Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Jabłonka i okolice
Clear
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71
Clear
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71
Clear
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 67
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 67
Clear
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.10.2020, 15:10 | czytano: 14780

Śmiertelne żniwo COVID-19 na Podhalu. Zmarło 6 osób

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała dziś, że wskutek zakażenia koronawirusem zmarło 6 kolejnych mieszkańców naszego regionu.

Stacja poinformowała przed południem o śmierci 16 osób w Małopolsce w wieku od 59 do 94 lat, z powiatu tatrzańskiego (5 osób), nowosądeckiego i miechowskiego (po 3 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów: olkuskiego, nowotarskiego, brzeskiego i suskiego (po 1 osobie). Piętnaście osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 321.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
antycovidian05:48, 19 października 2020
@Ja tylko przejazdem

"Kilka % umiera."

O czym ty człowieku piszesz - jakie kilka procent ??? Jesteś zwykłym MANIPULANTEM stosującym RETORYKĘ RZĄDU, by zastraszać ludzi. Wcale bym się nie zdziwił, jakbyś /.../

Przypomnij sobie swoje wcześniejsze wypowiedzi na temat skuteczności testów RT-PCR i jakie obecnie zdanie o nich mają światowi eksperci epidemiolodzy, wirusolodzy. Z Twoich "teorii" nic się nie potwierdziło, nie zostało nic. Dla mnie jesteś zwykłym trollem, który wypełnia przydzielone mu zadanie w celu dezinformacji i zastraszania ludzi - społeczeństwa.
Śmiertelność na tzw covid-19 jest na poziomie zwykłej grypy. Wiem, wiem - odpowiesz mi - pomidor albo użyjesz fałszywej retoryki - manipulacji stosowanej przez rządzący. Dzięki Bogu, coraz mniej ludzi wierzy w Twój bełkot.
JJL23:47, 18 października 2020
Do ja tylko przejazdem.
Może i nie myślę o innych, ale nie udaję że jestem wszystkowiedzącym jak ty. Ja wyzdrowiałem, albo może nawet nie miałem covida (bo testy nie są w 100% pewne) ale ty jesteś tylko teoretykiem, który uważa, że twoja wersja jest jedyna.
Ja nie jestem pewny, że miałem covida, chociaż testy u mnie go wykryły. Rok temu objawy jakie miałem były wykazywane jako 2, 3 dniowe przeziębienie, a dzisiaj to są objawem covida.
Ja tylko przejazdem22:18, 18 października 2020
@JJL
Większość zdrowieje tak jak ty, z czego bardzo się cieszę.
Kilka % umiera. Na tak zwaną 2dniówkę w zasadzw nikt nie umiera.
Nie myśł tylko o sobie
JJL20:24, 18 października 2020
Do ja tylko przejazdem
Ja miałem wykrytego covida i objawy jakie miałem ustąpiły po 3 dniach. Osoby, które mają objawy i wykryto u nich covida w większości przypadków zdrowieją tak jak i ja. Niektóre zdrowieją trochę dłużej. Dawniej to się nazywało 3-dniówka i nikogo nie zmuszano do zamykaniu się w domu. Żadne testy na obecność wirusów nie dają 100% pewności wykrywalności. Nie wiem czy ci płacą za wypisywanie takich bredni czy naprawdę wierzysz w to co piszesz. Bo jeżeli naprawdę wierzysz w to co starasz się udowodnić, to znaczy że w ogóle nie myślisz tylko przyjmujesz za pewne to co media nam przedstawiają. Jednak jeśli ci płacą za pisanie to co piszesz to wcale się temu nie dziwię.
Kloek19:43, 18 października 2020
@katar bezobjawowy :)))
Masz rację chłopie pańszczyźniany .Przy Tobie trzeba wręcz należy bateryjkę sobie wymienić a do tego nie wyrażaj się za reszte górali bo zapewne żeś krzok którego wyrwał wiatr z kiepskiej gleby.
Loja nie jolajna15:10, 18 października 2020
@Ja tylko przejazdem
pomidor

W dalszym ciągu kwestionujesz OSOBĘ Pani Lewandowskiej a nie odnosisz się do jej wypowiedzi, w której m.in cytuje fachowców w temacie, w którym się wypowiada - czy jest to wynikiem braku ARGUMENTÓW w dyskusji ??? Widzę, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Ja tylko przejazdem12:28, 18 października 2020
@Loja nie jolajna
dyskredytuję osobę, którą usiłuje się przedstawić jako specjalista od manipulacji medialnych - co jest rażącą nieprawdą. A jak ktoś udaje, ze jest kimś kim nie jest, to dlaczego mam uznać,że wie co mówi? Znachor, który udaje lekarza pozostaje znachorem.
Ociec12:08, 18 października 2020
Jestem przerażony "inteligencją" większości osób tutaj komentujących.
Ja tylko przejazdem11:00, 18 października 2020
@swój chłop
a co jak nie ma wirusa, to po 45 replikacjach się pojawi? Poczytaj swój chłopie więcej a nie tylko bajki internetowych "fahofcuf".
Twarde dane pokazują, że chlorochina czy hydroksychlkorochina (nie ma czegoś takiego jak chlorokinina, tylko w innych językach pisze się chloroquine) nie tylko nie pomaga, ale często "zabuja pacjenta". To już wiadomo od jakiegoś czasu, więc musisz być bardzuiej na bieżąco.
Optymista09:27, 18 października 2020
@ ola
Mój kolega chorował na na raka skóry. Wyleczyli go ale po dwóch latach powtórka, tylko że zaatakował co innego. Guza usunęli, pełna terapia, sprawdzili i dobrze. Pół roku później pogrzeb (żal bo dobry człowiek był).
Przyczyna zgonu - RAK ale teraz by wpisano "ŚWIRUS"

Na przyszłość opuść sobie takie wywody.
Loja nie jolajna07:53, 18 października 2020
@Ja tylko przejazdem
"Już wczoraj "zdiagnozowalismy" tę twoją Lewandowską na tym forum.
Pani dodktorantka z językoznawstwa, która niezbyt poprawnie wyraża się po polsku, z wykształcenia terapueta zajęciowy."

Twoja wypowiedź odnosi się do OSOBY Pani Lewandowskiej, którą starasz się zdyskredytować - chciałabym abyś się merytorycznie odniósł do wypowiedzi tej Pani, do tez, jakie Ona stawia, bo to jest istota sprawy.
Alejandro00:59, 18 października 2020
Ludzi wy byc glupca. Zapraszam do Ecuador moja kraj wy widziec ludzi umarlo covid na droga i problem moja kraj. Wy miec hospital i doktor Ecuador miec problem covid. Wy byc glupca tak pisac
ola23:22, 17 października 2020
wszyscy jakoś wyśmiewają to że przyczyną zgony był covid, ale z drugiej strony moja znajoma bardzo dobra chorowała na raka. Rokowania miała bardzo dobre, wychodziła z tego... miała być zdrowa... do czasu... do czasu jak się zaraziła właśnie koronaświrusem no i nie ma jej już wśród nas. To na co umarła ? na raka? przecież zdrowiała... notabene jej babka chorowała na nadciśnienie, ale brała leki, prowadziła zdrowy tryb życia, jakbyś nie znał jej wieku to powiedziałbyś że 50 ma, a ona już dawno po 70. Nigdy nie skarżyła się na chorobę bo bardzo dbała o siebie. Momentalnie się jej pogorszyło. Odeszła dwa tygodnie po swojej wnuczce. To na co umarła?
Swój chłop23:05, 17 października 2020
RT-PCR koń by się uśmiał. Replikacja RNA 35 razy haha zróbmy replikacje RNA 45 razy a wszystkie wyjdą pozytywne. W rządzie i w sanepidzie myślę, że tylko oni szkoły skończyli. Które laboratorium w Polsce ma wyizolowanego wirusa Sars-cov2? Która państwowa instytucja dopuściła owe testy do użytkowania i przeprowadziła ich badania? Żadna. Opierają się na danych z instytutu Kocha. Kto ma czas niech poczyta kto ich w ostatnim czasie sowicie dotował.
Pozdrawiam mojego ulubieńca przejazdowca.Ciagle ubywa respiratorow a tyle zgonów nie lepiej podać chlorokinine(6,5 euro opakowanie) tak jak Noblista MONTAGNIER z Marsylii i tlenoterapie? Nie no lepiej jak szpital kasuje 40 tys za respirator dziennie a potem dziwisz się, że codziennie ich ubywa. Kasa misiu kasa.
miro22:36, 17 października 2020
Katarze, dobrze,że ty sobie wymieniłeś baterie w mózgu tylko zmień na alkaliczne bo jedziesz na oparach.
leming doskonały22:33, 17 października 2020
@Nie prawnik
"Przestań się ośmieszać:)"

Nie znam procedury postępowania - zresztą jak wielu tu komentujących - w przypadku badań, testów itd grzecznie zapytałem o wyjaśnienie tej sprawy, dziękuję tym, którzy udzielili mi odpowiedzi, bo dzięki nim poznałem jak to wygląda od strony administracyjnej - sanepidu.

Ośmieszać, to się ośmieszasz Ty - jest takie powiedzenie "Kto pyta nie błądzi"
Ja tylko przejazdem22:16, 17 października 2020
@ppf
Już wczoraj "zdiagnozowalismy" tę twoją Lewandowską na tym forum.
Pani dodktorantka z językoznawstwa, która niezbyt poprawnie wyraża się po polsku, z wykształcenia terapueta zajęciowy.
Najwyraźniej robi terapię dla takich jak ty, żeby myśleli, że jak zamkną oczka, to pandemii nie będzie;)
Nie prawnik21:49, 17 października 2020
@ leming doskonały
Przestań się ośmieszać:).
Kwarantanna21:32, 17 października 2020
Ten co pisał artykuł chyba źle określił w tytule "żniwo". 6 osób na covid. A ile osób zmarło na inne choroby, bo lekarze nie przyjęli.
katar bezobjawowy :)))21:29, 17 października 2020
@Kloek. Najgorsza zaraza teraz na świecie to fani świrusa.Baterie w mózgu se wymień i od górali się odp.
Kwarantanna21:27, 17 października 2020
Pielęgniarka... Przyznaj że szpital i lekarze i wy i ratownicy macie kasę za pacjentów z covid em. A to się robi tak. Możemy zmarłego wpisać że zmarł na covid? Tak
Mc21:02, 17 października 2020
Leming doskonały ta historia o próbce która została u kogoś na stoliku krąży po całym kraju jak wiele różnych opowieści które opoeiada się na imprezach a z prawdą nie mają nic do czynienia. Co do wyników testów. Tak mam wynik mam wszystkie dane mam kierującego na badaniem z imienia i nazwiska, rodzaj sprzętu na którym zostało wykonane badanie. Dokument z podpisem elektronicznym. Zacznijmy się szanować bo młodzi w większością to przechodzą ale słabsi i starsi mogą mieć krótsze życie. Przez to że Polak zawsze najmądrzejszy. Jak zwykłe pogarda dla nauki i wiedzy wierzenie w teorię spiskowe. Antymozgowcy
Matematyk20:49, 17 października 2020
Zadanie
Stacja poinformowała przed południem o śmierci 16 osób. Piętnaście osób miało choroby współistniejące.
Pytanie: ile osób zmarło na covid,ile na raka,ile na serce,a ile ze starości?
@Pielęgniarka20:34, 17 października 2020
Pytanie retoryczne w karcie zgonu chyba niewpisywano grypy jeżeli ktoś chorował na raka
Jola20:33, 17 października 2020
@leming doskonały. Wyniki badań, które były robione w Krakowie dostaliśmy dopiero po napisaniu maila do SU. Te wymazy które robiło laboratorium w Szpitalu Jana Pawła w Krakowie sa nie do zdobycia - Sanepid nie przesyła skanów, szpital nie wydaje. Obecnie, jeżeli nie wiesz w którym laboratorium jest wykonywane badanie i nie znasz kodu zlecenia wyniki dostaniesz dopiero jak ładnie poprosisz rodzinnego o odpisy ewentualnie laboratorium przyśle ci sms z numerem kodu i linkiem do strony. I masz rację - jak nie masz komputera lub komórke bez internetu to nie zapoznasz się z wynikami.
bubm20:25, 17 października 2020
"Jak skutecznie dezynfekować ręce? Jakie środki stosować, aby skutecznie pozbyć się wirusa ze skóry i powierzchni? Środki odkażające na koronawirusa na bazie alkoholu powinny zawierać przynajmniej 70% etanolu. Środki dezynfekujące o takim stężeniu są w stanie zabić wirusa w czasie 15 ? 30 sekund"
czyli dezyfekujac sie doustnie pozbywam sie z powierzni moich narzadów wirusa. Czyli narod Polski powienien wrocic do tego z czego slynie czyli
zamiast piwa wrocic do swojskich twardych alkocholi mojacy powyzej 70%:))
ppf20:25, 17 października 2020
Tytuł tego artykułu idealnie wpisuję się

Jak manipulują koronawirusem- Kłamstwa_ przekłaman ia i patogeny informacyjne! A. Lewandowska. yutube
***20:22, 17 października 2020
@ leming doskonały
Odpowiedź na te pytania nie jest zbyt skomplikowana. Osoby, które nie mają dostępu do komputera są informowane o pozytywnym wyniku telefonicznie przez lekarza POZ i pracownika sanepidu. Jeśli chodzi o osoby objęte kwarantanną, bo miały bliski kontakt z osobą chorą, to też obowiązuje informacja telefoniczna. Bez obaw nawet jak nie sprawdzisz wyniku w internecie, to i tak zostaniesz poinformowany o pozytywnym wyniku i konieczności izolacji. Już przy wymazie podpisuje się oświadczenie, że zna się zasady izolacji domowej. Nie jest to aż takie skomplikowane. Zresztą każdy, kto jest kierowany na wymaz przez lekarza jest informowany, gdzie ma się udać i co zrobić.
leming doskonały20:05, 17 października 2020
@Ja tylko przejazdem
"A tak swoją drogą- robiłeś kiedyś przelew prze internet? Widziałeś, żeby ktoś te pieniądze niósł do odbiorcy?"

Wiesz o tym, że jest gro emerytów i rencistów, którzy nie mają konta bankowego i swoje emerytury - renty otrzymują od listonoszy ???
leming doskonały20:01, 17 października 2020
@***
Jak ktoś nie ma komputera (a takich ludzi jednak jeszcze trochę jest) to jak ich poinformujesz, że mają "obowiązek" odbycia kwarantanny ??? Jak im wyślesz maila ???
leming doskonały19:57, 17 października 2020
@Ja tylko przejazdem
Słyszałeś o skierowaniu na kwarantannę osób u których nie wykonano testu, albo test został na stoliku w domu u badanego a wynik wychodził pozytywny ???
antyświrus19:49, 17 października 2020
" Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19." A a się pytam- jakim sposobem to potwierdzono? Tylko na podstawie mało wiarygodnego testu metodą RT-PCR?Ktoś robił tym osobom sekcję zwłok? Tego nie mogę zrozumieć za Chiny Ludowe.
Pielęgniarka19:42, 17 października 2020
Przypominam październik listopad marzec kwiecień miesiące aktywności zgonów i grypy u nas na oddziale bywało w tym okresie kilka zgonów dziennie
Smok19:32, 17 października 2020
"Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19"

Znaczy się rodzina się zgodziła wpisać nioeboszczykowi w rubryce przyczyna zgonu kowida zamiast prawdziwej przyczyny śmierci?

No tak wynika z tego co się dzieje. Bo podeobno ludzie schodzą na zawały a dyrektorki pytają czy mogą wpisać kowidy za jakiś tam hajs.
Ja tylko przejazdem19:14, 17 października 2020
@leming doskonały
Wlaśnie takie oglądam. Imie nazwisko pacjenta, pobierajacego i wykonującegp. Nazwa jednostki (Podhalański Szpital Specjalistyczny, Jednostka kierująca: zakład mikrobiologii) , badanie
SARS COV2 metodą RT-PCR .
A tak swoją drogą- robiłeś kiedyś przelew prze internet? Widziałeś, żeby ktoś te pieniądze niósł do odbiorcy?
***19:02, 17 października 2020
@ leming doskonały
Wyniki testu dostępne są po zalogowaniu na stronie laboratorium. Każda osoba, która ma robiony wymaz dostaje karteczkę z instrukcją logowania. Do logowania jest potrzebny indywidualny kod pacjenta i numer PESEL. Myślę, że w obecnej sytuacji, wynik na papierze dostarczany do domu, to pomysł nierealny. Decyzje sanepidu dotyczące kwarantanny też nie są dostarczane w wersji papierowej tylko na maila. Skoro można korzystać ze zdobyczy technologicznych, to czemu tego nie robić?
Optymista18:58, 17 października 2020
Tytuł tak zabrzmiał przerażająco jak by co najmniej jedna 1/4 ludzi z Podhala zmarła na kowidka. Artykuł na szkodę. Zamiast podnieść słabych ludzi na duchu to niszczy się morale wśród ludności. Całkowita porażka.

Nie tak dawno, ksiądz na kazaniu przytoczył pewne zdarzenie podczas II światowej; skrót "rolnik podczas bombardowania zasiewał pole zbożem, bomby spadały a on siał. Przechodzień pyta rolnika czemu sieje jak bombardują, czy się nie boi że zginie. Ten odpowiada; maże i zginę ale ludzie potrzebują chleba by żyć"
miasteczkowy18:19, 17 października 2020
ja
a co to ma wspólnego ile osób umarło na ... dane podają zgony na covid, włacz myślenie
leming doskonały18:10, 17 października 2020
Jak wykonujemy jakieś badanie laboratoryjne, czy to w laboratorium w państwowej placówce - szpitalu czy w laboratorium prywatnym, to otrzymujemy wynik na kartce papieru z danymi, nazwa laboratorium , adres (siedziba), imię i nazwisko osoby od której pobrano materiał do badania, jej adres zamieszkania i pesel, gdzie zostało badanie wykonane, na jakim sprzęcie - jaką metodą, kto wykonał to badanie - laborant/ka z imienia i nazwiska z potwierdzeniem szefa laboratorium z imieniem i nazwiskiem. Pytanie do osób, którym wykonano wymazy na covid-19, które miały wynik dodatni, czy sanepid dostarczył państwu wynik badania na kartce papieru - jako dokument laboratoryjny, medyczny, czy zostali państwo "na telefon" skierowani na kwarantannę.
Skąd wiadomo, że decyzja o kwarantannie dotyczy danej osoby, gdy osoba skierowana na kwarantannę (telefonicznie) nie otrzymała żadnego dokumentu laboratoryjnego - medycznego. Wiele było takich przypadków, że informacje do odbycia kwarantanny otrzymywały osoby, które nie były testowane, ba w tym czasie nie było ich w Polsce, bo byli na urlopie za granicą. Kolejne pytanie - ile osób zostało "wkręconych" w kwarantannę przez pomyłkę - ludzka rzecz jest się mylić - pracownika sanepidu, ile osób zostało "uwięzionych" w domu na telefon z sanepidu.

W Nowym Targu i okolicznych miejscowości dokonano wymazów kilku tysięcy osób.

Ponawiam pytanie - kto z osób skierowanych na kwarantannę przez sanepid otrzymał wynik badania (do ręki) o którym mówię na wstępie.
Kasia17:58, 17 października 2020
Jest mi wstyd, że żyję wśród tylu niekumatych ludzi.
Bolek17:46, 17 października 2020
Żniwa to zbiera ale PiS na tych naiwnych ludziach co w to wierza
94...17:38, 17 października 2020
Bez komentarza
Kloek17:37, 17 października 2020
Ludzie my naprawdę zaczynamy umierać! I to nie symulacja komputerowa! Zaczyna zbierać żniwo wystąpienia anty pandemiczne i anty maseczkowe. Drodzy Górale niestety jest kiepsko i możliwe że nie podniesiemy się łatwo. Potrzeba teraz ludzi z prawdziwymi "jajami" by pomogli w walce z pandemią i w opiece nad ludźmi zarażonymi. Prawdziwych Górali którzy wsławili się nie raz męstwem i twardością z przeciwnościami losu. Zadbajmy o swój region i jego bezpieczeństwo! Bo czym będziemy bez naszych bliskich i gór!!! Powstańmy i dopomóżmy w tworzeniu planu przetrwania zarazy! Okażmy troskę by mógł nasz świat nadal istnieć!
ja16:31, 17 października 2020
a ile w tym czasie ludzi zginąło w wypadkach i na nowotwory lub inne choroby ?
góralka16:28, 17 października 2020
od 59 lat do 94lat, każdy ma swoją księgę życia u Pana Boga zapisaną, wieczny odpoczynek
Fałszywa pandemia16:20, 17 października 2020
Tak tak tak napewno oni zmarli na ten pi...... sztuczny covid , pierdu pierdu będzie lepiej trawka rosła
szczekacz16:16, 17 października 2020
antykowidzi rzekną - a to nie były ofiary covida bo go nima!
Adam Wołyński16:11, 17 października 2020
Na pewno ? bo ja wiem o większej liczbie zejść .
Ja to pisze16:03, 17 października 2020
"potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID19" Idąc tym tokiem rozumowania 90 % ludzi którzy zmarli w szpitalu to umarło na zapalenie płuc. Chore czasy i tyle.
Tygoterolinafazaer15:58, 17 października 2020
Mnie tez chyba ten katarek zbiera ,. Muszę zjeść czosnek i wypić sok z cebuli
Pulmonolog15:46, 17 października 2020
Odnosze wrażenie że ludzie chorują i umierają tylko i wyłącznie na Covid w tym kraju. Hmmmm cóż za ciekawe zjawisko??????????????
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij