Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
-0°
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
25.11.2020, 10:51 | czytano: 4877

Gmina chce wydzierżawić 2 hektary atrakcyjnego terenu

Radni gminy Łapsze Niżne przychylili się do propozycji wójta, aby w drodze przetargu wydzierżawić 2 hektary terenu położonego tuż przed przejściem granicznym w Niedzicy. Do tej pory atrakcyjnie położony obszar, przy Polanie Sosny, był wykorzystywany jedynie w części. Większość była zwykłym nieużytkiem.

Radni już w trakcie przyjmowania uchwały chcieli wiedzieć, co powstanie na działce, po wyłonieniu w drodze przetargu dzierżawcy. Radna Janina Schlegel chciała, aby przyszły dzierżawca nie zalegał na terenie gminy Łapsze Niżne z podatkiem, a także przedstawił koncepcje na zagospodarowanie ogromnej działki, która obecnie wykorzystywana jest w niewielkiej części.

Jak mówi Joanna Słowik, sekretarz gminy Łapsze Niżne, działka planowana jest do oddania w najem na okres 10 lat.
- Do chwili obecnej jest to działka w znacznej mierze niezagospodarowana, jedynie w bardzo małej części podnajmowana firmie, która składuje na niej drewno – mówi Joanna Słowik.- Zamierzeniem gminy jest wykorzystanie tego gruntu na cele rekreacyjno-turystyczne.

Władze gminy planują przygotować i ogłosić przetarg na dzierżawę tej nieruchomości jeszcze w tym roku. – W warunkach przetargu uwzględnione będą również sugestie radnych, zwłaszcza radnych miejscowości Niedzica, odnośnie obligatoryjnego wymogu dla zainteresowanych dzierżawą – tj. uproszczonej koncepcji zagospodarowania terenu, aby mieć pewność przyszłego wykorzystania nieruchomości zgodnie z wizją rozwoju gminy – mówi.

Władze Łapsz Niżnych zapewniają, że dzierżawiony teren ma być przeznaczony przede wszystkim pod rekreacje, rozrywkę i do obsługi ruchu turystycznego.

js/
najnowsze informacje
komentarze
z terenu19:59, 22 lutego 2021
krakus też chciałbym mieć taką nadzieję , ale jej po prostu nie mam! Chciałbym żeby te oscypki z Frydmana czy Kacwina wymyśliły choć raz coś
sensownego ,konkretnego, ale to raczej wątpliwe ! Za co się wezmą Ci popaprańcy to wiadomo będzie z tego tylko sm..d !!!! Tak było z wieloma inwestycjami w Niedzicy miały być.... ale ich niema!!!! Miało być prościej i taniej a jest sprosto i drogo... Gmina bowiem cierpi na chroniczny brak kasy i d...ka zbita. Jaki pan taki kram stare przysłowie!!!!
krakus10:21, 15 lutego 2021
Czasem tak bywa że sukces rodzi się w bólach , ale już po urodzeniu jest radość ! Oby to nie było tak jak z torem saneczkowym na Polanie Sosny toru oczywiście niema , ale hejt negatywny na temat tej inwestycji pozostał. Mam jednak nadzieję że nie będzie to kolejna obietnica wójta bez pokrycia i coś tam jednak powstanie związane z turystyką i wypoczynkiem. Mam dalej nadzieję że gmina się jednak obudzi i zacznie myśleć o inwestycjach na tym terenie!!!!! Wyciąg też jest nieciekawy szkoda że nie jest doinwestowany.
chyba?10:24, 11 lutego 2021
czytelnik....fajna bajka ale radnym trzeba rozwinąć...ten temat bo niektórzy radni słabo kumają ! Wójt w Trybszu dał na łyżeczkę , Kacwinowi do miseczki , Frydmanowi do żłobu , Łapszanom do trzopecka , a w Niedzicy jak coś uda się sprzedać to kasy tej reszcie dosypie żeby radni nie byli powiem ładnie głodni! Widać że chłopina sobie z niczym nie radzi po prostu Gmina nie ma żadnego pomysłu na dalsze lata rozwoju. Kopanie się z koniem nic tu nie da bo niestety koń zawsze będzie koniem!!!
czytelnik19:37, 7 lutego 2021
Gmina działkę wydzierżawić chce ale jakoś nie może.... trwa to już prawie któryś miesiąc i cisza ! Chyba coś tam musiało iść nie po myśli wójta skoro parcie gminy jest takie słabe. Coś tu jednak śmierdzi skoro ta bezrada jeszcze nie przegłosowała. Trzeba coś radnym wójcie obiecać przypomina mi się taka bajka jak sroczka kaszkę ważyła, temu dała na łyżeczkę temu do miseczki innemu do żłobeczka temu do trzopecka.....temu urwała główkę i fru...Obiecanie świetnie wam wychodzi nic poza tym i tak trzymać a turystyka będzie się rozwijać że hej!!!
coś jest nie tak!!!!18:10, 12 stycznia 2021
Sam jestem ciekawy co zrobią Ci radni a raczej nieudacznicy samorządowi odnośnie dzierżawy tej działki?????? Czytając wpisy na tej stronie.... no to wygląda to nieciekawie.
coś jest nie tak!!!!17:15, 11 stycznia 2021
To to to....co niektórym w tej gminie już kompletnie wypaliło rozum!!!!! Może szlak trafić człowieka, jak się patrzy czy słucha co na sesjach opowiadają radni i ta reszta tego dziadostwa. Szkoda gadać to jeden wielki obciach! Prasa pisze swoje aaaaa.... gmina robi swoje....a to wszystko idzie w eter! Coś jest nie tak w tej gminie....
sugestia18:42, 9 stycznia 2021
Moim zdaniem wójta, radnych i pieluchy należy wymieniać jak najczęściej z tego samego powodu. Wydaje się, że sytuacja w gminie była by jasna i klarowna.
Niedzicon17:14, 7 stycznia 2021
Jasne.... i po co mieszać w wydzierżawienie działki radnych? Przewodniczący zleci wójtowi ten z kolei wydzierżawi 2 ha. za 100 zł rocznie i tak za 10 lat Gmina wzbogaci się o 1000 tyś zł. Ale radni muszą to przegłosować żeby to było zgodne z prawem! W taki to właśnie sposób gmina ubije kokosowy interes....wkurzony słusznie pyta? Na Ch... drążyć ten temat? Jeden zna się na turystyce, drugi na ekonomii i po ptokach po co to gdybanie ???????Pretensje do Radnej nie można kierować, że interesuje się tym jakie są zawirowania wokół tej działki!! To jest jej obowiązek by pilnować swojego okręgu wyborczego.
taka jest prawda15:08, 21 grudnia 2020
Oglądając ostatnie sesje odniosłem wrażenie że to wójt z przewodniczącym prowadzi obrady. Prowadzi jakby..... ślepy głuchego tak to wygląda reszta milczy !!! Do tego trzeba dołączyć kilu radnych granatem oderwanych od rzeczywistości i mamy obraz nieudolnej, kulawej rady. Turystyki praktycznie nie ma to i problemy żadne!!!! Oczywiście Niedzica wpłaci haracz w postaci podatku 4 mil zł. i wszystko będzie cacy! To ciekawa sprawa radni... to pies merda ogonem w tej Gminie czy ogon psem??? To ogon szczeka a pies milczy..... ale Wy i tak niczego nie zrozumiecie, sorry taki klimat!!!!!!!!!!!!!
wkurzony19:52, 20 grudnia 2020
W tej całej Gminie...... radzie nic nie kumają o turystyce tam nie ma nikt pojęcia jak się robi kasę!!!!!! Ani wójt ani ta reszta tych Boże się pożal urzędasów. Stracona kolejna kadencja!!! Na Ch... drążyć ten temat to i tak się nic nie zmieni. Ciemnogród i tyle w tym temacie!!!!!!!!!!Dalej Niedzica będzie dojona przez te pijawki gminne, to jest wpisane w budżet Gminy. Kiedy Niedzica się obudzi!!!
tutejsy09:14, 19 grudnia 2020
Gmina niema bladego pojęcia o turystyce, to ciekawe co powstanie na tych 2 ha ? Znowu będą budować sipańce, stodoły itp, jak w Kacwinie ??? To tak ma wyglądać rozwój turystyki w wydaniu Gminy? Trochę czasu upłynęło od tej sesji i dalej nie wiadomo co tam ma powstać!!!Pożyjemy, zobaczymy jaka jest wizja rozwoju tej Gminy.
twardziel11:32, 12 grudnia 2020
normalnie... zgoda ok...A tak na marginesie ciekawi mnie co ta reszta radnych pije że są tak ulegli???? Wynika z tego że radni to są takie miękiszony to teraz modne określenie pasujące jak ulał do obecnej rady. Czy wiedzą po co są wybrani.... raczej wątpię!!! Kolejne pytanie..... to czy są w stanie zrozumieć... co to jest Rada Gminy i po co została powołana? Chyba raczej też z tym będą mieli duże kłopoty. Problemy to specjalność tej Gminy!!!!!!
normalnie!09:58, 10 grudnia 2020
Co w tym dziwnego, że radna Schlegel interesuje się działką w Niedzicy. Jest radną z tego okręgu, po to ją w końcu wybraliśmy żeby nas reprezentowała!!!!!! Jak widać na sesjach radna zabiera głos konkretnie, merytorycznie i bezkompromisowo. Słynie jednak z ciętego języka w przeciwieństwie do reszty radnych z Niedzicy i nie tylko. Radni powinni wiedzieć kto ich wybrał i po co!!!! W przeciwnym wypadku nie będzie to rada a tylko fabryka wazeliny!!!! Czy Gmina ma z tym problem?????
wk...........13:01, 4 grudnia 2020
Gmina obudziła się po 7 latach i Pani Sekretarz raczyła zauważyć do jakiego stanu władza tej Gminy jest w stanie doprowadzić zabrany majątek!!! Bez winy nie jest także wójt, który nie ma żadnej wizji co do przyszłości rozwoju turystyki na terenie Niedzicy. Kasę brać z Niedzicy i owszem... ale inwestycje zerowe. Radni, którzy nie zadają pytań są głupcami przez całe życie. Prawda na temat tej gminy jest niestety bolesna.
mieszkaniec14:37, 3 grudnia 2020
Działka nie zagospodarowana tyle lat p. Słowik sekretarz Gminy Amerykę odkryła??? Działanie tej Gminy przyprawia nie tylko o ból głowy ale nawet d..y!!!!Oby to wszystko znalazło szczęśliwy finał bez manipulacji i krętactw.
kaganek oświaty20:56, 27 listopada 2020
To prawda, że ani jedne ani drugie Łapsze go nie wybrały na wójta, zawaliła Niedzica to fakt.. teraz mają od niego podziękowanie!!! Niedzicy nie trzeba żadnej sprzedaży działek bo gmina przeżera co roku 4 miliony podatku z Niedzicy. Z zamykaniem szkół Niedzica nie ma nic wspólnego, żale w tej sprawie proszę kierować do wójta i radnego Prelicha twórców reformy szkolnictwa, bo na dzień dzisiejszy komisja rewizyjna reformuje szkołę w Niedzicy co widać i słychać i czuć !!!
Stonka18:39, 27 listopada 2020
Niedziczanin:
Ale to Wyście tego króla wybrali, a nie Łapsze Wyżne. Sajbiki wybrały Dziubana.....to jak brakuje kasy na fanaberie Waszego Króla to se sprzedajcie działki u Siebie, a nie kazujcie zamykać szkoły w Trybsiu czy Lapszance.
tak to jest16:48, 27 listopada 2020
Stonka!!!.......dobra rada sprzedać i budować dalej to dziadostwo , niech się bawi towarzystwo im się to należy!!!!Co do inwestycji o które pytasz to je zobaczysz jak świnia niebo. Fabryka peletu jest już w trakcie budowy. Tor saneczkowy na ukończeniu. Wszystko jest pod kontrolą tyko jest jeden problem mianowicie kasy brak.......i tak na dobrą sprawę nie wiadomo skąd ją brać.
Niedziczanin16:33, 27 listopada 2020
Do Stonka,

Sprzedać to można Łapsze Wyżne, nikt by się nie zorientował, że ich nie ma.
Stonka10:05, 27 listopada 2020
Sprzedać, będą środki na fanaberie Wójta i jego ziomków!! W końcu zbuduje tor saneczkowy, wyciąg, instalacje gazową i internet bezprzewodowy!! Aaaa i jeszcze tą fabrykę peletu!!!
wk...........14:02, 26 listopada 2020
To żaden problem jeden wójt zabrał drugi powinien oddać i po sprawie co za problem!! Pytanie o jakim majątku tu jest mowa??? Co się tyczy dojenia Niedzicy, dlaczego wyciągacie radni te brudne łapki po kasę z podatków które płaci Niedzica ha!! Raz już napisałem co ja o tym sądzę i nie będę się powtarzał, nie po drodze z Niedzicą, to trzeba rozwiązać te sprawy raz na zawsze. Osobiście już nie wiem czy to jest gmina czy to już jest zakon? Proszę zabrać się za pracę i przestać bujać mieszkańców!!!!!!!!!!!!!!!
Niedzicon09:44, 26 listopada 2020
Inwestor...z tym się zgadzam całkowicie!!!Nie żyjący już wójt pozabierał Niedzicy wszystko co było możliwe i nie możliwe uwłaszczając na Gminę by utrzymać ten dziwny twór w postaci owej gminy. Obecny wójt nie jest w stanie utrzymać tego majątku, który pod jego rządami popada w całkowitą ruinę!!!!!!!Często inwestycje bywają całkowicie nieprzemyślane więc dojenia Niedzicy ciąg dalszy.
Inwestor08:54, 26 listopada 2020
A wiec dojenia Niedzicy ciąg dalszy rozumiem.
Wójt niech by se wydzierżawił swój dom rodzinny z plakatem paluch owej a nie działkę poco kolejny pseudo inwestor skoro gmina se nie radzi z nimi albo nieraz im utrudnia
nadzieja04:06, 26 listopada 2020
Dobrze by było żeby w końcu ten teren został zagospodarowany bo widok tego terenu przyprawia człowieka o przysłowiowy ból głowy . P.S. Oby to się odbywało tylko transparentnie i bez manipulacji!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij