Centrum Nauki Kopernik zagości w Zakopanem - podhale24.pl
Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego
Zakopane
Snow
-1°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-1°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 92 %
Snow
-1°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 97 %
Snow
-0°
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 97 %
Rain
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-1°
Wiatr: 5.472 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
24 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
27.11.2020, 14:04 | czytano: 2711

Centrum Nauki Kopernik zagości w Zakopanem

Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki postanowiło wspomóc szkoły oraz nauczycieli. Przygotowano specjalny program wspierający naukę zdalną, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo i jednocześnie zaszczepić w nich naukową pasję. To specjalna, bezpłatną oferta całodniowych zajęć online, które prowadzone będą w jednej z zakopiańskich szkół.

zdj. Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik
zdj. Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik
Ilu siłaczy rozdzieli dwie małe półkule? Już 1 grudnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. B. Czecha w Zakopanem odpowiedzą na to pytanie. Uczniowie będą mieli okazję samodzielnie eksperymentować z Centrum Nauki Kopernik. Edukatorzy i młodzież spotkają się w sieci. E-Naukobus to prowadzone na żywo zajęcia online.


Uczniowie poznają zjawiska związane z powietrzem oraz ciśnieniem. Dowiedzą się, jak działają Półkule Magdeburskie (i ilu Strongmanów potrzeba, aby je rozdzielić) lub sprawdzą, jak można utrzymać w powietrzu piłkę plażową. To nie będą typowe lekcje. Eksperci Centrum Nauki Kopernik opracowali scenariusze zajęć tak, aby nie tylko prezentować zjawiska, ale i angażować uczniów. Uczestnicy wspólnie z prowadzącymi wykonają proste doświadczenia korzystając z przedmiotów, które zawsze są pod ręką. Przekonają się, że naukę może praktykować każdy, bez specjalistycznego sprzętu.

Zajęcia online organizowane są w ramach Programu Nauka dla Ciebie. W tym roku z zajęć skorzystało już ponad 2700 dzieci, a do końca roku będzie ich kilkanaście tysięcy.


Celem "Nauki dla Ciebie" jest wsparcie merytoryczne nauczycieli oraz popularyzacja nauki wśród uczniów, poprzez aktywności oparte na samodzielnym eksperymentowaniu. W tym roku, w związku z nowymi wyzwaniami, przygotowane zostały specjalne zajęcia online. Są one angażujące, bezpieczne oraz doskonale wpisują się w podstawę programową. Nie wymagają też dodatkowego przygotowania ze strony nauczycieli. Zajęcia są bezpłatne. Sprawdzą się w szkołach działających w systemie zdalnym, stacjonarnym i hybrydowym. Skorzystać z nich mogą szkoły z mniejszych miejscowości. Chętni do skorzystania zajęć online Programu (e-Naukobus, e-Planetobus i e-Laboratorium) mogą się rejestrować na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl

opr.s/ zdj. Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
EK12710:14, 28 listopada 2020
Mialem okazje byc w Warszawie w tym centrum
Strata pieniedzy....
optymista14:42, 27 listopada 2020
Wreszcie jakaś optymistyczna i wartościowa inicjatywa :-)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas