Czwartek, 29 lipiec 2021, Imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze
Nowy Targ i okolice
Clouds
24°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
24°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
25°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
25°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
26°
Wiatr: 3.06 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
23°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 64 %
17.10.2020, 16:30 | czytano: 8084

Oszust w rękach policji

Zakopiańscy policjanci zatrzymali 22-latka, który fałszował potwierdzenia przelewów na zakupiony sprzęt RTV. Wyłudzone rzeczy zastawiał w lombardzie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany, a śledczy sprawdzają czy są inni pokrzywdzeni działaniem oszusta.

Funkcjonariusze zakopiańskiego Wydziału Kryminalnego pracowali nad sprawą 22-latka pochodzącego z okolic Wadowic, który - jak się okazało - w wymyślny sposób oszukiwał mieszkańców Podhala.

Policjanci ustalili, że młody mężczyzna wykorzystując swoje umiejętności, laptopa, komórkę, programy graficzne oraz łatwowierność swoich ofiar oszukiwał je okazując im fałszywe potwierdzenia przelewów za zakupione od nich towary. Niczego nieświadomi pokrzywdzeni wydawali swoje rzeczy oszustowi oczekując na zaksięgowanie pieniędzy na koncie.

Oszust w krótkim czasie w ten sposób wyłudził laptopa, telefony komórkowe, zegarek smartwatch, a nawet usługi hotelarskie na łączną kwotę około 8000 złotych. W tracie dochodzenia policjanci ustalili, że część z tych rzeczy zastawił w lombardzie na terenie Nowego Targu, a uzyskane pieniądze zdążył już wydać.

Śledczy sprawdzają czy wśród mieszkańców Podhala są jeszcze inni pokrzywdzeni. Prokurator wniósł o jego tymczasowe aresztowanie, a sąd przychylając się do tego wniosku pozbawił oszusta wolności na najbliższe trzy miesiące.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
plandemia16:50, 18 października 2020
jakis szczaw siedzi ,a gdzie prawdziwi kryminalisci zasiadajacy w sejmie? ciezkie miliony z podatkow rodakow ?
grypa22:41, 17 października 2020
Wszystko teraz można ,,wmówić,, ludziom bo są teraz ,,słabi,,zmanipulowani przez rządzących,media .Przykład, ściemacowid.
88817:54, 17 października 2020
Co jak co ale to ewidentnie tempe szczaly....gorzej jak z metodą na wnuczka....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij