Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clear
11°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
13.12.2020, 14:13 | czytano: 4843

Nowy rozkład jazdy. Krótsze podróże, nowe przystanki

zdj. Podhale24

W niedzielę, 13 grudnia wprowadzony został nowy rozkład jazdy pociągów. Skróci się czas przejazdu pociągiem m.in. z Krakowa do Katowic. Z nowych peronów wsiadamy do pociągów na modernizowanej linii Chabówka – Zakopane. Rozkład jazdy jest dostępny na peronach i na portalpasazera.pl.

Nowy rozkład jazdy został przygotowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami. Podróżni korzystają z efektów inwestycji Krajowego Programu Kolejowego: lepszego dostępu do podróży pociągiem z nowych i zmodernizowanych stacji i przystanków oraz krótszych czasów podróży. W rozkładzie jazdy uwzględniono kontynuację prac na liniach kolejowych bez wpływu na kursowanie pociągów.

Od 13 grudnia skróci się podróż najszybszymi pociągami dzięki systemowi ERTMS/ETCS poziomu 2 i wprowadzeniu na linii prędkości 200 km/h. Najszybsze pociągi PKP Intercity pokonają trasę ze stacji Warszawa Centralna do stacji Gdańsk Główny w 2 h 32 min (obecnie czas ten wynosi 2 h i 47 min). Z efektów uzyskanych na tej trasie skorzystają również podróżni innych połączeń np. Kraków – Gdynia.

W Małopolsce od 19 grudnia wrócą pociągi na kolejową „zakopiankę” na czas zimowych przejazdów. Bezpośrednim pociągiem dojedziemy do Zakopanego z Krakowa oraz m.in. z Gdyni, Warszawy. Na odcinku Chabówka – Zakopane podróżni będą mogli wygodniej skorzystać z przebudowanej stacji Sieniawa i zmodernizowanych peronów na przystankach.

Z nowych peronów wsiadamy do pociągów na modernizowanych liniach Kraków – Katowice, Trzebinia – Oświęcim, Chabówka – Zakopane, Żywiec – Sucha Beskidzka.

Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera (dawniej Rozkład Kolejowy) i Rozkład-PKP (dawniej Bilkom). Na stacjach i przystankach informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów wyświetlane także na tablicach elektronicznych oraz przekazywane są podróżnym w formie komunikatów głosowych.

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
K.09:01, 15 grudnia 2020
Przy projektowaniu zakopianki zabrakło odważnej i rozsądnej wizji. Przy okazji tak dużej inwestycji (trwającej już.. ile? niech mi ktoś przypomni, kiedy rozpoczęto prace przy zakopiance od myslenic do lubnia) mozna było śmiało zmieścić szybką kolejkę. Miejscami obok drogi, miejscami nad nią..
Cóż za wspaniała wizja! Szybkie połączenie kolejowe KRK - ZAKOPANE, i kolejka regionalna (funkcjonująca dokładnie tak, jak ZAKO-NT) na całej długości..
Co poszło nie tak?
Cyc Malina10:25, 14 grudnia 2020
@Ekspres co ma piernik do wiatraka? Chyba że żyłka napięta i trzeba było dać upust zapędom trollowania aby ciśnienie zeszło bo by dynie rozsadziło, pomogło chociaż?
mn09:43, 14 grudnia 2020
@Ekspres
Jakiś kompleksik? /.../
Qwerty00:14, 14 grudnia 2020
Jakby ta podróż z KRK była w miarę w linii prostej to byłoby i nawet 1,5h. Przez to że linia biegnie okrężnie nie opłaca się jeździć pociągiem krk-zakopane. Zrobią jeszcze nową drogę, to z pociągów będą korzystać tylko ci, którzy będą jechać z wwy, czy gdańska/gdyni.
Ekspres23:01, 13 grudnia 2020
@M.
Rzekome miasto jest największą wsią na Podhalu,dlatego aż 3godz.
M.15:13, 13 grudnia 2020
Z Warszawy do Gdańska - 2,5h, a z Miasta do Krakowa ponad 3...
Mówię jak jest14:16, 13 grudnia 2020
Bardzo dobrze! Popieram kolejnictwo, jak każdy rozumny człowiek. Dziękuję Pani Sabinie za nowe informacje w tym temacie.Oby podróż z Zakopanego do Krk zmniejszyła się do 2 h to Zakopianka zostanie odblokowana.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij