Sobota, 05 grudzień 2020, Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 66
Clear
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 66
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
21.11.2020, 13:38 | czytano: 4503

Koronawirus: bieżące informacje

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 2277 osób w Małopolsce. W powiecie nowotarskim mamy 21 nowych zakażeń, w tatrzańskim 14.

Najwięcej zakażonych z Krakowa (657), powiatu krakowskiego (298), wielickiego (216), bocheńskiego (159), oświęcimskiego (116), myślenickiego (112), chrzanowskiego (110), olkuskiego (99), tarnowskiego (73), nowosądeckiego (72), wadowickiego (56), Tarnowa (53), powiatu brzeskiego (52), gorlickiego (36), miechowskiego (27), Nowego Sącza (26), powiatu suskiego (25), limanowskiego (22), nowotarskiego (21), dąbrowskiego (18), proszowickiego (15) i tatrzańskiego (14). Aktualnie 131 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 88495 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 90 osób, w wieku od 37 do 96 lat. 60 osób miało choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonów był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 1590.

Mamy 2337 ozdrowieńców.

Źródło: WSSE w Krakowie, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
antycovidian16:25, 22 listopada 2020
@Ja tylko przejazdem
Niechże któryś lekarz w Polsce sprzeciwi się linii politycznej Ministerstwa Zdrowia, Izb Lekarskich, czy GIS to zaraz jest przez "sądy lekarskie" napiętnowany czy zawieszany w zawodzie lekarza.
"A dlaczego opinia licznych ekspertów, którzy uważają, że nie ma pandemii ma być bardziej prawdziwa od opinii znacznile większej liczby ekspertów z medycyny i epidemiologii, którzy uważaja, że pandemia jest? :)"
Dlatego jest "znacznie" większa liczba "ekspertów z medycyny i epidemiologii" którzy uważają, że "pandemia jest"
Ja tylko przejazdem12:05, 22 listopada 2020
@antycovidian
A dlaczego opinia licznych ekspertów, którzy uważają, że nie ma pandemii ma być bardziej prawdziwa od opinii znacznile większej liczby ekspertów z medycyny i epidemiologii, którzy uważaja, że pandemia jest? :)
antycovidian06:27, 22 listopada 2020
@Ja tylko przejazdem
"Gwoli ścisłości: nie tyle potwierdzasz, że nie ma pandemii ile potwierdzasz, że uważasz, że nie ma pandemii;):)
Ale to drobiazg:):)"
Twój błąd myślowy - to nie jest MOJE stwierdzenie (uważanie) tylko opinia międzynarodowych ekspertów z dziedziny medycyny - epidemiologii, których wielokrotnie cytowałem na tym forum.
Ja tylko przejazdem22:23, 21 listopada 2020
@optymista

to powiem ci więcej, bo najwyraźniej nie masz pojęcia o czym mówisz - nigdy, nikogo żadne badania diagnostyczne nikogo nie uzdrowiło zatem i testy nikogo z covidu nie wyleczą.
Ciągle robią EKG pacjentom a nigdy od tego nie uzdrowiło ich to z zawału, tomografia komputerowa nie uzdrowiła nikogo z guzem płuca, a badanie kwi w kierunku poziomu glukozy na czczo ani chybi nie uzdrowiło nikogo z cukrzycy..

Gdybyś ty był dowódcą na polu walki to jak za Stalina kazałbyś robić żołnierzom "rozpoznanie bojem", a wywiad uznałbyś za zupełnie niepotrzebny. Ale nie ma obawy, że będziesz, bo sądząc z poziomu twojego rozumowania nie grozi ci bycie dowódcą czegokolwiek, nawet drużyny zuchów w przedszkolu...
Optymista21:19, 21 listopada 2020
@Ja tylko przejazdem
Jesteś za wykonywaniem idiotycznych testów.
Więc pytam; czy te testy uzdrowiły kogoś? Idiotyczna polityka polegająca na marnotrawieniu środków publicznych a co za tym idzie, to zamykanie gospodarki, zubożenie społeczeństwa, sianie niezgody wśród ludności.
Gdybyś był dowódcą a to były by działania militarne, to czekał by Ciebie sąd polowy
Ja tylko przejazdem20:23, 21 listopada 2020
@antycovidian
Gwoli ścisłości: nie tyle potwierdzasz, że nie ma pandemii ile potwierdzasz, że uważasz, że nie ma pandemii;):)
Ale to drobiazg:):)
antycovidian19:50, 21 listopada 2020
@Ja tylko przejazdem
"Tak czy inaczej dużo zdrowia tym, którzy chorują i tym, którzy muszą leczyć chorych na covid19, którzy jeszcze 2 dni temu twierdzili, że covidu nie ma a dziś są kandydatami na respirator i tobie, żebyś nigdy, przenigdy, nie musiał się osobiście przekonać, jak bardzo się mylisz:):):)"
Rozumie aluzję - nigdy nie twierdziłem, że nie ma covid-19, - natomiast potwierdzam, NIE MA PANDEMII a to, że się o niej mówi i medialnie ją nagłaśnia by straszyć społeczeństwo, to wynika ze zmiany jej definicji jaką przyjął WHO - dodam, definicji kontrowersyjnej, z którą nie zgadza się wielu międzynarodowych autorytetów - ekspertów z dziedziny medycyny - epidemiologii.
Ja tylko przejazdem18:09, 21 listopada 2020
@antycovidian

wybaczy, ale po 35 minutach wymiękłem - jak mam oglądać takie produkcje, to zawsze wybieram Teorię Spisku z Melem Gibsonem, albo Wróg Publiczny z Denzelem Washingtonem, ostatecznie 12 Małp z Burcem Willisem no i oczywiście Z Archiwum X - tam się dzieje, jest akcja, sceny nakręcone z rozmachem. A tu 1,5 godzin bredzenia tak nudnego i tak nachalnego, że propaganda rządowa przy tym to majstersztyk dynamiki:):)

A co do wypowiedzi Mullisa - czy to przypadek, że to tylko malutki fragmencik z całej 55 minutowej konferencji sprzed jakichś 10 lat i oczywiście w wyczyszczonym podpisem skąd się wziął?? Jak mawia klasyk - nie sądzę (przypomnę, że Kary Mullis zmarł w 2019 roku). A tytuł oryginały "Kary Mullis, inventor of the PCR, talks about the HIV-AIDS connection" - zanim znów uznasz, że Mullis kwestionuje przypadtność swojej metody w diagnostyce (w tym wypadku HIV) wysłuchaj całości.

Myślę, że różnica w naszych spojrzeniach na tę wypowiedź jest gdzieś w stwierdzeniu Mullisa - "nie sądzę, że można nadużyć PCR, można tylko nadużyć jego interpretacji"... Dalej jego wywody idą w tym kierunku, ze wykrycie wisusa HIV nie oznacza choroby.
Przy czym nie jest tajemnicą, że Kary Mullis twierdził, jakoby nie było związku między zakażeniem HIV i jego emanacją w postaci AIDS... Obecnie, poza kilkoma szaleńcami, nikt nie usiłuje podważać faktu, że u podłoża objawów klinicznych choroby zwanej AIDS (acquired immune deficiency syndrome) leży zakażenie HIV..

Ale jak już wiadomo z ostatnich paru miesięcy - pozostaje nam mieć tu zupełnie rożne zdania.
Twoje, że nie ma pandemii a RT-PCR jest fałszywy i moje jest pandemia a RT-PCR jest "złotym standardem" w diagnostyce zakażenia SarcCov2.
Obecnie wiadomo, że 80% przechodzi chorobę bezobjawowo lub skąpoobjawowo, 20 procent ma poważniejsze objawy - u części rozwija się ciężka niewydolność oddechowa i ci z nich, którzy trafią na respirator, mają prze***ne, a czasami nawet nie zdążą na respirator i umrą.

Znów w protokole rozbieżności - ty twierdzisz, że co, którzy umierają, nie umierają z powodu infekcji Covid19 a z powodu innych chorób, a ja twierdzę, że z tymi chorobami większość z nich mogła żyć jeszcze przynajmniej kilka lat a umarli, bo mieli Covid 19..
Ja nawet więcej - zaczynam podejrzewać (hipoteza), że część "nadwyżkowych" zgonów domowych to nie tylko "przechodzone zawały", które nie trafily na czas do szpitala ale właśnie zakażenie covid19, które nie zostało zdiagnozowane, bo nie wykonano RT-PCR (ani dobrego testu antygenowego- bo mamy już dobre w Polsce:):):), ale jak napisałem - to tylko hipoteza badawcza:)

Tak czy inaczej dużo zdrowia tym, którzy chorują i tym, którzy muszą leczyć chorych na covid19, którzy jeszcze 2 dni temu twierdzili, że covidu nie ma a dziś są kandydatami na respirator i tobie, żebyś nigdy, przenigdy, nie musiał się osobiście przekonać, jak bardzo się mylisz:):):)
Wypiję dziś coś ekstra z twoje zdrowie i wszystkich inncy niewierzących - abyście mogli jeszcze przez długie lata mogli cieszyć się swoją niewiarą:):):)
Swój chłop17:43, 21 listopada 2020
Taaaa. A na covidowym w Nowym Targu 3 słownie trzech pacjentów.
Epidemia taka jak ten cały remdeservin i testy PCR a antygenowe to już żal.pl
gryzipiórek16:31, 21 listopada 2020
Dla ścisłości i uzupełnienia danych to chyba mamy w powiecie nowotarskim niechlubny rekord a mianowicie dzisiaj zaksięgowano 14 zgonów i to jest przerażające.
Zbulwersowana16:28, 21 listopada 2020
Ale wy jesteście biedni
Geru16:08, 21 listopada 2020
Totalitaryzm wchodzi pełna parą niedługo już nie będą ludzie mieli żadnych praw a władza będzie decydować o każdym aspekcie naszego życia.
antycovidian13:51, 21 listopada 2020
Jak ktoś znajdzie przy weekendzie czas - ok. godzina 30 min, to polecam filmik z YouTube
"TRWA WOJNA O TWOJĄ ŚWIADOMOŚĆ - SZYMPANSI TOTALITARYZM" Szczególnie wypowiedź Kary Mullis'a z dedykacją dla @Ja tylko przejazdem :) miłego weekendu wszystkim życzę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy przyjmiesz szczepionkę przeciwko wirusowi SARS-CoV-2?

Tak
Nie
Jeszcze nie wiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij