Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
20.10.2020, 12:00 | czytano: 6467

Proboszcz parafii w Ochotnicy Górnej ma koronawirusa. Gmina zamyka biblioteki i ośrodki kultury

Fot. Czytelnik

Ks. dr Stanisław Kowalik, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Ochotnicy Górnej, ma koronawirusa. Pozostali księża zostali skierowani na kwarantanną, a kościół zamknięto.

Wójt gminy Tadeusz Królczyk poinformował dziś, że strażacy OSP rozpoczęli dezynfekcję przystanków i miejsc publicznych.

Królczyk poinformował też, że gmina zamyka na dwa tygodnie Wiejskie Ośrodki Kultury i Gminne Biblioteki Publiczne. - Już wcześniej zamknęliśmy WOK w Tylmanowej w związku z potwierdzeniem Covid-19 u jednego z pracowników - wyjaśnia.

Urząd Gminy w Ochotnicy Dolnej działa nieprzerwanie, choć - jak dodaje włodarz gminy - mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze związane ze znacznie ograniczonym składem osobowym w urzędzie z powodu przebywania części pracowników na zwolnieniu lekarskim.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Do Sfok Z Brzyzka13:11, 21 października 2020
Jeżeli tak się boisz zarazić to nie powinieneś nawet brać komuni na rękę, bo też się możesz zarazić.
Nawet nie powinieneś kupować chleba ani wędlin, a już w szczególności tych krojonych. Myślisz że sprzedawcy w sklepach dezynfekują po każdej osobie, która tylko pomaca chleb. Tam to się musi dopiero roić od wirusów, ale jakoś nikt nie zamyka sklepów.
Sfok Z Brzyzka09:56, 21 października 2020
Do zojka m.in." Pobożność jest ważna ale nie zastąpi rozumu" Ja nie "klepię" zdrowasiek ale w trosce o zdrowie innych chodzę w maseczce i biorę komunię na rękę. Kiedy zmądrzejecie w końcu?
Przyklaśnijcie22:16, 20 października 2020
Miłość bliźniego jest bardzo ważna, można ją okazać w czasach pandemii przez zachowanie dystansu, zakrywanie nosa i ust i częstą dezynfekcję rąk.
Druga rzecz to myślenie, że w kościele wirusa nie ma to wystawianie Stwórcy na próbę.
przejazdem21:39, 20 października 2020
to nie miał takiego jak Karlak z kościola przy ul. Szaflarskiej urządzenia z NASA, że można bez maszeczek?
pastorałka19:52, 20 października 2020
zojek i stan,
Czy wymagacie by przez brak rozumu i odpowiedzialności plebana i wiernych wasi współbracia wcześniej spotkali się ze stwórcą?
Gdzie się podziało "duszpasterskie zatroskanie o zdrowie wiernych w tym trudnym czasie pandemii, zbierającej coraz bardziej ponure żniwo w Ojczyźnie i na całym świecie... przykazanie miłości bliźniego i dzielona z władzami państwowymi i samorządowymi troska o dochowanie wymagań sanitarnych..."
Puste słowa, pusta wiara, pusta troska, puste głowy...
SQ919:28, 20 października 2020
Jak uprzednio zakażony ksiądz bezpośrednio przed rozdaniem komunii św. nie zdezynfekuje rąk to nie ma żadnego znaczenia czy komunia jest przyjmowana na rękę czy do ust. I tak będzie zakażał przez swoje ręce podając hostię osobie ja przyjmującą. Natomiast pytanie czy komunikował mając maseczkę na twarzy, bo jeśli nie to powstała kolejna droga zakażenia osób przyjmujących od niego komunię.
zojek18:43, 20 października 2020
Boże miej litość nad nami grzesznikami. Zaiste, ,,na rękę czy nie...''to wypociny tych którzy u komunii byli x lat temu, a i z wiarą już niewiele mają wspólnego. Pytam, w jakim celu zabierają głos? Jeśli się mylę, to proszę o codzienny różaniec, tj. 5 tajemnic, czyli 5xOjcze nasz,5x Chwała ojcu i 50x Zdrowaś Maryjo w intencji rodzin z Podhala i proboszcza.. Jeśli dasz rady przez miesiąc, to porozmawiamy., ale nie sądzę, więc pomyśl o swoim spotkaniu z Bogiem na sądzie po śmierci, i módl się o nawrócenie.
Stan17:00, 20 października 2020
Wy wszyscy którzy szydzicie z ludzi, z księży, którzy ostatni raz byli w kościele do pierwszej komunii, szydzicie z ludzi zamiast i współczuć, wydaje się wam, że jesteście piękni i młodzi, nietykalni. Nic bardziej mylnego, nie wiesz głupcze kiedy będziesz musiał odejść.
Swoj15:40, 20 października 2020
Do końca dawali do ust, choć tego robić nie powinni.
Gelu15:33, 20 października 2020
Rozdawał komunię do ust raczej. A ludzie też się temu nie sprzeciwiali. Czekamy na falę zakażeń w Ochotnicy.
Pływak15:29, 20 października 2020
Zamknąć wszystkie Kościoły tak jak zamknięto siłownie i baseny!!!
osioł13:35, 20 października 2020
a jego anioł stroz co robił ze zachorował
Sfok Z Brzyzka12:24, 20 października 2020
Na pewno w pełnej odpowiedzialności za zdrowie innych rozdawał Komunię na rękę, a ludzie w Ochotnicy również odpowiedzialnie brali na rękę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij