Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
01.01.2021, 14:17 | czytano: 5430

Widok z Litwinki (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

Ze zbocza Czarnej Góry, z Litwinki rozciąga się jeden z piękniejszych widoków. Pytanie - co widzimy. Mgłę, czy zanieczyszczenia. Wskaźniki jakości powietrza podają rozbieżne dane.

Według pomiarów GIOŚ jakość powietrza w rejonie Nowego Targu, Rabki i Zakopanego jest bardzo dobra i dobra, czyli w tym drugim przypadku "zadowalająca, zanieczyszczenia powietrza zanieczyszczenia powietrza stanowią minimalne zagrożenie, a warunki do aktywności na zewnątrz są bardzo dobre."

Tymczasem system czujników Airly pokazuje zupełnie inny obraz Nowego Targu i okolic.


Czerwone i żółte kropki oznaczają, że powietrze w rejonie Kowańca, Niwy, Willowej i Rynku jest fatalne. Zakopane jest "zielone", czyli tam nie wykazano w odczytach zanieczyszczeń.

s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
dfs10:04, 4 stycznia 2021
do Maniek. Na szczęście miejscowi tylko nocami teraz jeżdżą bo wtedy powietrze najgorsze. W dzień można wychodzić. Geniusz z Ciebie niebywały.
jaga207:55, 2 stycznia 2021
Od tego dymu to Tatry dostaną osteoporozy
Maniek07:07, 2 stycznia 2021
To była mgła a powietrze było dobre bo był niewielki ruch samochodowy.
prawda00:59, 2 stycznia 2021
Jak niemcy wykupią wszystkie kopalnie w Polsce to w tedy będzie mgła a teraz to tylko smog i napuszczanie baranów.
Qwerrt19:22, 1 stycznia 2021
Szkoda ze gmina nie wykupi kilka metrów kwadratowych od Krzyża do skarpy tak aby można było bez problemu podziwiać widoki .
shop pratch17:30, 1 stycznia 2021
Może odczyty się zmieniają zależnie gdzie ten czujnik dokładnie jest . Czy umieszczony bliżej jakiegoś kopciucha, czy nieco dalej. Pewnie może być czasem duża różnica, nawet gdy leżą tylko kilkaset metrów jeden czujnik od drugiego, ale jeden będzie ustawiony blisko jakiegoś śmierdziela, w bardziej osłoniętym, nieprzewiewnym miejscu, a drugi gdzieś na przewiewnym miejscu i dalej od kopcących śmierdzieli.
lb15:41, 1 stycznia 2021
*** tak, ze nie idzie oddychac. czujniki czunikkami, ale kazdy srednio rozgarniety czlowiek sam wydedukuje ze jest syf jak rzadko.

swoja droga, dzis rozmawialem w czechem, w innym miejscu, czycstszym takim, i on mi opowiada jak to przejezdzajac przez NT mu smierdzialo. zaznaczam -czech, nie słowak. zaczynamy byc slawni juz poza granicami kraju. brawo!
p.15:38, 1 stycznia 2021
Trzeba się wyprowadzić, tutaj albo mgła albo smog.
sąsiad i ja14:24, 1 stycznia 2021
Bardzo dobrze, że portal poruszył ten temat. Ja też zauważyłem że odczyty czujników często bardzo się różnią. Kto jest wiarygodny, prywatna firma, czy państwowe czujniki. Może ktoś kompetentny wypowie się
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij