Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
12.02.2021, 18:44 | czytano: 2639

Pierwszy defibrylator AED w nowotarskiej szkole

arch. szkoły

NOWY TARG. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego jest pierwszą szkołą w Mieście, która z inicjatywy dyrekcji oraz nauczycieli Agnieszki Brela - Lasota oraz mgr Daniela Suskiego zakupiła defibrylator AED.

Defibrylator został zamontowany w miejscu ogólnodostępnym, tj. w holu szkoły przy drzwiach głównych. Wyposażenie szkoły w AED zdecydowanie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa nie tylko uczniów i pracowników szkoły, ale również studentów i pracowników PPUZ i samych mieszkańców ul. Kokoszków.


"Szkoła podejmuje szereg inicjatyw mających na celu propagowanie świadomości w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Zakup urządzenia ratującego życie, to kolejny etap działań podjętych na przełomie listopada i grudnia 2020 r. w czasie których wszyscy pracownicy ZSCKR zostali przeszkleni z obsługi AED" - informuje placówka.

Głównym celem tej akcji jest przełamanie „lęku” przed przystąpieniem do udzielania pierwszej pomocy. Jak podkreślają instruktorzy kursu RKO - każdy z nas może stanąć w obliczu konieczności ratowania czyjegoś życia, dlatego warto być do tego dobrze przygotowanym.

Szkoła zachęca do korzystania z aplikacji mobilnej „Ratuj z Sercem” – mapa AED”, gdzie można szukać informacji o najbliższych miejscach w których zamontowane są defibrylatory AED. W obiektach użyteczności publicznej na terenie Nowego Targu znajduje się tylko kilka takich urządzeń.

ZSCKR Nowy Targ, opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
Podatnik17:17, 13 lutego 2021
Co to znaczy AED ? Nikt nie potrafi tego wyjaśnić? Czy to po prostu producent defibrylatora ? W urzędach wiszą już takie AED myślałem że to koce gaśnicze albo hydranty. To takie trudne umieścić tabliczkę za 10 pln z napisem DEFIBRYLATOR ?
zdeterminowana12:21, 13 lutego 2021
Gratuluję, spełniliście moje marzenie. Brawo Panie Dyrektorze-panie Łukaszu Fudala "tak trzymać". Warto marzyć, marzenia się spełniają - emerytowana wicedyrektor ZSCKR mgr pielęgniarstwa Stanisława Bulanda
pozdrawiam.
świadoma20:25, 12 lutego 2021
Ja wiem:)
Hiseryk19:11, 12 lutego 2021
I oczywiście zamiast słowa Defibrylator będzie tylko AED i nikt nie wie co to jest. Zamiast jasno i jednoznacznie to lepiej utrudniać życia w sytuacjach kiedy liczy się każda sekunda. Proszę zapytać kogokolwiek czy wie co to znaczy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij