Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
20.01.2021, 16:59 | czytano: 5512

Wymyślił zimową wyprawę rowerową wokół Polski (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

Paweł Małaszko w dwa miesiące chce na rowerze objechać całą Polskę. Wyruszył 1 stycznia z Niechorza, w województwie kujawsko-pomorskim. Dziś dotarł do Zakopanego.

- Chciałem być w Azji lub Indiach w podróż rowerowej, ale w związku z sytuacją na świecie, problemami z przekraczaniem granic i przemieszczaniem się, uznałem że bardzo dobrym pomysłem jest przemierzyć nasz kraj i stworzyłem projekt "Zimowa Wyprawa Rowerowa Dookoła Polski 2021" - mówi podróżnik.

Jest prawie w połowie trasy, pokonał już ponad 1 300 km. - Wyliczyłem, że to będzie 3,5 tys km. Jadę jak najbliżej granic. Przede mną Bieszczady, ściana wschodnia i Suwałki - "Polski biegun zimna". Będzie sporo wspaniałych przygód - zapowiada.

Na pytanie jak się jeździ rowerem w zimie, Paweł Małaszko przyznaje, że to "całkiem inna specyfika". Nie chodzi tylko o inne przygotowania fizyczne, czy sprzętowe techniczne. W trakcie zimowej jazdy trzeba zwracać uwagę na problemy, które w innych warunkach nie występują. Na przykład śnieg i lód, który może spadać z dachów samochodów dostawczych wprost na głowę rowerzysty. Jak dodaje - jest przygotowany na biwakowanie, ale na razie udało mu się znaleźć noclegi dzięki życzliwości napotkanych ludzi.

Wyprawa ma nie tylko wymiar sportowy, ale i charytatywny. - Zacząłem wyprawę w styczniu i od razu postanowiłem nawiązać do finału WOŚP. Lubię pomagać, lubię być aktywny społecznie, więc pomyślałem, że tę wyprawę mogę wykorzystać jako wolontariusz. Moją e-skarbonkę można znaleźć w Internecie, na mojej stronie na FB "Paweł Małaszko Zimowa Wyprawa Rowerowa Dookoła Polski" lub stronie WOŚP - wyjaśnia.

s/zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Góral16:55, 22 stycznia 2021
Nowy Targ .
Po pierwsze nie od Orkiestry- tylko od ludzi ofiarodawców .Mielenie jęzorem w tym akurat przypadku nic nie zmieni tylko fałszowanie i typowe zakłamanie prawdy.
Mm20:32, 21 stycznia 2021
Pozdrawiam zycze wytrwalosci
Biały10:20, 21 stycznia 2021
Do gorce moim domem, freda i górala:

Jesteście żałosnymi trolami i nie wypowiadajcie się za cały Nowy Targ.
Dzieło Orkiestry jest wspaniałe, ponad podziałami i - co najważniejsze - namacalne w każdym szpitalu.
Do stwierdzenia o naklejaniu naklejek nie będę się odnosił, ponieważ jest poniżej jakiegokolwiek poziomu, do jakiego człowiek kulturalny mógłby się zniżyć, żeby dorównać przedstawionemu poglądowi.

Oby nikt z was nie musiał korzystać ze sprzętu z "przyklejoną naklejką".
Nie pozdrawiam.

Co do wyprawy na rowerze - ciekawa zajawka. Na pewno człowiek musi mieć pozytywnie pod kopułą.
vero08:30, 21 stycznia 2021
skąd w was ludzie tyle jadu
fred04:52, 21 stycznia 2021
Do NOWEY TARG;
Orkiestra nie kupuje sprzętu tyko naklejki i nakleja na sprzęt który jest już w szpitalu widziałeś kiedy zeby owsiak był w szpitalu w nowym targu ze sprzętem ?
Orawiec23:23, 20 stycznia 2021
Jedzie z tlenem czy bez? ;)
gorce moim domem22:30, 20 stycznia 2021
Ty NOWY TARG , wyluzuj i zmień nick ? opamietaj się .... bo akurat Jurek
nie zabardzo jest lubiany w Nowym Targu i jego żebranina ! Dużo wiecej jest fundacji bez poklasku . Popatrz co robią z KS podhale itp . Nie będe pisał o Caritas przy starm kosciele bo i tak nie zakumasz ... zrówka życze :)
Ja20:25, 20 stycznia 2021
Na stówe jest hotelarzem bo nic nie ma do roboty
NOWY TARG19:40, 20 stycznia 2021
Goral odczep sie od Owsiaka mielisz jezorem jak w tvp.A w szpitalu widziales ile jest sprzetu od Orkiestry?
Janek19:37, 20 stycznia 2021
Głupota!!!
Jazda rowerem w zimie powinna być ustawowo zakazana.
Góral17:59, 20 stycznia 2021
To pewnie jeden z ***- lobbystów Owsiaka.
Szkoda zdrowia,
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij