Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Nowy Targ i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Rain
15°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 82
Rain
11°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
22.11.2020, 16:18 | czytano: 11742

Samochodowy protest (film i zdjęcia z Zakopanego i Nowego Targu)

zdj. Piotr Korczak

W Zakopanem i Nowym Targu zorganizowany został w niedzielne popołudnie "samochodowy protest". Osoby reprezentujące "Strajk kobiet- Podhale" przejechały ulicami Zakopanego, na chwilę zablokowały rondo Dr. Chramca i pojechały zakopianką w kierunku Nowego Targu.

W proteście wzięło odział około 10 samochodów. Jak mówiła jedna z inicjatorek akcji - "nie ma znaczenia, ilu jest uczestników, nas to nie interesuje, bo my wyrażamy swoje niezadowolenie".

- To jest nasza reakcja na wczorajsze wystąpienie premiera Morawieckiego, który sobie chyba żartuje z mieszkańców nie tylko Podhala, ale i całej Polski. Mówimy "nie" i dajemy weto dla zabijania gospodarki, ponieważ wszystkie jej sektory leżą. Turystyka, gastronomia, kultura i sport nie istnieje. Ludzie nie mają za co żyć. Spotykamy się, bo nie wiem na jakiej planecie są rządzący, ale my nie mamy środków do życia, a oni się bawią w rządzenie. Wszystkie pomysły przedstawione w sobotę przez Morawieckiego są irracjonalne, łącznie z urządzeniem dla wszystkich Polaków ferii w jednym terminie. Prawdopodobne jest to, że wszyscy ludzie się wkurzą - mówi Marta, organizatorka protestu.

Zapytana o formułę akcji, dodała, że "ta forma daje uczestnikom anonimowość i dzięki temu nie trzeba się bać represji ze strony Policji".


Uczestniczki przejechały obok Urzędu Miasta, potem wstrzymały ruch na rondzie Dr. Chramca i ruszyły do Nowego Targu, gdzie zaplanowały rundę wokół Rynku.

Przez megafon krzyczały: "Wet dla rządu, weto dla zabijania gospodarki, weto dla zabijania hotelarstwa, kultury i sportu, weto dla zabijania edukacji".


W Nowym Targu na placu przy ul. Ludźmierskiej także zebrało się kilkoro uczestników akcji, którzy dołączyli do pojazów jadących z Zakopanego.

s/ zdj. z Zakopanego - Piotr Korczak, z Nowego Targu - Andrzej Pabian
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
oli18:56, 28 listopada 2020
''WYPIE....ć z Podhala!Przyjechali na wakacje w góry i udają zatroskanych o Polaków.Samochody z w-ki,ze Śląska czy Wielkopolski co robią w Zakopanem?Białodunajczanin,przedstaw się,chcemy poznać taką ''osobistość''.
Geg11:20, 25 listopada 2020
Kilka przyjezdnych aut tworzy mala burde w miejscowej komunikacji. Zdjecia, artykuly, pseudodyskusje, itp. Jeszcze to promujecie ?
Juz tym warcholstwem tylko rzygac sie chce .
Wy****dalac !!!
szarak21:28, 24 listopada 2020
Mnie się tylko zdaje, że to akcja biznesmana z NT o p. KLAPEK???
tarżanin nienowy21:14, 24 listopada 2020
Frekwencja adekwatna do poparcia społecznego.
Co za żenada brać udział w czymś takim.
antyświrus18:16, 23 listopada 2020
@Białodunajcanin
Nierobem stajesz się wtedy,gdy z jakiegoś powodu stracisz pracę i zamiast szukać innej,uczyć się,być może zmienić branżę,to ten czas poświęcasz na uczestnictwo w jakichś śmiesznych marszach,spacerach,blokadach,obalaniu rządów,etc.Polacy są już zmęczeni obecną sytuacją,są zmęczeni pandemią,są zmęczeni waszym chamstwem,grubiaństwem,atakami na wiarę,przekleństwami. /.../
antyświrus17:59, 23 listopada 2020
@Białodunajcanin. Nie zdarzyło mi się w dotychczasowej karierze zawodowej,ale gdyby już do tego doszło,to byłbym osobą bezrobotną (do momentu znalezienia następnej posady),ale na pewno nie " osobą pracującą bez pracy". Bezrobotny i "nierób" to 2 różne określenia.
wodnik11:48, 23 listopada 2020
Białodunajcanin, wszystko to prawda. Dodałbym tylko taka uwagę, że gdyby przebranżowili całe Podhale na struganie ostrewek, to zaraz by się pojawiły żądania obowiązkowego skupu ostrewek i zagwarantowania cen.
Ewka11:40, 23 listopada 2020
Poza Mieszkaniec, Chłop i Partyzant to reszta nie ma nic do powiedzenia!
Pozostali to wyznawcy partyjni, siewcy nienawiści i powielacze telewizyjnych, propagandowych tematów.
jedyne co powinno sie zrobić11:04, 23 listopada 2020
Pały , mandaty i uczenie dyscypliny tych rozwrzeszczanych bab. To jest jedyne co policja powinna udzielić temu towarzystwu .Organizatorów wyłowić i ukarać solidnymi mandatami , grzywnami po kilkadziesiąt tysięcy jak przewidują przepisy sanitarne , bo to wszystko są protesty nielegalne w czasie pandemii .Prawo musi być prawem , tego przecież domagają się te wiedźmy łażące po ulicach i zarażające zdrowych obywateli .
Lot wideł08:40, 23 listopada 2020
Jo tam nie chcę żeby w moim imieniu protestowałytakie tam lamparcice, a widescreen te auta , to wszystkie obce, no i same chłopy, Kure... co się Dzieki ???
fujarka08:37, 23 listopada 2020
Po tej zimie i wprowadzonych zakazach zadufane górale będą inaczej piszczeć
Janosik07:55, 23 listopada 2020
Strasne biedoki. Jeppy, Audi, BMki. Podpinają się pod strajki przeciw rządowi, bo im spier.... ferie i pozamyka wyciągi. A nie pamiętacie, że to właśnie przez te 500+ tyle Januszów i Grażyn przyjeżdża do Was do tych pensjonatów co to 120 ludzi przyjmują tygodniowo, a zatrudniony legalnie jest tylko jeden pracownik. I Wam się krzywda dzieje! To sprzedajcie te fury i rok przeżyjecie.
Macie prawo głosu więc poczekajcie do wyborów. Wtedy się wypowiecie.
POKO sprowadzi Was na ziemię. Skończy się 500+ i wreszcie się zrobi na Podhalu jakiś luz, bo tu się nie da normalnym ludziom żyć. Ciągłe korki, góra śmieci, zasr.ne rzeki i najgorsze powietrze w Polsce.
Białodunajcanin07:14, 23 listopada 2020
@wista wio
Nie wiem skąd czerpiesz informacje ale Austria jest zamknięta do 6 grudnia. Nikt tam nie mówi o zamykaniu całego sezonu zimowego. Tylko że oni mają teraz lockdown dzięki któremu zduszą wirusa. U nas epidemia będzie się ciągnąć do marca bo PiS nie ma jaj żeby wprowadzić stan wyjątkowy jak np. we Włoszech.

@antyświrus
Jak cię wyleją z roboty to automatycznie stajesz się nierobem?
jest mgła i idzie noc02:31, 23 listopada 2020
Białodunajcanin-popieram, podziwiam ale nie pomagam bo już niestety straciłem nadzieje. Podobno już rzymscy kronikarze zapisali o Słowianach -nigdy u Nich zgody nie ma, każda najmniejsza decyzja do kłótni prowadzi-więc to jest pewnie energia miejsca jak mawiał Ferdek Kiepski.
wista wio23:45, 22 listopada 2020
@Chłop
Wnioskuje że nie byłes na proteście,bohatera rżniesz i tyle...Głęboko w d...e mam wasze protesty,widać jaką macie siłę przebicia.Idąc waszym tokiem myślenia wychodzi na to że praktycznie w całej Europie rządzi PiS.Wzorem Austrii czy Włoch powinni i u nas wprowadzić godzinę policyjną i zrobić porządek z bandą krzykaczy,spacyfikować i spałować,kary po 30tys.
antyświrus22:57, 22 listopada 2020
@Białodunajcanin
Zrób jeszcze jedno małe QiA i wytłumacz jak ktoś może być człowiekiem pracującym,a jednocześnie nigdzie nie pracować.Rewolucji na Podhalu nie zrobicie,nie tym sposobem nie z tymi wariatami.Każda wasza "akcja" to błazenada,a dzisiaj to był cyrk na kółkach.
konserwatysta22:39, 22 listopada 2020
Że tez nie wiedziałem o tym proteście...wsiadłbym w mojego 18 letniego Forda Transita i wjechałbym w tył tego ładnego Audi...zapłaciłbym mandat ale satysfakcja pozostałaby konkretna...a mina właściciela Audi bezcenna...
Białodunajcanin21:53, 22 listopada 2020
Drodzy komentujący,
Specjalnie dla Was małe Q&A (pytania i odpowiedzi):

- Ile było samochodów?
To zależy w którym momencie, jak spotkaliśmy się w Białym Dunajcu
aut było kilkadziesiąt i jakoś nikt nie wyprzedzał nawet jak miał okazję (jechaliśmy 20km/h).

- Gdzie pojechały auta z NT jak spotkały się z autami z Zako?
To może troszkę szokujące, ale z powrotem do NT.

- Dlaczego były rejestracje WU, SK, PO i takie tam?
Dla tych którzy spędzili ostatnie 20 lat pod kamieniem - istnieje coś takiego jak leasing.

- Czy blokowanie gospodarki trzeba przetrzymać, tym bardziej że coraz więcej ludzi umiera?
Tak, ale blokowanie które ma sens. Np. lockdown na 3 tygodnie a po nim bezwzględne egzekwowanie zasad DDM w całej Polsce w przestrzeniach zamkniętych i na Święta byłoby po sprawie.

- Łoco to chodzi? Co to sie dzieje?
Rząd próbuje puścić nas z torbami, walka z epidemią to medialna szopka, a turystyka jest kozłem ofiarnym, bo liczy się tylko interes polityczny PiS.

- Dlaczego protestujący nie zajmują się wyjaśnianiem zarzutów przeciwko liderom strajku?
Bo wyjaśnianiem brudów wyssanych z palca w TVPiS powinno zajmować się TVPiS.

- Co wy chcecie życie i zdrowie czy kasę?
Jak każdy zdrowy na umyśle chcemy jednego i drugiego. Ten rząd nie gwarantuje ani jednego, ani drugiego.

- Czy protestujący są nierobami?
Nie, są ludźmi pracującymi którzy albo już stracili posadę albo stracą ją w tym sezonie jeżeli rząd spełni swoje zapowiedzi. Przebranżowić całe Podhale można chyba tylko na struganie łostrewek.

- Czy protest samochodowy jest legalny? Czy policja nie powinna karać mandatami?
Poza autostradami nie obowiązuje prędkość minimalna. Protest polegający na powolnej jeździe jest legalny i policja nie ma podstaw do ukarania mandatem.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim wyrażającym poparcie.
Asia21:30, 22 listopada 2020
Lewactwo jest tak ubogie w myślenie że wszystkie ich podrygi skazane są z góry na niepowiedzenie. Ale to szkoła z za wschodniej granicy a tam niczym mądrym nas nie zaskoczą.
Maciek21:24, 22 listopada 2020
Sami nie zarabiają a innym którzy ledwo przendą jeszcze utrudniają pracę.
mieszkaniec21:15, 22 listopada 2020
@Wektor
Gratuluję, naprawdę znalazłeś niezależnego i niezaangażowanego eksperta (oczywiście szydera), choć trochę przesadziłeś z określeniem "jeden z najważniejszych francuskich komentatorów politycznych". Zacytuję, krótką notkę biograficzną tego pana:"Éric Justin Léon Zemmour (ur. 31 sierpnia 1958) jest francuskim eseistą, dziennikarzem politycznym i pisarzem. Jego postawy antyliberalne i antyimigracyjne cieszą się złą sławą w jego ojczyźnie, podobnie jak liczne kontrowersje, w które był zaangażowany." Dodam jeszcze, że "ekspert ten przywoływany jest przez TVPis Info, a zatem musi być naprawdę bezstronny, równie dobrze mogłeś zacytować p. Rydzyka on też się dobrze na tym temacie zna.
bolek20:43, 22 listopada 2020
Zgłupiały do imentu: protestowały przeciwko zakazowi zabijania, protestują przeciwko zabijaniu, będą protestowały przeciwko protestowi dopuszczalności zabijania.
antyświrus20:40, 22 listopada 2020
Mam nadzieję,że macie lewe blachy,bo inaczej koniec z anonimowością i jutro milicja zapuka do drzwi.
Wektor20:25, 22 listopada 2020
Jeden z najważniejszych francuskich komentatorów politycznych Éric Zemmour odniósł
się do trwającego sporu wokół budżetu UE i tzw. mechanizmu praworządności.
W ocenie filozofa działania UE nie mają nic wspólnego z praworządnością, a forsowany
mechanizm ma być politycznym narzędziem służącym Brukseli do wymuszenia na Polsce i
Węgrzech przyjęcia imigrantów, propagandy LGBT i aborcji.

O negocjacjach nad pakietem budżetowym oraz wecie Polski i Węgier Éric Zemmour mówił
w politycznym talk show w stacji CNews. Podkreślał, że dla unijnego establishmentu
?praworządność? jest wygodnym pretekstem, którym posługuje się, aby wymusić na Polsce
i Węgrzech zjawiska, których kraje te nie akceptują.
?To co chcemy naprawdę osiągnąć tym pojęciem praworządności to wymusić na Węgrach i
Polakach, aby poddali się multikulturowej, feministycznej i pro-LGBT koncepcji państw
zachodnich? ? podkreśla francuski myśliciel.

?Chcemy im narzucić imigrantów, aborcję i propagandę LGBT? ? dodaje.

Zauważa, że używane przez polityków UE pojęcie praworządności nie ma nic wspólnego z
rządami prawa. ?W Polsce i na Węgrzech praworządność rzeczywiście istnieje. To co my
(Francja) chcemy i czego chce Macron, nie ma nic wspólnego z praworządnością jako taką?
? zaznacza. Zemmour odniósł się również do orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego
ws. aborcji eugenicznej. ?Ta historia z aborcją odbyła się zgodnie z prawem. To polski
wymiar sprawiedliwości i polska demokracja, a jest to polska demokracja. Są demonstranci,
którzy są temu przeciwni, ale wolno im protestować? ? mówił.
Partyzant20:21, 22 listopada 2020
Co Pisowcy zrobili z tym pięknym krajem. Wykoncza nas wszystkich. Mam nadzieję że w następnych wyborach wyborcy posłuchaja głosu sumienia, serca i ta pseudo partia Kaczora już nie wejdzie do sejmu.
Ludzie, oni pluja nam w twarz A wy się cieszcie że deszcz wkoncu spadł i że to ich zasługą.
Lemingi doskonałe
mieszkaniec19:25, 22 listopada 2020
@czerwonyknoor
Niby za co mam przepraszać i co jest świętą prawdą co pisze Ewa bo nie bardzo rozumiem. Jeżeli było jakiekolwiek molestowanie to chyba nie w "organizacji" a pomiędzy dwoma dorosłymi osobami więc dlaczego według Ewy miałby to wyjaśniać "Strajk Kobiet" a nie organy powołane do wyjaśniania przestępstw, jeżeli do takowych doszło.Zarówno Ty jak i Ewa powtarzacie co usłyszycie w kurwizji, typowa propaganda aby zdyskredytować "Strajk Kobiet". Wyjaśnij mi proszę co ma organizacja do prywatnych relacji dwóch dorosłych osób, no chyba, że realizuje się metodę TVPis-rzucić błotem, (żeby nie powiedzieć g...em) a nóż coś się przylepi, wtedy takie komentarze jak Wasze mają rację bytu. Tak na koniec może Ty, Ewa, Robert i Wam podobni zajmijcie się swoim życiem intymnym, a nie wnikajcie w seksualność i życie intymne innych osób, bo życie prywatne organizatorek protestu nie ma nic wspólnego ze słusznymi postulatami strajkujących kobiet.
CEPER Z KATOWIC19:21, 22 listopada 2020
Gorale przestancie ogladac tvp bo ziejecie nienawiscia do drugiego czlowieka i stajecie sie posmiewiskiem Polski.
Feder19:17, 22 listopada 2020
Na fotkach nowotarżanie? To czemu rejestrację to KTT WU KR i takie tam!
roman19:06, 22 listopada 2020
Lemingi wyjechały na ulice bo im kawiarnie i galerie zamknęli:))
czerwonyknoor18:49, 22 listopada 2020
mieszkaniec &; to jednak święta prawda co pisze ,,Ewa" sam to potwierdziłeś ,przeproś panią, zmień kanał bo twoja tvn i szmatławiec michnikowski wypala ci resztki oleju?
Góral co chce dostać w***18:37, 22 listopada 2020
Wreszcie na własne oczy widziałem prawdziwych pajaców
Klos18:23, 22 listopada 2020
Mieliście już Sylwester Marzeń to co teraz chcecie.
LAMPATR18:20, 22 listopada 2020
Protest pod hasłem: "POkaż swoją GŁUPOTĘ"
Chłop18:16, 22 listopada 2020
Brawo dla protestujących. Większość ludzi boi się wychylić nawet jak się zgadzają z protestującymi a krytykujący nigdy nigdzie się nie wychylili, nie protestowali ani nawet nie walczyli o swoje. Czy to w pracy czy gdzieś indziej. W internetach każdy mądry i odważny a po podwyżkę do szefa się boi iść :)
mieszkaniec18:13, 22 listopada 2020
@Robert
Dzisiaj ten sam przekaz dnia co wczoraj, ależ drogi Robercie tak propagandy się nie robi, w TVPis tego nie powiedzieli?
mieszkaniec17:50, 22 listopada 2020
@Ewa
Co szanowna Pani chciałaby wyjaśniać z tym molestowaniem, jakieś pikantne szczegóły mają szanownej Pani podać czy co? Może droga Ewo jak masz taką konieczność wyjaśniania spraw o podłożu seksualnym to zajmij się wyjaśnianiem pedofilii w kościele katolickim, tam są niewątpliwie przestępstwa, a nie relacje między Margot i Suchanow, bo to dorosłe osoby i nic Tobie do ich relacji. Tak na marginesie głupotą to jest powtarzanie wszelkich bredni za TVPis, niestety to czynisz.
Hahah 6aut17:32, 22 listopada 2020
Hahah ale protest chyba z 6aut jesteście spaloni nikt już was nie chce oglądać
com17:32, 22 listopada 2020
Aż dziw że żadnej kolizji nie było... tyle kobiet w jednym miejscu xD
Góral Normalny17:29, 22 listopada 2020
Załosne!! Lewacy ..jeszcze te flagi / szmaty
Kierowca17:24, 22 listopada 2020
Policja powinna karać mandatami. To jest bezprawie żeby drogi blokować. Lempart już dość ma kasy z wrocławskich afer i jeszcze naiwni jej na konto wpłacali więc dobrą sumkę uzbierała i jej głód na pewno nie zagraża. Jakby normalny człowiek blokował celowo ruch na drodze, to policja zaraz by się nim zajęła. Takie zachowanie to samowolka. Blokowanie gospodarki też mnie wkurza, ale trzeba to przetrzymać, tym bardziej że coraz więcej ludzi umiera.
Nie17:20, 22 listopada 2020
Najbiedniejsi wyjechali, co jedna fura to lepsza
...17:16, 22 listopada 2020
ejj bieda idzie bieda nie bedzie mercedesow ino cza be kupic fiata nie bedzie bmw ino łople,, eeee idzie bieda ej bieda bieda co co bee, jako to se poradzicie , jachty cza be sprzedac szeikom nojepiej tym z makdonalda...

chocios ros bedzie prowda co godocie ze było slabo tej zimy ....

hejjjjj
Dociekliwy17:10, 22 listopada 2020
A te auta, w Nowym Targu, jak już dołączyły do aut jadących z Zakopanego do Nowego Targu, to gdzie pojechały??
z tąd17:07, 22 listopada 2020
Marudy.Czytajcie ze zrozumieniem przeciwko czemu protestują.Na pewno też wam się nie podoba co robi rząd.
wrrrr17:04, 22 listopada 2020
Dalej sobie na Podhalu popieracie PiS, który niszczy gospodarkę i rozkłada na łopatki wszystko. Pozostanie wam tylko modlenie się w kościele bo w końcu PiS to taka katolicka parta.
grypa17:02, 22 listopada 2020
@Jan.Setki ludzi umiera z powodu paniki wywołanej przez bezobjawową grypę zwaną ,,świrusem,, a nie na jakiś cowid.
...16:57, 22 listopada 2020
łoco to chodzi ? co to sie dzieje ? wyście zgłupieli, dzieci zabijać , to sie go zapytojcie co myśli o aborcji a nie ze wy niewinne dziecko wcecie zabijać... Na Podhalu u Nos takie rzecy, baby dejcie spokój,,,
pustabudka16:55, 22 listopada 2020
proletariusze wszystkich krajów łączcie się z neomarksistowką rudą zakopiańską lesbiją?
Mieszkaniec16:54, 22 listopada 2020
Popieram ! Pięć gwiazdek , trzy gwiazdki
terrorize16:53, 22 listopada 2020
Brawo kobiety walczcie o swoje prawa nie przejmowac sie opiniami moherowych terrorystow.
88816:41, 22 listopada 2020
Lesery i nieroby protestują.Ja się przebranżowiłem i nie narzekam.
Ewa16:36, 22 listopada 2020
A czy strajk kobiet już wyjaśnił molestowanie seksualne w tej organizacji? A złodziejstwo Lampart w Wrocławiu? Tym się zająć a nie głupotami.
Jan16:33, 22 listopada 2020
Setki ludzi umierają codziennie na cowid lub inne choroby bo nie mogą dostać się do szpitala. Dopóki nie ma szczepionki tylko ograniczanie kontraktów zmniejsza liczbę zgonów. Co wy chcecie życie i zdrowie czy kasę?
Robert16:31, 22 listopada 2020
Niech wyjaśnią przestępstwa finansowe i seksualne w jakie są zamieszane liderki strajku a nie blokują ludziom drogi.
Wstyd16:23, 22 listopada 2020
To są ludzie pokroju Lempart.
Kobieta16:22, 22 listopada 2020
Debilizm sięga zenitu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij