeba jednak pamiętać, że w godzinach porannych szlaki są mokre i śliskie. Możliwe, że w miejscach wysoko położonych i zacienionych mogą miejscowo występować już oblodzenia. Koniecznym elementem wyposażenia wysokogórskich wycieczek powinna być ciepła odzież, oświetlenie i naładowany telefon komórkowy. Należy też pamiętać, że dzień jest już coraz krótszy.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij