Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Jabłonka i okolice
Clear
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 62
Clear
13°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 62
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 62
Clear
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 67
Clear
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 62
Clear
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 62
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.10.2020, 10:22 | czytano: 3221

Szczawnicka przystań wypięknieje

Przystań flisacka w Szczawnicy zostanie przebudowana i rozbudowana o część do obsługi kajaków.

Gmina Szczawnica rusza z realizacją projektu „Zwiększenie atrakcyjności pogranicza polsko - słowackiego w Pieninach poprzez modernizację istniejącej infrastruktury turystycznej”

W pierwszym etapie została opracowana dokumentacja projektowa w zakresie koniecznym do wykonania zadania wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień i pozwoleń, w tym pozwolenia na budowę. Dokumentacja została złożona w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu.Drugi etapem będą roboty inwestycyjne polegające na przebudowie przystani flisackiej i rozbudowie o część do obsługi kajaków.

Planowana jest m.in.: częściowa rozbiórka murów istniejącej przystani, budowa konstrukcji rampy dla niepełnosprawnych, budowa tarasów pod siedziska, przebudowa betonowych pomostów i części dobojowej przystani, regulacja istniejącego toru kajakowego, a także budowa pasażu.Całkowita wartość projektu 2 040 763,29 €. Wartość projektu po stronie polskiej wynosi 554 697,56 € w tym wartość dofinansowania wynosi 85% 471 492,90 € - informuje burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

Źródło: Grzegorz Niezgoda / Facebook, oprac. jd
najnowsze informacje
komentarze
pagaj13:35, 18 października 2020
Czuję że będzie to jak zwykle wielka kasa wydana bez głębszej analizy i konsultacji z zainteresowanymi. Niby ładnie a niezbyt układnie.
metoda20:35, 17 października 2020
Miejscowy. i o tą połowę jest za dużo bo akurat ja nie wynajmuję i z tego nie żyję. Dojeżdżam do pracy i niestety muszę w okresie wakacji jakoś przejechać przez ten bałagan. Najlepiej byłoby wszystkie zakazy wzdłuż drogi powiatowej znieść, bo i tak tego nikt nie przestrzega a policjanci udają, że nie ma problemu. Jedyny problem to nabijanie kasy dla parkingu w Pieninach dlatego tylko tam operuje SM.
Panie adamczyk15, ci co wynajmują żeby wyjść na swoje to mają swoje "ujęcie" wody również dla niepoznaki mają swój punkt segregacji odpadów w busie z przyciemnionymi szybami. Potem najwidoczniej odpady utylizują. i gitara.
fliz15:00, 17 października 2020
Miejscowy ......
Może byłoby i lepiej. Lepiej pomyśleć nad nowym układem komunikacyjnym. Do Szczawnicy i tak przyjadą bo ileż to razy można spłynąć łódkami. No pontonami powtórkę mogą zrobić młodzi i pasjonaci ale łodziami, wątpię.
adamczyk1514:15, 17 października 2020
@metoda
Skończy się wam przyjmowanie turystów na lewo.Bo tylko tym nie pasuje ten system.
BOSS14:10, 17 października 2020
Do Miejscowy. A niech zwożą do Krościenka. Ja bym zaryzykował bo sami flisacy z KR n/D nie chcą tam płynąć. Za czas spływu ze Szczawnicy do Krościenka są już załadowani i w kolejce do Sromowiec. Jaki to zarobek 2 albo 3 osoby, to się im nie opłaca. Z resztą nikomu w Krościenku na tym nie zależy, chociaż chętnych rano nie brakuje. Krościenko śpi do 10 rano.
Tak że, ja bym zaryzykował a nie wyciągał łapę do mieszkańców i się głupio tłumaczył.
metoda13:06, 17 października 2020
Jak to kto? wy szczawniczanin. W końcu w Szczawnicy żyje się najdrożej, za śmieci też się nachapali. Za śmieci według zużycia wody przymierza się warszawka, ciekawe, czy stawkom dorówna Szczawnicy.
Miejscowy12:32, 17 października 2020
Prywaciarz..... jakby nie flisacy to w Szczawnicy miałbyś o połowę mniej turystów także pomysl zanim się wypowiesz...jak zaczną zwozic turystów do kroscienka to będzie szczawnica w d....a władze kroscienka tylko na to czekają.
szczawniczanin11:43, 17 października 2020
to słowacja zapłaci 1,5mln euro?? czy kto?? bo nic nie napisali kto pokryje reszte?
prywaciarz11:42, 17 października 2020
Brawo, będzie można siedzieć na ławkach i karmić kaczki. Swoją drogą, kiedy zacznie się pobierać opłaty od flisaków za cumowanie?
Turysta10:56, 17 października 2020
Panie Burmistrzu mam nadzieję, że kajaki i pontony będą mogły dobijać. Skandalem będzie jeśli zostanie to oddane w wyłączny użytek mafi drewnianej. Proszę zwrócić, że do dzisiaj stoi na brzegu znak zakazujący dopływać pod groźbą grzywny i kalectwa!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij