Czwartek, 03 grudzień 2020, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Szczawnica i okolice
Clouds
-5°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-5°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-5°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-3°
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-6°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.09.2020, 19:30 | czytano: 6391

Kierowca tira miał urządzenie do fałszowania czasu pracy

Fot. ITD Małopolska

CHYŻNE. W tureckiej ciężarówce zatrzymanej przez Inspekcję Transportu Drogowego wykryto, podłączone do tachografu, urządzenie służące do fałszowania czasu pracy.

W Chyżnem funkcjonariusze ITD zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy wraz z naczepą, którym turecki przewoźnik przewoził 22 tony towaru z Polski do Turcji. W trakcie kontroli stwierdzono, że do tachografu podłączone zostało niedozwolone urządzenie sterowane pilotem, służące do fałszowania czasu pracy (wyłącznik tachografu). Przeróbka pozwalała na dowolne wyłączanie pracy nadajnika bez generowania przez tachograf jakichkolwiek błędów i rejestrowania odpoczynku kierowcy zamiast jazdy.

Pojazd i tachograf doprowadzono do stanu fabrycznego w serwisie tachografów, a przewoźnik pokrył koszty naprawy. Na poczet przyszłej kary kierowca zapłacił kaucję 11000 zł. Pojazd usunięto na parking strzeżony.

Źródło: ITD, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
wista wio22:50, 29 września 2020
@Wii
Za ciemny jesteś żeby ogarnąć tajniki ciężkiego transportu,coś może wiesz z opowieści a fachowców internetowych nie brakuje...
Jala jala!21:32, 29 września 2020
"Miał" ale już nie ma bo mu zabrali. Wszyscy kombinują żeby zarobić. Znam kierowców którzy jednorazowo tłuką po prawie 3 tys km kilka godzin snu i znowu nawrotka.
Wii21:29, 29 września 2020
No nie do wiary :D
Pokażcie mi takiego, który nie ma :D
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij