Sobota, 05 grudzień 2020, Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 66
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.11.2020, 15:14 | czytano: 5663

Prace przy przebudowie rynku w Krościenku dobiegają końca. Efekty robią wrażenie (zdjęcia, video)

Północna pierzeja nabrała nowego wyglądu. W ostatnich dniach wyasfaltowano ulice, wcześniej powstały nowe chodniki i zatoki postojowe. Efekty przeprowadzonej modernizacji widać gołym okiem.

Przebudowa rynku usprawni i uporządkuje komunikację samochodową i pieszą w centrum miejscowości. Równocześnie trwa też przebudowa i rozbudowa XIX-wiecznego, zabytkowego Ratusza, w którym obecnie ma swoją siedzibę Urząd Gminy oraz Gminne Centrum Kultury. Jej efektem będzie nowy wygląd budynku i nowoczesny budynek Gminnego Centrum Kultury z salą widowiskowo-teatralną i zapleczem. Termin zakończenia robót wyznaczono na koniec roku.Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja XIX wiecznego ratusza wraz z odtworzeniem historycznych funkcji rynku w Krościenku nad Dunajcem”.

oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
xyz16:01, 21 listopada 2020
To ciekawe, że większość samorządów kombinuje, jakby tu na zabetonowanych placach zwiększyć ilość zieleni, żeby nie płacić podatków od tzw deszczówki, a wójt Krościenka wręcz odwrotnie. No, ale przecież podatek od deszczówki oraz finansowanie betonowego placu zapłacą mieszkańcy ze swoich podatków. Przez niekompetencję i błędy urzędników gmina straciła część dofinansowania z programów zewnętrznych. Pytanie : czy ktoś poniósł za to konsekwencje? Pewnie nie, najwyżej podniesie się podatki mieszkańcom i wszystko się wyrówna.
jas20:19, 20 listopada 2020
mam nadzieję ,że ta kostka za tego wójta i jego zastępcę bedzie się lepiej trzymała niż ta za kinem gdzie poprzednia władza zleciła parking z kamieni gdzie same kamienie wyłażą bo tak to spartolone.
swat08:34, 20 listopada 2020
Kałuże to są gratis, czy też były wymienione w zakresie prac remontowych ?
jas20:49, 19 listopada 2020
i co na mokrym asfalcie robią się kałużę!!!!!!! no no
mieszkaniec19:59, 19 listopada 2020
stary rynek miał wiecej "betonu", tutaj pojawiły sie chociaż małe pasy zieleni hee
Gonzo19:47, 19 listopada 2020
Nie czepiaj się betonu bo to dobry budulec ... nie pali się i jest twardy i trwały
Elektryk18:41, 19 listopada 2020
Co to za moda na wszędobylski beton?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy przyjmiesz szczepionkę przeciwko wirusowi SARS-CoV-2?

Tak
Nie
Jeszcze nie wiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij